Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 6/283-Б-07

Дата ухвалення рішення:
04.12.2007
Зареєстровано:
12.12.2007
Cуддя:
Пригуза П.Д.
Оприлюднено:
12.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Херсонської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

_______ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" грудня 2007 р. Справа № 6/283-Б-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригуза П.Д., при секретарі Андреєвець А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за заявою: Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції, ЄДРПОУ 34237241, вул. Радянська. 3, смт. Чаплинка Херсонської області,

до: Товариства з обмеженою відповідальністю колективне підприємство побутового обслуговування населення "Для Вас", ЄДРПОУ 14137292, вул. Червоноармійська. 24, смт.Асканія - Нова, Чаплинського району Херсонської області,

про визнання банкрутом

за участю представників:

від кредитора: Величко М.М., довіреність в справі;

від боржника: не прибув;

в с т а н о в и в:

Справа про банкрутство порушена ухвалою суду від 21.11.2007 р.

Кредитор висунув вимогу про визнання боржника банкрутом відповідно до процедури, передбаченої ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, далі Закон., т.я. боржник з 2006 р. припинив свою господарську діяльність.

Доказами відсутності боржника є дані ДПІ про відсутність керівних органів за місцем його державної реєстрації, не подання звітності з січня 2006 р. та непогашення у зв’язку з цим заборгованості перед бюджетом, що відповідно до ст. 52 Закону є ознакою банкрутства.

Кредитором подано до суду докази заборгованості, а саме: корінці першої та другої податкових вимог; рішення ДПІ про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу; корінці податкових повідомлень-рішень; докази відсутності у боржника майнових активів та інші докази, які вказують на ознаки банкрутства.

Відповідно до розрахунків ДПІ заборгованість боржника з податків і зборів становить 1190,00 грн.

За результатами розгляду заяви в підготовчому засіданні судом встановлено, що заборгованість не погашена, не може бути погашена (списана з боржника) інакше як через процедуру визнання боржника банкрутом в порядку, передбаченому Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Суд зазначає, що боржник здійснював підприємницьку діяльність, є юридичною особою, зареєстрований Виконавчим комітетом Чаплинської районної ради 13.11.1995 р. реєстраційний номер №14137292, код ЄДРПОУ 14137292 отже є суб’єктом банкрутства.

Відповідно до ст.1 Закону банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Суд констатує, що у фінансово-економічному стані боржника існують ознаки, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Суд враховує, що підприємництво - це систематична діяльність, яка ставить за мету отримання прибутку, за рахунок якого боржник сплачує боргові зобов'язання та отримує можливість провадити господарську «майнову» діяльність. Припинення діяльності і відсутність прибутку - це мінімально достатні ознаки нездатності підприємства здійснювати підприємницьку діяльність, ознаки банкрутства даного суб'єкта господарювання.

Оцінивши фактичні обставини справи та матеріали справи у відповідності до ст.43 ГПК України суд визнає, що ліквідація має бути здійснена через застосування положень ст.52 Закону.

Херсонський сектор з питань банкрутства подав пропозицію про призначення ліквідатором банкрута Марченка Сергія Олександровича, із його заявою про згоду на таке призначення, яке суд задовольнив.

При порушенні провадження у справі судом введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

В силу мораторію припиняється дія будь-яких заходів, спрямованих на забезпечення виконання грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а тому суд звільняє активи боржника від податкової застави.

Суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.65 Закону України «Про виконавче провадження»у випадку ліквідації боржника - юридичної особи внаслідок визнання боржника банкрутом, виконавчий документ передається ліквідатору для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законодавством порядку.

Керуючись підпунктом "з" підпункту 8.7.1 пункту 8.7 статті 8 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.12, 22-24, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.86 ГПК України, суд,

п о с т а н о в и в:


1. Визнати грошові вимоги Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в розмірі - 1190,00 грн.

2. Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю колективне підприємство побутового обслуговування населення "Для Вас", ЄДРПОУ 14137292, вул. Червоноармійська. 24, смт.Асканія - Нова, Чаплинського району Херсонської області

3. Відкрити ліквідаційну процедуру.

4. Призначити арбітражного керуючого Марченка Сергія Олександровича ліквідатором банкрута.

5. Звільнити з податкової застави активи платника податків – банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю колективне підприємство побутового обслуговування населення "Для Вас", ЄДРПОУ 14137292, вул. Червоноармійська. 24, смт. Асканія - Нова, Чаплинського району Херсонської області

6. Ліквідатору забезпечити виконання дій передбачених ст.ст.22-32, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, прийняти від ДВС виконавчі документи, про наявність яких зазначити у звіті та включити до реєстру вимог кредиторів.

Звіт та ліквідаційний баланс по готовності подати до суду.

7. Призначити наступне засідання для розгляду і затвердження звіту та ліквідаційного балансу банкрута на 24.04.2008 р. на 11:00 год. в приміщенні господарського суду Херсонської області м. Херсон, вул. Горького, 18, каб.214.

8. Постанову надіслати: кредитору; боржнику; ліквідатору Марченко С.О.; ВДВС Чаплинського РУЮ; державному реєстратору; Херсонському обласному сектору з питань банкрутства.
Суддя П.Д. Пригуза