Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 25/200/06

Дата ухвалення рішення:
30.10.2007
Зареєстровано:
12.12.2007
Cуддя:
Хандурін М.І.
Оприлюднено:
12.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Вищий господарський суд України
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


30 жовтня 2007 р.

№ 25/200/06

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


Хандуріна М.І., –головуючого,


Мамонтової О.М.,


Удовиченка О.С.,

розглянувши матеріали касаційної скарги


Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя

на ухвалу

Запорізького апеляційного господарського суду

від 13 серпня 2007 року

у справі

господарського суду

№ 25/200/06

Запорізької області

за заявою

ТОВ "Прогрес ЛТД"

до

ТОВ "Папірус"

про

визнання банкрутом,

арбітражний керуючий

Забродін О.М.,

за участю представників сторін:

ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя –Драч В.М. (дов. від 11.01.2007);встановив:


Ухвалою господарського суду Запорізької області від 20.09.2006 р. за заявою ТОВ "Прогрес ЛТД" порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Папірус" на підставі ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Постановою господарського суду Запорізької області від 11.10.2006 р. (суддя Дьоміна А.В.) ТОВ "Папірус" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Забродіна А.А., якого зобов'язано повідомити усіх відомих йому кредиторів про визнання боржника банкрутом, а також здійснити ліквідаційну процедуру у відповідності до вимог Закону.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 20.11.2006 р. затверджено звіт та ліквідаційний баланс банкрута, ТОВ "Папірус" ліквідовано, провадження у справі припинено.

Ухвалою Запорізького апеляційного господарського суду від 13.08.2007р. (колегія суддів у складі: Юхименко О.В. –головуючий, Мірошниченко М.В., Хуторной В.М.) відмовлено ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя у відновленні пропущеного строку подання апеляційної скарги. Апеляційну скаргу повернуто заявникові.

У касаційній скарзі ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя просить ухвалу апеляційного господарського суду скасувати з підстав порушення норм процесуального права, та повернути справу до суду апеляційної інстанції для розгляду апеляційної скарги по суті.

Заслухавши суддю -доповідача, представників сторін, перевіривши правильність застосування норм процесуального права, судова колегія Вищого господарського суду України дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст. 93 ГПК України апеляційна скарга подається, а апеляційне подання вноситься, протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України.

Положеннями ст. 53 ГПК України передбачено, що за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк.

Як встановлено судом апеляційної інстанції, ДПІ у Жовтневому районі м.Запоріжжі з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Запорізької області від 21.11.2006 р. звернулася лише 27.07.2007 р., тобто через 8 місяців. До скарги було додано клопотання про відновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги, в якому, як на поважну причину пропуску строку, вказується на те, що про ліквідацію боржника стало відомо від державного реєстратора.

Однак, в силу імперативних положень ч. 2 ст. 93 ГПК України, відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги (подання) можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.

Таким чином, подання апеляційної скарги після спливу трьохмісячного строку, встановленого на її подання, виключає можливість її прийняття до розгляду та перегляд оскаржуваного судового рішення в апеляційному порядку. Відповідно, відмовляючи у відновленні строку на подання апеляційної скарги, апеляційний господарський суд повертає матеріали апеляційної скарги її заявнику, оскільки підстави для прийняття скарги відсутні.

Оскільки апеляційна скарга ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя була подана з пропущенням строку, протягом якого, в силу ч.2 ст.93 ГПК України, можливе його відновлення, суд апеляційної інстанції дійшов законного та обґрунтованого висновку про відмову скаржнику у задоволенні клопотання про відновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги.

Доводи скаржника про необізнаність із оскаржуваною ухвалою, уваги не приймаються, оскільки в касаційній скарзі вказується на отримання ДПІ ухвали про порушення справи про банкрутство ТОВ "Папірус" –25.10.2006 р., тобто про порушення справи ДПІ було відомо.

На підставі вищевикладеного, судова колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла висновку, що Запорізьким апеляційним господарським судом вірно застосовані норми процесуального права, а тому підстав для скасування ухвали не вбачається.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119, 11111, 11113 ГПК України, Вищий господарський суд України


ПОСТАНОВИВ:


Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Запоріжжя залишити без задоволення.


Ухвалу Запорізького апеляційного господарського суду від 13 серпня 2007 року у справі № 25/200/06 залишити без змін.
Головуючий М.І. Хандурін


Судді О.М. Мамонтова


О.С. Удовиченко
Судовий реєстр по справі 25/200/06

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1189101 Постанова 30.10.2007 Хандурін М.І. Вищий господарський суд України Господарське
1075887 Ухвала 12.10.2007 Хандурін М.І. Вищий господарський суд України Господарське