Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 7/43

Дата ухвалення рішення:
29.03.2007
Зареєстровано:
04.12.2007
Cуддя:
Яковлєв М.Л.
Оприлюднено:
12.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

КИЇВСЬКИЙ МІЖОБЛАСНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

____

  01033, м.Київ,  вул.Жилянська 58-б тел. 284-37-31

Іменем України

  П О С Т А Н О В А

29.03.07 р.   № 7/43  

Київський міжобласний апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючий   Яковлєв М. Л.

Судді  

Міщенко  П. К.

Шкурдова  Л. М.

при секретарі судового засіданні -Швидаку С.І.

за участю представників сторін:

від ПОДКП «Полтаваагротарасервіс»: Матлаш В.М. -ліквідатор;

від ТОВ «Лоргус 2000»: Педоряк О.М. -представник за дов. від 12.03.07 р.;

від ПП «Анзор»: не з'явились;

від ПП ОСОБА_1: не з'явились;

від фізичних осіб -трудового колективу Полтавського обласного державного комунального підприємства «Полтаваагротарасервіс»в особі представника трудового колективу -ОСОБА_2: не з'явились.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Лоргус 2000», м. Полтава на ухвалу господарського суду Полтавської області від 09.01.2007 року

по справі № 7/43 (суддя Іванко Л.А.)

за заявою   1. товариства з обмеженою відповідальністю «Лоргус 2000», м. Полтава;

  2. приватного підприємства «Анзор», м. Полтава

  3. приватного підприємця ОСОБА_1, м. Полтава;

4. фізичних осіб -трудового колективу Полтавського обласного державного комунального підприємства «Полтаваагротарасервіс»в особі представника трудового колективу -ОСОБА_2, м. Полтава

до Полтавського обласного державного комунального підприємства «Полтаваагротарасервіс» м.   Полтава

про    визнання банкрутом,

в с т а н о в и в :

Ухвалою  господарського суду Полтавської області від 11.04.2005 року за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Лоргус 2000», приватного підприємства «Анзор», приватного підприємця ОСОБА_1, фізичних осіб -трудового колективу Полтавського обласного державного комунального підприємства «Полтаваагротарасервіс»в особі представника трудового колективу -ОСОБА_2 порушено провадження справи про банкрутство Полтавського обласного державного комунального підприємства «Полтаваагротарасервіс».

Ухвалою місцевого господарського суду від 17.08.2006 року у  справі № 7/43 зобов'язано ліквідатора здійснювати продаж майна Полтавського обласного державного комунального підприємства «Полтаваагротарасервіс»на аукціоні, за конкурсом, доручено Полтавському обласному сектору з питань банкрутства організувати контроль за реалізацією майна підприємства-банкрута, зобов'язано ліквідатора надати наступний звіт про проведену роботу до 10.11.2006 року, тощо.

  Дана ухвала була оскаржена до апеляційної інстанції і за наслідками розгляду, змінена, а саме, п. 1 резолютивної частини ухвали господарського суду Полтавської області від 17.08.2006 року по справі № 7/43, викладено в наступній редакції: зобов'язати ліквідатора ОСОБА_3 здійснювати продаж майна Полтавського обласного державного комунального підприємства «Полтаваагротарасервіс»на відкритих торгах у формі біржових торгів на Українській Універсальній Біржі, на підставі ст. 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі-Закон).

  До суду першої інстанції надійшла скарга представника голови комітету кредиторів приватного підприємства «Елікон»на дії ліквідатора Полтавського

обласного державного комунального підприємства «Полтаваагротарасервіс»арбітражного керуючого ОСОБА_3

  Ухвалою місцевого господарського суду від 09.01.2007 року у задоволенні скарги на дії ліквідатора було відмовлено, оскільки факту невиконання або неналежного виконання ОСОБА_3 покладених на нього обов'язків, згідно з Законом, представником голови комітету кредиторів не доведено, а тому підстав для усунення вищезгаданого ліквідатора суд не вбачає.

  Не погоджуючись із вищезазначеною ухвалою господарського суду Полтавської області товариство з обмеженою відповідальністю кредитор товариство з обмеженою відповідальністю «Лоргус 2000»звернулось до Київського міжобласного апеляційного господарського суду зі скаргою, в якій просить скасувати зазначену ухвалу, як таку що винесена при неповному з'ясуванні обставин, що мають значення для справи та з порушенням норм процесуального та матеріального законодавства України.

  Ухвалою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 12.02.2007 року по справі № 7/43 апеляційну скаргу було прийнято до провадження і призначено розгляд справи на 15.03.2007 року.

  Ухвалою Київського міжобласного апеляційного господарського суду розгляд даної справи було відкладено на 29.03.2007 року

  Відзивів до апеляційної інстанції не надходило.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника кредитора та ліквідатора ОСОБА_3, розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши, на підставі встановлених фактичних обставин справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів дійшла висновку про те, що апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Лоргус 2000» слід задовольнити, виходячи з наступного.

Апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.

Згідно зі ст. 99 ГПК України, в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у розділі ХІІ ГПК України.

Апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється названим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

При цьому, названий Закон слід розглядати як законодавчий акт, що містить спеціальні норми, які мають пріоритет по відношенню до норм загальних щодо регулювання порядку провадження у справах про банкрутство.

Відповідно ч. 1 ст. 30 Закону про банкрутство, після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута.

Як вже зазначалось вище, ухвалу господарського суду Полтавської області від 17.08.2006 року було змінено постановою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 22.11.2006 року та зобов'язано

ліквідатора ОСОБА_3 здійснювати продаж майна Полтавського

обласного державного комунального підприємства «Полтаваагротарасервіс»на відкритих торгах у формі біржових торгів на Українській Універсальній Біржі.

Відповідно ч. 2 ст. 30 Закону про банкрутство, ліквідатор забезпечує через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з комітетом кредиторів.

Як вбачається з матеріалів справи, останній припустив порушення наведеної вище норми і не погодив із комітетом кредиторів, органом який представляє інтереси всіх кредиторів у справі, ні умови ні строки продажу придбання майна.

Також Законом про банкрутство передбачено подання звітів про свою діяльність ( ч. 11 ст. 30 Закону) ліквідатором, що ОСОБА_3 не було виконано.

Згідно ч. 9 ст. 3 Закону про банкрутство невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого згідно з цим Законом може бути підставою для усунення арбітражного керуючого від виконання ним своїх обов'язків.

Поряд із наведеним, до апеляційної скарги додано протокол № 8 зборів комітету кредиторів від 12.03.2007 року із якого вбачається, що на засіданні комітету кредиторів прийнято рішення про усунення від виконання обов'язків ліквідатора банкрута ОСОБА_3

Беручи до уваги всі наведені обставини в їх сукупності, колегія суддів Київського міжобласного апеляційного господарського суду дійшла висновку про те, що висновки викладені місцевим господарським судом не відповідають обставинам справи, а відтак апеляційна скарга підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 99, 101-106 ГПК України, Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” апеляційний господарський суд, 

П О С Т А Н О В И В:

1.   Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Лоргус 2000», м. Полтава на ухвалу господарського суду Полтавської області від 09.01.2007 року у справі № 7/43 -задовольнити.

2.   Ухвалу господарського суду Полтавської області від 09.01.2007 року у справі № 7/43 -скасувати.

3.   Прийняти нове рішення, яким відсторонити ОСОБА_3 від виконання ним обов'язків ліквідатора Полтавського обласного державного комунального підприємства «Полтаваагротарасервіс» м.   Полтава.

4.   Матеріали справи № 7/43 повернути до господарського суду Полтавської області.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

 

Головуючий   Яковлєв М. Л.

Судді  

Міщенко  П. К.

Шкурдова  Л. М.


Судовий реєстр по справі 7/43

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
3470531 Рішення 23.04.2009 Швед С.Б. Господарський суд Закарпатської області Господарське
3463609 Ухвала 10.03.2009 Іванко Л.А. Господарський суд Полтавської області Господарське
3256307 Рішення 05.02.2009 Якименко М.М. Господарський суд м. Києва Господарське
2509565 Постанова 17.11.2008 Ковтонюк Л.В. Вищий господарський суд України Господарське
2509563 Ухвала 23.09.2008 Ковтонюк Л.В. Вищий господарський суд України Господарське
2168599 Постанова 09.07.2008 Балик В.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1952138 Постанова 08.07.2008 Борисенко І.В. Київський апеляційний господарський суд Господарське
1776129 Судовий наказ 09.06.2008 Сгара Е.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2002250 Ухвала 06.06.2008 Балик В.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1686838 Рішення 28.05.2008 Сгара Е.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1654817 Ухвала 15.05.2008 Сгара Е.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1639704 Ухвала 05.05.2008 Сгара Е.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2082572 Ухвала 19.03.2008 Іванко Л.А. Господарський суд Полтавської області Господарське
1683938 Рішення 13.03.2008 Калашник Т.Л. Господарський суд Луганської області Господарське
1463839 Ухвала 28.02.2008 Калашник Т.Л. Господарський суд Луганської області Господарське
1463844 Ухвала 15.02.2008 Калашник Т.Л. Господарський суд Луганської області Господарське
1345208 Ухвала 06.02.2008 Скорик Н.О. Господарський суд Чернігівської області Господарське
1316730 Ухвала 25.01.2008 Скорик Н.О. Господарський суд Чернігівської області Господарське
1199305 Постанова 11.12.2007 Балик В.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1150184 Ухвала 15.11.2007 Балик В.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1055528 Ухвала 25.09.2007 Мельник Г.І. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
964523 Ухвала 13.09.2007 Мельник Г.І. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
964524 Ухвала 13.09.2007 Мельник Г.І. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
964525 Ухвала 13.09.2007 Мельник Г.І. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
958130 Рішення 28.08.2007 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
958376 Ухвала 16.08.2007 Мельник Г.І. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
958377 Ухвала 16.08.2007 Мельник Г.І. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
958378 Ухвала 16.08.2007 Мельник Г.І. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
805336 Постанова 27.06.2007 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
724246 Ухвала 19.06.2007 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
790982 Ухвала 13.06.2007 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
872041 Ухвала 26.04.2007 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
752164 Ухвала 02.04.2007 Кравчук Н.М. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
1184364 Постанова 29.03.2007 Яковлєв М.Л. Київський міжобласний апеляційний господарський суд Господарське
752162 Ухвала 28.03.2007 Кравчук Н.М. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
752163 Ухвала 26.03.2007 Кравчук Н.М. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
1184363 Ухвала 15.03.2007 Яковлєв М.Л. Київський міжобласний апеляційний господарський суд Господарське
1164733 Ухвала 12.02.2007 Яковлєв М.Л. Київський міжобласний апеляційний господарський суд Господарське
408175 Ухвала 06.02.2007 Маціщук А.В. Господарський суд Рівненської області Господарське
316588 Постанова 21.12.2006 Балик В.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
302989 Ухвала 11.12.2006 Балик В.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
495531 Ухвала 07.11.2006 Яковлєв М.Л. Київський міжобласний апеляційний господарський суд Господарське
102092 Ухвала 29.08.2006 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
724245 Ухвала 29.08.2006 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
51762 Ухвала 24.07.2006 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
47272 Рішення 20.07.2006 Хилько Ю.І. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
47055 Ухвала 10.07.2006 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
25131 Ухвала 03.07.2006 Балик В.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
8595 Ухвала 19.06.2006 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
8996 Постанова 07.06.2006 Кривда Д.С. Вищий господарський суд України Господарське