Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 04-05/27-131-9б

Дата ухвалення рішення:
27.11.2007
Зареєстровано:
04.12.2007
Cуддя:
Тарапата С.С.
Оприлюднено:
11.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

  83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

 У Х В А Л А 

ПРО  ПОВЕРНЕННЯ  ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

 

27.11.07р.   № 04-05/27-131-9б

за заявою кредитора (заявника) Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції м.Горлівка

до боржника Приватного підприємця ОСОБА_1м.Горлівка про визнання банкрутом

Суддя С.С.Тарапата

До господарського суду надійшла заява Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції м.Горлівка №11851/10-013 від 15.11.07р. про порушення справи про банкрутство Приватного підприємця ОСОБА_1м.Горлівка на підставі ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

В обґрунтування заявлених вимог кредитор посилається на наявність заборгованості боржника перед бюджетом в сумі 11554,26грн., відсутність боржника за місцезнаходженням та неподання податкової звітності з 09.11.01р.

Відповідно до п.1 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство повинна містити найменування боржника та його поштову адресу.

Згідно ст.1 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців” місце проживання фізичної особи - житловий будинок, квартира, інше  приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово,  що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою - підприємцем.

В заяві про порушення справи про банкрутство в реквізитах сторін адреса боржника зазначена: АДРЕСА_1. В той же час в тексті заяви кредитор зазначає, що згідно відповіді адресного бюро м.Горлівки ОСОБА_1 знятий з обліку 17.05.02р. у зв'язку з виїздом в Росію, Приморський край, м.Арсеньєв. Вказане підтверджено доданою до заяви довідкою адресного бюро Горлівського МВ УМВС України від 27.06.06р. Однак дана довідка містить відомості станом на червень 2006р.

Відомості про місце проживання ОСОБА_1 станом на листопад 2007р. кредитором не надані.

З огляду на заначене суд вважає, що в наданій суду заяві про порушення справи про банкрутство невірно зазначена адреса боржника. 

Враховуючи невірне зазначення кредитором в заяві про порушення справи про банкрутство поштової адреси боржника, доданий до заяви фіскальний чек від 22.11.07р. не може бути прийнятий судом до уваги як доказ направлення боржнику копії заяви про порушення справи про банкрутство.

Відповідно до п.1 ст.6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справи про банкрутство підвідомчі господарським судам і розглядаються ними за місцезнаходженням боржника.

Частиною 6 статті 15 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.

Крім того, статтею 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що господарський суд направляє ухвалу про порушення справи про банкрутство сторонам у справі. За відсутністю відомостей про теперішнє місце проживання боржника господарський суд позбавлений можливості повідомити його про дату та час слухання справи та правильно вирішити питання щодо територіальної підсудності справи.

До того, ж суд звертає увагу кредитора на наступне:

В силу ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” боржник - це суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами....

Пунктом 2 статті 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що у разі, якщо боржник не включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України або до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності суддя господарського суду відмовляє у прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство.

До заяви про порушення справи про банкрутство кредитором надана довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців, згідно якої в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців відсутні записи про проведення реєстраційних дій стосовно особи з ідентифікаційним кодом НОМЕР_1 (ПП ОСОБА_1).

Доказів того, що станом на теперішній час боржник включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців суду та є суб'єктом підприємницької діяльності суду не надано.

Крім того, в обґрунтування відсутності боржника за місцезнаходженням до заяви додані два акти з виходом на місцезнаходження ОСОБА_1 від 18.09.06р. та від 10.10.07р.

Акт з виходом на місцезнаходження ОСОБА_1 від 18.09.06р. складений за участю мешканки квартири ОСОБА_2. Вказаний акт складений більше року тому до дати звернення із заявою до суду, а тому не спростовує можливість знаходження боржника за даною адресою на теперішній час. До того ж одноразовість складання акту не може підтверджувати факт постійної відсутності за даною адресою боржника - фізичної особи.

Акт з виходом на місцезнаходження ОСОБА_1 від 10.10.07р. складений без участі представника власника приміщення. Письмові пояснення власника приміщення про відсутність боржника за місцезнаходженням станом на листопад 2007р. суду не надані.

Інших доказів відсутності боржника за місцезнаходженням до заяви не додано.

В силу п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказані відомості, перелічені в статті 7 цього Закону та з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України з врахуванням вимог цього Закону.

Відповідно до п.7 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява кредитора повинна містити докази обґрунтованості вимог кредитора та інші обставини, на яких ґрунтується заява кредитора.

Згідно п.6 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес.

 

З огляду на вищевикладене, заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до п.2 ст.9 вказаного закону повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Враховуючи викладене та керуючись п.1 ст.6, пунктами 1, 7 ст.7, п.1 ст.9, ст.11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.1 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців”, ч.6 ст15,  ст.86 ГПК України  господарський суд

  У Х В А Л И В:

Заяву Горлівської об'єднаної державної податкової інспекції м.Горлівка про порушення справи про банкрутство Приватного підприємця ОСОБА_1м.Горлівка повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.

Додаток: заява з доданими документами на 35 аркушах.

 

Суддя   Тарапата С.С.

 

Вик.   тел.

Надруковано примірників - : 

  - господарському суду Донецької області, 

 - сторонам,

 

 

 

 


Судовий реєстр по справі 04-05/27-131-9б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
19874962 Ухвала 21.11.2011 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
1182074 Ухвала 27.11.2007 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське