Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 10245-6/0

Дата ухвалення рішення:
03.12.2007
Зареєстровано:
04.12.2007
Cуддя:
Гордієнко М.І.
Оприлюднено:
05.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Сумської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

03.12.07

Справа №10245-6/0.


Суддя Господарського суду Сумської області Гордієнко М.І., розглянувши матеріали за заявою – Управління Пенсійного фонду України в Лебединському районі

до боржника – Товариства з обмеженою відповідальністю «Рябушки» (Сумська область, Лебединський район, с.Рябушки, вул. Куйбишева, 189 ід. код 33362682

про визнання банкрутом,

В С Т А Н О В И В :

Заява №1862/08-07 від 19.09.2007р. підлягає поверненню без розгляду враховуючи нижчезазначене.

Єдиною підставою на яку посилається заявник, мотивуючи необхідність порушення справи про банкрутство по ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» є відсутність керівних органів боржника за місцезнаходженням, що підтверджується актом державного виконавця від 31.07.07р. та актом перевірки наявності керівних органів боржника- юридичної особи за її місцезнаходженням від 31.07.07р.

Відповідно до ч.1 ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у разі якщо громадянин - підприємець – боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням або у разі ненадання боржником протягом року тільки до органів ДПА податкової звітності (в заяві вказується , що боржник не подає звітності до УПФУ), а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана незалежно від розміру вимог кредитора та строку виконання зобов»язань.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

Відповідно до вимог частин 1, 3 ст. 18 названого Закону якщо відомості які підлягають внесенню до державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру не були до нього внесені вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Названий Закон також визначає порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором (п.7 ст.19 Закону). Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 ГПК України обставини справи які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до абзацу 5 ст.1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи яка відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (виконавчий орган).

Єдиним належним доказом відсутності керівних органів боржника за місцезнаходженням є наявність такого запису в Єдиному державному реєстрі.

Всупереч вимогам закону заявник такого доказу суду не подав, тому не вбачається підстав для порушення справи про банкрутство по ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Тому, враховуючи вищевикладене та керуючись п.3 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, ст.9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суддя


У Х В А Л И В :

Заяву з доданими до неї документами повернути заявнику без розгляду.

Додаток : всього на 45-ти арк.СУДДЯ М.І.ГОРДІЄНКОСуддя Гордієнко Михайло Іванович


Судовий реєстр по справі 10245-6/0

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1321769 Постанова 29.01.2008 Лащенко Л.Д. Харківський апеляційний господарський суд Господарське
1174300 Ухвала 03.12.2007 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське