Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 04-05/45-35-9б

Дата ухвалення рішення:
26.11.2007
Зареєстровано:
04.12.2007
Cуддя:
Плотніцький Б.Д.
Оприлюднено:
05.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

26.11.07р. № 04-05/45-35-9б

за заявою кредитора (заявника) Управління Пенсійного Фонду України в м.Артемівську, м.Артемівськ

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Тріумф”, м.Артемівськ (ЄДРПОУ 30775350)

про банкрутство


Суддя Б.Д.Плотніцький


Представники:

Від заявника:

Від боржника:

В засіданні брали участь:


До господарського суду 22.11.2007р. надійшла заява Управління Пенсійного Фонду України в м.Артемівську, м.Артемівськ про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Тріумф”, м.Артемівськ (ЄДРПОУ 30775350) як відсутнього боржника у відповідності з вимогами ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


В заяві про порушення справи про банкрутство кредитор посилається на наявність заборгованості боржника перед фондом, на відсутність керівних органів боржника за юридичною адресою та неведення боржником підприємницької діяльності.


Розглянувши матеріали заяви та додані до неї документи, господарським судом встановлено наступне:

Пунктом 1 статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявністю інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.


В тексті заяви ініціюючим кредитором зазначена адреса боржника: 84500, Донецька область, м.Артемівськ, вул.Петровського,62.

При цьому, до заяви про порушення справи про банкрутство додані документи, в яких адреса боржника зазначена наступна:

- в свідоцтві про державну реєстрацію: Донецька область, м.Артемівськ, вул.Ювілейна, 57/71;

- в акті державного виконавця від 15.12.2006р., листі Артемівського міського відділу земельних ресурсів: м.Артемівськ, вул.Петровського 62/71;

- в розрахунках страхових внесків: вул.Петровського,62


Одночасно, в акті державного виконавця від 03.10.2007р., якою встановлений факт відсутності боржника за юридичною адресою, адреса боржника взагалі не вказана.


Також, до заяви наданий лист Управління з питань регуляторної політики та підприємництва Артемівської міської ради №536 від 25.10.2007р.в якому повідомлено, що боржник зареєстрований на території Артемівської міської ради за адресою: м.Артемівськ, вул.Петровського, б.62, а також зазначено, що станом на 25.10.2007р. відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та підприємців не внесені.


Довідка з управління статистики про перебування боржника в ЄДРПОУ заявником не надана.


Підстави таких розбіжностей в місцезнаходженні боржника кредитором в заяві не наведені та не обґрунтовані.

Вказане позбавляє суд можливості зробити висновок щодо вірного місцезнаходження боржника.


З огляду на зазначені вище обставини, господарський суд вважає не доведеним факт відсутності керівних органів боржника за місцезнаходженням.


З огляду на вищевказане, суд вважає що заявником не доведена наявність ознак відсутнього боржника, необхідних для порушення справи про банкрутство на підставі ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


В силу п.7 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство повинна містити докази обґрунтованості вимог кредитора та інші обставини, на яких ґрунтується заява кредитора.

Згідно п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, якщо в заяві не вказані відомості, перелічені в статті 7 цього Закону та з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України з врахуванням вимог цього Закону.

Відповідно до п. 3 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується вимога та доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини.


Пунктом 1 статі 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що заява про порушення справи про банкрутство підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження, якої визначені законодавством, або установчими документами).

Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо:

Відповідно до п.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано


Як встановлено судом, заява про порушення справи про банкрутство підписана в.о. начальника Управління Пенсійного фонду України в м.Артемівську, м.Артемівськ Н.І.Шуліпа.

При цьому докази повноважень Н.І.Шуліпа на підписання заяв до суду не надані.


Враховуючи викладене, заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


Відповідно до п.2 ст.9 вказаного закону повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.


Керуючись п.7 ст.7, п.п.1,2 ст.9, ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.п.1,3 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -


У Х В А Л И В:


Заяву Управління Пенсійного Фонду України в м.Артемівську, м.Артемівськ про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Тріумф”, м.Артемівськ (ЄДРПОУ 30775350) повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.


Додаток: заява з доданими документами на 34 аркушах, в тому числі оригінал фіскального чеку №6063 від 19.11.2007р., поштовий конвертСуддя Плотніцький Б.Д.Вик. тел.

Надруковано примірників - :

- господарському суду Донецької області,

- сторонам,Судовий реєстр по справі 04-05/45-35-9б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1994966 Ухвала 02.09.2008 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
1173893 Ухвала 26.11.2007 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське