Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
23.11.2007
Зареєстровано:
04.12.2007
Cуддя:
Кадар Й.Й.
Оприлюднено:
05.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Закарпатської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а тел.: 61-72-90

_______


УХВАЛА

про повернення заяви про визнання банкрутом без розгляду


23.11.2007 №


Суддя Й.Й. Кадар, розглянувши матеріали

за заявою ЗАТ „Президент-готель „Київський”, м. Київ

до Підприємства заснованого на власності іноземної юридичної особи „Скілур”, м. Ужгород

про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:


ЗАТ „Президент-готель „Київський”, м. Київ звернулося до суду із заявою про порушення справи про банкрутство Підприємства заснованого на власності іноземної юридичної особи „Скілур”, м. Ужгород, за спрощеною процедурою відповідно до ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Свою заяву кредитор, з огляду на невиконання в частині оплати одержаних послуг угоди про надання готельних послуг, обґрунтовує наявністю ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника та просить порушити провадження у справі про банкрутство боржника на підставі ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до п.1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справа про банкрутство відсутнього боржника розглядається у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Відповідно до ст.34 Господарського процесуального кодексу України, в якій йдеться про належність і допустимість доказів, встановлено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які, відповідно до законодавства, повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Подана заявником копія листа Головного міжрегіонального управління статистики про надання витягу з ЄДРПОУ не служить доказом в підтвердження ознак відсутності юридичної особи; так само як і акт державного виконавця від 08.05.2007р. про відсутність боржника за вказаною адресою, оскільки вони не містять доказів відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням або відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу. Такі відомості містяться в Єдиному державному реєстрі, тому належним доказом відсутності боржника або його керівних органів за юридичною адресою є виключно Довідка державного реєстратора про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (п. 4 ст.17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”).

Подані заявником на підтвердження неможливості стягнення боргу довідка ДПІ у м. Ужгороді від 18.04.2007 року №11403/9/29 про відсутність у Підприємства „Скілур” рахунків у фінансових установах, акт державного виконавця від 06.08.2007 року про відсутність майна підтверджують неспроможність боржника виконати перед кредитором грошове зобов’язання, проте не підтверджують ознак відсутності підприємницької діяльності.

Оскільки ініціюючим кредитором не наведена у встановленому порядку жодна із вищеприведених ознак, передбачених ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” для визнання боржника відсутнім, суд повертає заяву про визнання банкрутом у відповідності з п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України без розгляду.Керуючись ст.ст. 5, 9, п.1 ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 4 ст. 17, ст. 18 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, ст.ст. 34, 43, п.3 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:


Заяву ЗАТ „Президент-готель „Київський”, м. Київ про визнання банкрутом Підприємства заснованого на власності іноземної юридичної особи „Скілур”, м. Ужгород, на 5 аркушах з додатками на 39 аркушах повернути без розгляду заявнику.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.


Суддя Й.Й. Кадар