Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 8/Б-906

Дата ухвалення рішення:
26.11.2007
Зареєстровано:
04.12.2007
Cуддя:
Гирила І.М.
Оприлюднено:
05.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Тернопільської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"26" листопада 2007 р.

Справа № 8/Б-906

У Х В А Л А

Господарський суд Тернопільської області у складі

Судді Гирили І.М.

Розглянув справу

За заявою кредитора: Прокурора Бережанського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції, вул. Т. Шевченка,15, м. Бережани Тернопільської області

До боржника: Малого приватного підприємства «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області

За участю представників:

Прокурора: Савки М.В. - прокурора відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури області, посвідчення № 16 від 13.06.2007р.

Кредитора: не з’явився;

Боржника: Губіцького Р.В. –арбітражного керуючого (ліквідатора банкрута), Ліцензія серії АВ № 307443 від 25.04.2007 р.

В судовому засіданні представнику боржника та прокурору роз’яснено їх процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 20, 22, 29, 81 –1 Господарського процесуального кодексу України.


Суть справи :

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 07.05.2007 р. за заявою Прокурора Бережанського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції, вул. Т. Шевченка,15, м. Бережани Тернопільської області порушено провадження у справі № 8/Б-906 про визнання банкрутом Малого приватного підприємства «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області в порядку ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; постановою господарського суду від 21.05.2007 р. боржника визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру у відповідності до вимог статей 22 –24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі Закон 2343-ХІІ) та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Губіцького В.Р., Ліцензія серії АВ № 307443 від 25.04.2007 р., який проживає в м. Теребовля, вул. М.Грушевського, 4 Тернопільської області.

На виконання вимог п. 4 постанови від 21.05.2007 р. ліквідатор банкрута Губіцький В.Р. представив суду на затвердження звіт ліквідатора від 10.11.2007 р. та ліквідаційний баланс станом на 01.11.2007 р., стверджуючи, що у боржника відсутнє майно та кошти для погашення заборгованості перед кредитором в повному розмірі; просить їх затвердити, Мале приватне підприємство «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області ліквідувати як юридичну особу, а провадження у справі № 8/Б –906 –припинити.

Представник кредитора у судове засідання не прибув, хоча про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Проте, враховуючи, що його явка не визнавалась судом обов’язковою та достатність у матеріалах справи документів для розгляду справи, суд заслуховує звіт ліквідатора про виконану роботу по здійсненню ліквідаційної процедури по справі № 8/Б –906 за наявними у справі матеріалами, без участі повноважного представника кредитора.

Присутній у судовому засіданні прокурор підтримав клопотання ліквідатора про затвердження звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу, ліквідації боржника та припинення провадження по справі № 8/Б-906.


Розглянувши матеріали справи, заслухавши звіт ліквідатора та висновок прокурора, господарський суд встановив наступне:

Статтею 32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено, що за результатами роботи ліквідатора, останній подає господарському суду ліквідаційний баланс. Господарський суд після заслуховування ліквідатора виносить ухвалу про затвердження ліквідаційного балансу або призначення нового ліквідатора.

Якщо за результатами ліквідаційного балансу не залишилося майна після задоволення вимог кредиторів, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи.


Постановою господарського суду Тернопільської області від 21.05.2007 р. по справі № 8/Б –906 визнано грошові вимоги кредитора –Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції, вул. Т. Шевченка, 15, м. Бережани Тернопільської області, відносно боржника: Малого приватного підприємства «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області (ідентифікаційний код 21142342) в сумі 1913 грн.

В ході ліквідаційної процедури, в порядку п. 5 статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до ліквідатора банкрута звернень кредиторів з грошовими вимогами відносно боржника не поступало.

Відтак, ліквідатором в реєстр вимог по Малому приватному підприємству «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області включено визнані судом вимоги Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції в сумі 1913 грн.

З поданих ліквідатором в судове засідання документів вбачається, що у банкрута відсутні кошти та будь –яке майно для погашення заборгованості перед кредитором, що підтверджується:

- звітом ліквідатора б/н від 10.11.2007 р.;

- довідкою № 275 від 13.08.2007 р. Бережанського обласного комунального міжрайонного бюро технічної інвентаризації, згідно якої за банкрутом нерухомого майна не зареєстровано;

- довідкою № 2431 від 11.09.2007 р. 1 –го МРВ ДАІ УДАІ УМВСУ в Тернопільській області, згідно якої в базі даних АІС «Автомобіль»станом на 03.09.2007 р. інформація про наявність зареєстрованих автотранспортних засобів за банкрутом відсутня;

- довідкою № 158 від 25.10.2007 р. інспекції державного технічного нагляду Тернопільської облдержадміністрації по Бережанському району, згідно якої за банкрутом сільськогосподарської техніки не зареєстровано;

- довідкою № 3854 від 23.07.2007 р. Бережанського районного відділу земельних ресурсів, згідно якої за банкрутом на території Жуківської сільської ради Бережанського району земельної ділянки у користуванні немає.

У відповідності до довідки Бережанської МДПІ № 29-03/4527 від 18.07.2007 р. Мале приватне підприємство «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 21142342 має відкритий рахунок № 26008300199 в Бережанському відділенні ВАТ «Ощадбанк»№ 6352, залишок грошових коштів на якому відсутній (довідка № 8 від 30.05.2007 р. Бережанського районного відділення № 6352 ВАТ «Державний ощадний банк України»).


Керівні органи банкрута –Малого приватного підприємства «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області установчі та реєстраційні документи, печатку та штамп підприємства ліквідатору банкрута не передавали, в зв’язку з чим останнім у газеті «RIA ПЛЮС»№ 29 від 18.07.2007 р. було опубліковано оголошення про визнання їх недійсними.


Враховуючи вищенаведене, грошові вимоги визнаного кредитора: Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції в сумі 1913 грн. – неоплачені та у відповідності до п. 6 ст.31 Закону 2343-ХІІ –вважаються погашеними.


Пунктом 6 частини першої статті 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ встановлено, що господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченого статтею 32 Закону.

Враховуючи, що по результатах розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу у банкрута немає ні майна, ні коштів для погашення заборгованості перед кредитором, ліквідатор виконав свої повноваження у відповідності з вимогами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ по виявленню майнових активів банкрута, а відтак, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підлягають затвердженню, Мале приватне підприємство «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області суд ліквідовує як юридичну особу та припиняє провадження по справі № 8/Б-906 в порядку статті 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».


Відповідно до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах, затвердженої в Міністерстві юстиції України 17.12.2003 р. за № 1372-15 (у редакції постанови Правління НБУ від 12.12.2005 р. № 485), згідно пункту 20.1. якої передбачено, що Банк закриває поточні рахунки на підставі рішення відповідного органу, на який згідно із законом покладено функції щодо припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (за заявою ліквідатора, голови або члена ліквідаційної комісії, управителя майна тощо), або на підставі документа, виданого державним реєстратором в порядку, установленому законодавством України, який підтверджує державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців»у разі, якщо після завершення ліквідаційної процедури в процесі банкрутства, яка встановлена законом, судом постановляється рішення про ліквідацію юридичної особи –банкрута, суд, що виніс відповідне рішення, в день набрання ним законної сили направляє його державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи – банкрута для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Враховуючи вищезазначене, суд направляє ухвалу державному реєстратору Бережанської районної державної адміністрації, для вчинення дій, визначених п. п. 2, 6, 7, 9 ст. 39 Закону «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб –підприємців».


На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 31, 32, 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 39 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», ст. ст. 43, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд ,-


У Х В А Л И В :


1. Затвердити звіт ліквідатора Губіцького В.Р. у справі № 8/Б –906 по Малому приватному підприємству «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 21142342 від 10.11.2007 р.

2. Затвердити ліквідаційний баланс у справі № 8/Б –906 по Малому приватному підприємству «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 21142342, станом на 01.10.2007 р.

3. Вважати погашеними вимоги кредитора –Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції, вул. Т. Шевченка, 15, м. Бережани Тернопільської області на суму 1913 грн.

4. Мале приватне підприємство «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 21142342 ліквідувати як юридичну особу з 26.11.2007 р.

5. Бережанському районному відділенню № 6352 ВАТ «Державний ощадний банк України», вул. Банкова, 6, м. Бережани Тернопільської області закрити рахунок № 26008300199, що належить Малому приватному підприємству «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 21142342, у зв’язку з ліквідацією юридичної особи.

6. Провадження у справі № 8/Б-906 –припинити.

7. Ухвалу надіслати: Прокуратурі Бережанського району Тернопільської області, вул. Пирогова, 5, м. Бережани Тернопільської області; Прокуратурі Тернопільської області, вул. Листопадова, 4, м. Тернопіль; Бережанській міжрайонній державній податковій інспекції, вул. Т. Шевченка,15, м. Бережани Тернопільської області; Малому приватному підприємству «Прикарпаття», с. Жуків Бережанського району Тернопільської області; Управлінню Пенсійного Фонду України в Бережанському районі, вул. Шевченка, 13а, м. Бережани Тернопільської області; відділу державної виконавчої служби Бережанського районного управління юстиції, вул. Банкова, 3, м. Бережани Тернопільської області; ліквідатору Губіцькому В.Р., вул. М.Грушевського, 4, м. Теребовля Тернопільської області; Тернопільському обласному сектору з питань банкрутства, вул. Київська, 3А, м. Тернопіль, державному реєстратору Бережанської районної державної адміністрації, вул. Шевченка, 15А, м. Бережани Тернопільської області області, для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та Бережанському районному відділенню № 6352 ВАТ «Державний ощадний банк України», вул. Банкова, 6, м. Бережани Тернопільської області.Суддя І.М. Гирила


Судовий реєстр по справі 8/Б-906

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1171138 Ухвала 26.11.2007 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське
683173 Постанова 21.05.2007 Гирила І.М. Господарський суд Тернопільської області Господарське