Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа Б-13/178-7/165

Дата ухвалення рішення:
06.11.2007
Зареєстровано:
04.12.2007
Cуддя:
Шкіндер П.А.
Оприлюднено:
05.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Івано-Франківської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

УХВАЛА

06 листопада 2007 р.

Справа № Б-13/178-7/165


Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндера П.А.

при секретарі судового засідання Кучма І.І.,

розглянувши матеріали справи

за заявою: Управління магістральних газопроводів "Прикарпаттрансгаз", вул.Незалежності, 48, м.Івано-Франківськ,76000

до боржника: КП "Коломиятеплоенерго", вул. Шкрумеляка 36, мКоломия, 78200


про визнання боржника КП "Коломиятеплоенерго", вул. Шкрумеляка 36, м. Коломия банкрутом


За участю представників сторін:

від заявника: не з"явився

від боржника: не з"явився

від кредитора (Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві): Аннюк У.Б. (довіреність № 270 від 11.08.07р);

У засіданні брали участь: ліквідатор Рудик І.М.

Суть спору: в ході провадження у справі про банкрутство щодо даного боржника 04 вересня 2007 року відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Коломия та Коломийському районі подано клопотання (вх.№7934) про повторне призначення до розгляду заяви №601-2-22/12 від 18.12.06 про визнання грошових вимог відділення виконавчої дирекції Фонду в сумі 260 000грн.67коп. капіталізованих платежів, як зобов"язання підприємства-банкрута, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров"ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, подану до суду 20.12.06 (вх.№8309).

Ухвалою суду від 10.09.07 року дане клопотання призначено до розгляду в судове засідання на 09.10.07.

Ухвалою суду від 09.10.07 судове засідання по розгляду даного клопотання відкладено на 06.11.07.

В судовому засіданні представник кредитора відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань заяву про визнання грошових вимог на суму 260 000грн.67коп. підтримав та просить суд вказані грошові вимоги визнати та включити в Реєстр вимог кредиторів.

Ліквідатор майна вказані вище вимоги не заперечив.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши учасників судового процесу, суд, -

в с т а н о в и в :

Постановою суду від 07.11.06 року боржника КП "Коломиятеплоенерго" (вул. Шкрумеляка 36, мКоломия) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру терміном на шість місяців та призначено ліквідаторм майна Рудика І.М.

Відповідно до п.п.1.7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги за зобов"язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред"являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.

З врахуванням вказаної вище норми, відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Коломия та Коломийському районі 18.12.06 року направлено ліквідатору майна Рудику І.М. заяву з грошовими вимогами до боржника в сумі 260 000грн.67коп. капіталізованих платежів, як зобов"язання підприємства-банкрута, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров"ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

Внаслідок неотримання відповіді від ліквідатора майна по справі по розгляду вказаної вище заяви, кредитором 23.03.07 направлено ліквідатору Рудику І.М. запит про надання результатів розгляду даної заяви до 03.04.07, проте відповідь кредитор не отримав, у зв"язку з чим відділення виконавчої дирекції ФСС НВН ПЗ звернулось до суду з клопотанням про призначення до судового розгляду заяви №601-2-22/12 від 18.12.06 про визнання грошових вимог відділення виконавчої дирекції Фонду в сумі 260 000грн.67коп., подану до суду 20.12.06 (вх.№8309).

Відповідно до ч.2 ст.7 Закону України "Про страхові тарифи на загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та підпунктом 6 пункту 6 Розділу ХІ "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" із змінами та доповненнями встановлено, що підприємства, установи та організації передають до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України документи, що підтверджують право працівників на страхові виплати, інші соціальні послуги внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, для продовження цих виплат.

Як вбачається із доданих матеріалів до заяви №601-2-22/12 від 18.12.06 про визнання грошових вимог відділення виконавчої дирекції Фонду в сумі 260 000грн.67коп., підприємством "Коломиятеплокомуненерго" передано до відділення виконавчої дирекції Фонду чотири особові справи потерпілих на виробництві, а саме: Петрованчук Петра Дмитровича, Луцика Василя Михайловича, Теліщука Василя Михайловича, Федасюк Ганни Семенівни.

Відповідно до п.1.2 частини 2 ст.46 Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", фінансування Фонду соціального страхування від нещасних випадків здійснюється за рахунок внесків роботодавців та, зокрема, за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників.

Згідно ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що у другу чергу задовольняються вимоги, що виникли із зобов"язань банкрута, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров"ю громадян, шляхом капіталізації відповідних платежів у порядку, встановленому КМУ.

Пунктом 5.9 Інструкції "Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України ", встановлено, що для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані (якщо вони не мають правонаступника), кошти до Фонду сплачуються згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов"язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров"ю, затвердженим постановою КМУ від 06.05.2000 року №765 "Про реалізацію статей 31 і 43 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Порядок).

З оглянутих матеріалів справи, зокрема із Листа ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" №3-1/588 від 03.09.07 обласне виробниче об"єднання теплових мереж "Івано-Франківськтепломережа", до складу якого входили відповідні підприємства житлово-комунального господарства районних та міських тепломереж, зокрема житлово-комунальне підприємство "Коломиятепломережа" (у 1987 році, відповідно до Наказу Міністерства житлово-комунального господарства №68 від 13.03.1985 та наказу Івано-Франківського обласного управління комунального господарства №283 від 23.10.1986 року перейменоване в обласне виробниче об"єднання "Івано-Франківськтеплокомуненерго", до складу якого увійшли відповідні підприємства тепломереж з новою назвою, а відповідно до наказу ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" від 09.12.1992 року №72 виробниче об"єднання "Івано-Франківськтеплокомуненерго" перейменовано на обласне підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго", до складу якого входила дирекція "Коломиятеплокомуненерго" на правах виробничої одиниці) ліквідоване розпорядженням обласної державної адміністрації від 25.12.1995 року №202 "Про лквідацію обласного підприємства "Теплокомуненерго" без права правонаступництва.

Абзацом 2 пункту 1 вказаного вище Порядку встановлено, що капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів.

Відповідно до п.3 Порядку капіталізація платежів розраховується за період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Як зазначив представник кредитора відділення виконавчої дирекції Фонду в місті Коломия та Коломийському районі, для визначення періоду, на який розраховувалася капіталізація платежів, використано дані таблиці середньої очікуваної тривалості життя чоловіків та жінок України за 2004-2005р.р. в сільській та міській місцевості, надані Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області.

З врахуванням вищенаведеного, суд вважає достатніми та належними доказами в обгрунтування виникнення заборгованості у боржника перед кредитором на суму 260 000грн.67коп. капіталізованих платежів.

З огляду на викладене , зазначені вимоги слід визнати та включити до Реєстру грошових вимог КП "Коломиятеплоенерго", як вимоги другої черги.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 14, 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.86 ГПК України, суд, -

у х в а л и в :

1. визнати та включити до Реєстру вимог кредиторів КП "Коломиятеплоенерго" грошові вимоги віділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Коломия та Коломийському районі (вул. Староміська, 90, м. Коломия, Івано-Франківська область) на суму 260 000грн.67коп., як вимогу другої черги.

2. Про винесення даної ухвали повідомити заявника, боржника, кредитора віділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Коломия та Коломийському районі (вул. Староміська, 90, м. Коломия, Івано-Франківська область), ліквідатора майна Рудика І.М. (м. Івано-Франківськ-8, а/с 130).Суддя П.А. Шкіндер

Виготовлено в АС "Діловодство"

____ О.В. Кудлейчук
Судовий реєстр по справі Б-13/178-7/165

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1772933 Ухвала 27.05.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1569714 Ухвала 18.04.2008 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1450478 Постанова 13.03.2008 Михалюк О.В. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
1422591 Ухвала 25.02.2008 Михалюк О.В. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
1321843 Ухвала 26.01.2008 Михалюк О.В. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
1263198 Ухвала 25.12.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1196351 Ухвала 28.11.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1196350 Ухвала 26.11.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1169918 Ухвала 14.11.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1169916 Ухвала 06.11.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1169917 Ухвала 06.11.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
1084324 Ухвала 09.10.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
984522 Ухвала 10.09.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
877411 Ухвала 24.07.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
772246 Ухвала 12.06.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
883082 Ухвала 28.05.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
575879 Постанова 11.04.2007 Мирутенко О.М. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
564520 Ухвала 05.04.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
482523 Ухвала 07.03.2007 Мирутенко О.М. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
508632 Ухвала 28.02.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
461853 Ухвала 29.01.2007 Мирутенко О.М. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
346597 Ухвала 10.01.2007 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
331160 Ухвала 26.12.2006 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
229421 Постанова 07.11.2006 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
219258 Ухвала 01.11.2006 Шкіндер П.А. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
219259 Ухвала 19.10.2006 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
168194 Ухвала 03.10.2006 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
114546 Ухвала 07.09.2006 Кишинський М.І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
10753792 Ухвала 16.08.2006 Кишинський М. І. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське