Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2-17/7556-2007

Дата ухвалення рішення:
12.11.2007
Зареєстровано:
26.11.2007
Cуддя:
Антонова І.В.
Оприлюднено:
03.12.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Севастопольський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ  АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Постанова

Іменем України

07 листопада 2007 року  

Справа № 2-17/7556-2007

  Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді   Латиніна О.А.,

суддів   Антонової І.В.,

  Котлярової О.Л.,

за участю представників сторін:

  заявника: Чайковська Н.В. дов. № 44/07-14 від 02.04.2007 року;

  боржника: не з`явився;

  арбітражний керуючий: не з`явився;

розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Керч  Автономної Республіки Крим на ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Гайворонський В.І.) від 09 липня 2007 року у справі № 2-17/7556-2007

за заявою Управління Пенсійного фонду України в місті Керч  Автономної Республіки Крим (шосе Героїв Сталінграду, 60/1, м.Керч, АР Крим, 98312)

до боржника - товариство з обмеженою відповідальністю "Керченський морський завод "Фрегат" (вул. Кірова, 54-а, м.Керч, АР Крим, 98318)

Арбітражний керуючий - ОСОБА_1(АДРЕСА_1)

  про порушення справи про банкрутство

 

  ВСТАНОВИВ:

  Ухвалою від 09.07.2007 року у справі № 2-17/7556-2007 господарський суд АР Крим ввів відносно боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Керченський морський завод "Фрегат" процедуру розпорядження майном, визначив розмір вимог кредитора, який подав заяву про порушення справи про банкрутство, в сумі 402061,21 грн., зобов`язав ініціюючого кредитора дати в офіційних друкованих органах відповідне оголошення, призначив розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_1 (маючого ліцензію серії НОМЕР_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1), зобов`язав розпорядника майна скласти та представити суду реєстр вимог кредиторів.

  Частково не погодившись з ухвалою господарського суду АР Крим, Управління Пенсійного фонду України в місті Керч АР Крим звернулось до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу суду першої інстанції в частині призначення розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_1 скасувати, призначивши розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_2 (ліцензія серії НОМЕР_2).

  Представник Управління Пенсійного фонду України в місті Керч АР Крим у судовому засіданні підтримав доводи апеляційної скарги, просив оскаржувану ухвалу суду першої інстанції частково скасувати.

  Представник боржника, а також арбітражний керуючий у судове засідання не з`явились, причину неявки не повідомили, хоча про час та місце слухання справи сповіщались належним чином ухвалами від 27.09., 10.10. та 18.102007 року. Клопотань про відкладення розгляду апеляційної скарги не надходило. За таких обставин, судова колегія визнала можливим розглянути справу за відсутності зазначених осіб.

З причини зайнятості в іншому судовому засіданні судді Видашенко Т.С. на підставі розпорядження голови Севастопольського апеляційного господарського суду, у складі судової колегії було здійснено заміну на суддю Котлярову О.Л.

Переглянувши ухвалу суду першої інстанції в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України, вислухавши пояснення присутнього у судовому засіданні представника заявника, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги та часткового скасування оскаржуваної ухвали суду першої інстанції виходячи з наступного.

В провадженні господарського суду АР Крим знаходиться справа про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Керченський морський завод "Фрегат", порушене на підставі заяви Управління Пенсійного фонду України в місті Керч АР Крим у зв`язку з неспроможністю боржника виконати перед останнім безспірні грошові вимоги в сумі 402061,22 грн.

09.07.2007 року господарський суд АР Крим власною ухвалою ввів відносно боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Керченський морський завод "Фрегат" процедуру розпорядження майном, визначив розмір вимог кредитора, який подав заяву про порушення справи про банкрутство, в сумі 402061,21 грн., зобов`язав ініціюючого кредитора дати в офіційних друкованих органах відповідне оголошення, призначив розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_1 (маючого ліцензію серії НОМЕР_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1).

Відповідно до частини 2 статті 13 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, розпорядник майна призначається господарським судом із числа осіб, зареєстрованих державним органом з питань банкрутства як арбітражні керуючі, відомості про яких надаються в установленому порядку Вищому господарському суду України.

Кредитори мають право запропонувати кандидатуру розпорядника майна, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом.

  Як вбачається з матеріалів справи, ініціюючий кредитор - Управління Пенсійного фонду України в місті Керч АР Крим клопотало про призначення розпорядником майном боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2(ліцензія серії НОМЕР_2), яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2.

Посилання в частині 2 статті 13 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” на право кредитора призначати кандидатуру розпорядника майна передбачає перевагу на реалізацію цього права перед іншими учасниками та неучасниками провадження у справі про банкрутство, оскільки інші учасники провадження у справі такого права не мають.

Відмовляючи ініціюючому кредитору у призначенні його кандидатури розпорядником майна з підстав відсутності доказів на дозвіл ОСОБА_2 здійснювати діяльність арбітражного керуючого та відсутності її заяви на згоду бути розпорядником майна у справі, суд обмежив право кредитора, передбачене частиною 2 статті 13 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Судова колегія вважає, що суд першої інстанції без поважних причин не з`ясував та не надав кредитору можливість належним чином підтвердити згоду ОСОБА_2 бути розпорядником майна боржника та наявність у неї ліцензії арбітражного керуючого.

Як вбачається із змісту заяви ОСОБА_2 від 26.04.2007 року та світлокопії ліцензії, ОСОБА_2 погодилась бути розпорядником майна боржника та має ліцензію серії НОМЕР_2.

У зв`язку з викладеними обставинами, судова колегія вважає, що апеляційна скарга Управління Пенсійного фонду України в місті Керч АР Крим підлягає задоволенню, ухвала господарського суду АР Крим від 09.07.2007 року скасуванню в частині призначення кандидатури розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_1 з винесенням в цій частині нової ухвали про призначення кандидатури розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_2

Відповідно до частини 2 статті 101 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги (подання) і перевіряє законність і обгрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Дослідивши оскаржувану ухвалу суду першої інстанції у повному обсязі, суд апеляційної інстанції вважає вірними та відповідаючими нормам Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дії суду стосовно введення відносно боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Керченський морський завод "Фрегат" процедури розпорядження майном, визначення розміру вимог кредитора, який подав заяву про порушення справи про банкрутство, в сумі 402061,21 грн., а також зобов`язання ініціюючого кредитора дати в офіційних друкованих органах відповідне оголошення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 101, 103 п.2, 104 ч.1 п.п.1, 4, 105, 106 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ: 

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в місті Керч  Автономної Республіки Крим задовольнити.

Пункт 5 ухвали господарського суду Автономної Республіки Крим від 09 липня 2007 року у справі № 2-17/7556-2007 скасувати.

  Розпорядником майна товариства з обмеженою відповідальністю "Керченський морський завод "Фрегат" призначити арбітражного керуючого ОСОБА_2(ліцензія серії НОМЕР_2), яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2.

  В іншій частині ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 09 липня 2007 року у справі № 2-17/7556-2007 залишити без змін.

  Копію даної постанови також направити:

  1. Кримському управлінню з питань банкрутства Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (м.Сімферополь, вул. Київська, 81 офіс 401);

  2. Державному реєстратору - Керченській міській раді (АР Крим, м.Керч, вул. Кірова, 17). 

 

Головуючий суддя  О.А.Латинін

Судді   І.В. Антонова

  О.Л. Котлярова