Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 10/74

Дата ухвалення рішення:
23.10.2007
Зареєстровано:
26.11.2007
Cуддя:
Жак В.В.
Оприлюднено:
30.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ  С У Д

Кіровоградської області

УХВАЛА

23.10.2007 р.   справа № 10/74

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Жака В. В. розглянув справу № 10/74 від 07.03.2007 р.

за об'єднаною заявою кредиторів -  Добровеличківської міжрайонної державної податкової інспекції, Управління Пенсійного фонду України у Добровеличкіквському районі, Добровеличківської міжрайонної дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, смт. Добровеличківка Кіровоградської області,

до боржника - відкритого акціонерного товариства “Добровеличківський цукровий завод” (далі - ВАТ “ Добровеличківський цукровий завод”), с. Липняжка Добровеличківського району Кіровоградської області,

про порушення провадження у справі про банкрутство

П Р Е Д С Т А В Н И К И:

Від кредиторів: Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - Сидоренко Олександр Миколайович, головний спеціаліст-юрист, довір. № 01-53-9 від 15.03.2005 р.; АК АПБ „Україна” - Юрченко Роман Олександрович, довір. № 56 від 02.10.2007 р.; Доровеличківський районний центр зайнятості - Дігтяренко Тетяна Михайлівна, головний спеціаліст-юрисконсульт, довір. № 01-835 від 16.07.2007 р.; Косарецьков Володимир Михайлович, головний спеціаліст-юрисконсульт, довір. № 01-849 від 05.10.2007 р.; Державний комітет України з державного матеріального резерву - Кукін Дмитро Борисович, довір. № 2\4493 від 30.07.2007 р.

Від боржника: не з'явилися

У засіданні суду приймала участь розпорядник майна боржника, арбітражний керуючий ОСОБА_1; Гребенюк Тетяна Григорівна, прокурор відділу прокуратури Кіровоградської області, посв. № 457, дійсне до 20.11.2009 р.; Бурковський Ігор Владленович, представник Регіонального відділення Фонду державного майна України у Кіровоградській області, довір. б/н від 17.04.2006 р.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши  представників  кредиторів, арбітражного керуючого, інших учасників провадження у справі, господарський суд ,-

  ВСТАНОВИВ:

За результатами підготовчого засідання ухвалою від 16.06.2007  року господарський суд визнав вимоги ініціюючих кредиторів до боржника, відкрив щодо боржника ВАТ „Добровеличківський цукровий завод” процедуру розпорядження майном, призначив розпорядником майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1, якого зобов'язав подати суду на затвердження реєстр вимог кредиторів боржника.

Оголення про порушення провадження у справі про банкрутство щодо боржника опубліковано газеті   „ Голос України „  № 119 за 11.07.2007сроку.

В ході розгляду господарським судом поданого розпорядником майна боржника реєстру вимог кредиторів та доданих до реєстру документів встановлено, що керівник боржника не приймав участі у розгляді заяв кредиторів про грошові вимоги до боржника , вимоги кредиторів розглянуті та включені до реєстру вимог кредиторів одноособово арбітражним керуючим. Така практика розгляду грошових вимог суперечить ч.3 ст. 14 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон), згідно з якою вимоги конкурсних кредиторів розглядаються боржником разом з розпорядником майна.

Тому суд вважає за необхідне витребувати від арбітражного керуючого нові докази по справі,  забезпечити розгляд вимог кредиторів за участю керівника боржника.

Розпорядник майна, арбітражний керуючий ОСОБА_1 подав до господарського суду копію листа (вх. № 02-05/32442 від 12.09.2007 р., том справи 2 арк. справи 78), адресованого прокурору Доровеличківського району, в якому розпорядник майна повідомляє прокурору, що нещодавно групою невідомих осіб під керівництвом голови правління ВАТ „Добровеличківський цукровий завод” ОСОБА_2 було здійснено демонтаж та вивезення майна боржника (ємкостей для зберігання мазуту, навісних ліній та ін.), просить вжити відповідні міри реагування.

При таких обставинах, у випадку подальшого ухилення керівника боржника ОСОБА_2 від розгляду вимог кредиторів, підтвердження викладених у листі на адресу прокурора фактів суд вважає за необхідне запропонувати арбітражному керуючому ОСОБА_1 подати суду клопотання відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону про усунення керівника боржника від посади та покладення обов'язків керівника боржника на розпорядника майна.

Враховуючи участь у справі прокурора Кіровоградської області, господарський суд вважає за необхідне запропонувати прокуратурі області повідомити суду про результати перевірки прокурором Добровеличківського району фактів, викладених у листі арбітражного керуючого ОСОБА_1 на адресу прокурора району.

Із змісту поданого розпорядником майна реєстру вимог кредиторів, повідомлень кредиторам про результати розгляду їх вимог вбачається, що розпорядником майна повністю або частково відхилені вимоги кредиторів АК АПБ „Україна”, Доровеличківського районного центру зайнятості, ПП „777 ПДА”, Державного комітету України з Державного матеріального резерву, Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхуванні з тимчасової втрати працездатності. Інформація про результати розгляду заяви кредитора Петросяна Д. А.  про грошові вимоги до боржника на суму 179 905,07 грн. розпорядником майна суду не надана.

Розпорядник майна не пояснив суду правові підстави надання суду реєстру звернень фізичних осіб з вимогами до боржника при відсутності заяв цих фізичних осіб у матеріалах справи про банкрутство (том справи 2, арк. справи 27).

Кредитори Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та АК АПБ „Україна” оскаржили до господарського суду рішення розпорядника майна про відхилення їх грошових вимог.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону  у попередньому засіданні господарський суд розглядає вимоги кредиторів, щодо яких були заперечення боржника, і які не були включені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. З врахуванням положень п. 5 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України господарський суд вважає, що сумісний розгляд в рамках одного судового засідання спірних грошових вимог значної кількості спірних вимог кредиторів, вимоги яких відрізняються за предметом і підставами виникнення, перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін, суттєво утруднить для суду, кредиторів і боржника їх розгляд в рамках одного судового засідання.

Тому в ситуації, що склалася, з метою забезпечення захисту інтересів кредиторів, розгляду справи в оптимальні строки, суд вважає за необхідне розгляд вимог кредиторів, які частково або повністю не включені до реєстру вимог кредиторів, призначити у окремі судові засідання з повідомлення кредиторам про час і місце засідання суду.

В зв'язки із зазначеними обставинами суд вважає за необхідне розгляд справи у попередньому засіданні відкласти відповідно до п.3 ст. 77 ГПК України.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 11, 14, 15, Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон),  п. 3 ч. 1 ст.77, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд ,-

УХВАЛИВ:

1.  Розгляд справи у попередньому засіданні відкласти до 25.12.2007р. до 15-00 год.

2. Розгляд справи відбудеться у приміщенні господарського суду Кіровоградської області за адресою: м. Кіровоград, вул. Луначарського, 29, 3-й поверх, каб. 323.

3.  Зобов'язати розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого ОСОБА_1 вжити заходів по залученню керівника боржника ОСОБА_2 до спільного розгляду заяв кредиторів про грошові вимоги до боржника; подати до суду примірники заяв фізичних осіб, якщо вони зверталися з грошовими вимогами до боржника та розпорядника майна; подати суду витяги із Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

4. Зобов'язати керівника боржника ОСОБА_2 та розпорядника майна боржника ОСОБА_1 у встановленому ст. 14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” порядку розглянути заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника (в тому числі і заяви кредиторів Петросяна Д. А. та ПП „777 ПДА”) з направленням обґрунтованих (належним чином мотивованих)  письмових повідомлень кредиторам та господарському суду не пізніше 21.12.2007 року.

5. Запропонувати арбітражному керуючому ОСОБА_1 при наявності підстав  подати господарському суду клопотання відповідно до ч.2 ст. 12 Закону про відсторонення (усунення) керівника боржника від посади та покладення виконання його обов'язків на розпорядника майна.

6. Запропонувати прокурору Кіровоградської області до судового засідання повідомити господарському суду про результати перевірки прокурором Добровеличківського району фактів незаконної реалізації та вивезення майна боржника з відома його керівника ОСОБА_2, викладених у листі арбітражного керуючого ОСОБА_1 на адресу прокурора району.

7. Примірники цієї ухвали направити кредиторам, зазначеним у поданому розпорядником майна реєстрі вимог кредиторів (том справи 2, арк. справи 37); боржнику, арбітражному керуючому ОСОБА_1, Регіональному відділенню Фонду державного майна України у Кіровоградській області, прокурору Кіровоградської області.

 

  Суддя (підпис)   В.В. Жак  


Судовий реєстр по справі 10/74

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
2362668 Ухвала 19.11.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2503962 Ухвала 09.10.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2161605 Ухвала 08.10.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2497801 Ухвала 11.09.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2497802 Ухвала 11.09.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2373125 Ухвала 01.08.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2373129 Ухвала 01.08.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2373130 Ухвала 01.08.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2373131 Ухвала 01.08.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2373132 Ухвала 01.08.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2373127 Ухвала 09.07.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1776380 Ухвала 24.06.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1777099 Рішення 24.06.2008 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1724681 Ухвала 03.06.2008 Павлюк І.Ю. Господарський суд Рівненської області Господарське
1984822 Ухвала 29.05.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1687295 Ухвала 27.05.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1688891 Ухвала 26.05.2008 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1674981 Рішення 21.05.2008 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1640137 Постанова 12.05.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1635392 Ухвала 24.04.2008 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1535866 Ухвала 07.04.2008 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1741234 Ухвала 04.04.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1512499 Ухвала 24.03.2008 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1523894 Постанова 17.03.2008 Мурашко І.Г. Господарський суд Чернігівської області Господарське
2162216 Ухвала 11.03.2008 Довга О.І. Господарський суд Львівської області Господарське
1523893 Ухвала 12.02.2008 Мурашко І.Г. Господарський суд Чернігівської області Господарське
1399159 Ухвала 24.01.2008 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1313116 Ухвала 25.12.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1158687 Ухвала 23.10.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1088798 Рішення 09.10.2007 Павлюк І.Ю. Господарський суд Рівненської області Господарське
976369 Ухвала 04.09.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
734201 Ухвала 08.06.2007 Гушилик С.М. Господарський суд Чернівецької області Господарське
722136 Ухвала 06.06.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
679628 Рішення 23.05.2007 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1342133 Ухвала 16.05.2007 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
717224 Рішення 14.05.2007 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
611669 Ухвала 27.04.2007 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
653063 Ухвала 26.04.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
641271 Ухвала 18.04.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
545701 Ухвала 04.04.2007 Івашкович І.В. Господарський суд Закарпатської області Господарське
653061 Ухвала 04.04.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
493443 Ухвала 16.03.2007 Приходько І.В. Господарський суд Донецької області Господарське
511250 Постанова 15.03.2007 Савченко Г.І. Господарський суд Рівненської області Господарське
491272 Ухвала 14.03.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
486433 Постанова 07.03.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
471916 Ухвала 14.02.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
364295 Ухвала 17.01.2007 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2341 Постанова 09.06.2006 Ковальчук Т.І. Господарський суд Чернівецької області Господарське
5800 Ухвала 08.06.2006 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
5808 Постанова 08.06.2006 Жак В.В. Господарський суд Кіровоградської області Господарське