Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-07/449

Дата ухвалення рішення:
19.11.2007
Зареєстровано:
26.11.2007
Cуддя:
Коваленко Н.М.
Оприлюднено:
28.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області

У Х В А Л А

19.11.07 р. № 02-07/449


Суддя господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М., розглянувши заяву

кредитора – Новоархангельський районний центр зайнятості, Кіровоградська область, смт. Новоархангельськ, вул. Слави, 27,

до боржника – сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Нерубайське”, Кіровоградська область, Новоархангельський район, с. Нерубайка,

про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника,-


ВСТАНОВИВ:


Заява Новоархангельський районний центр зайнятості про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Нерубайське” підписана представником ініціюючого кредитора за довіреністю № 01-300 від 27.09.2007 року Косарецьковим В.М.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) заява про порушення справи про банкрутство подається кредитором у письмовій формі, підписується керівником кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами).

Із змісту доданої до заяви кредитора ксерокопії довіреності № 01-300 від 27.09.2007 року, виданої головному спеціалісту-юрисконсульту юридичного відділу Кіровоградського обласного центру зайнятості Косарецькову В.М., вбачається, що йому довіряється представництво інтересів Новоархангельського районного центру зайнятості в господарському суді, державних (приватних) підприємствах, установах та організаціях під час вирішення питань правового характеру в ході провадження справи про банкрутство СТОВ “Нерубайське”.

В даний час провадження у справі про банкрутство СТОВ “Нерубайське” не порушено.

Для виконання представницьких функцій гр. Косарецькову В.М. надаються такі права: отримувати документи, подавати заяви, вести справи в усіх судових установах, а також в правоохоронних органах і державних установах з усіма правами, що надані законом позивачеві, відповідачеві, третім особам і представникові, здійснювати усі інші законні дії, пов'язані з виконанням цієї довіреності.

Тобто права надані позивачеві, відповідачеві, третім особам і представникові, цих осіб.

Повноваження щодо подання та підписання заяви про порушення справи про банкрутство вказаною довіреністю гр. Косарецькову В.М. не надані.

Оскільки сторонами у справі про банкрутство є кредитор і боржник, відповідно до частини першої статті 5 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

При цьому, Закон слід розглядати як законодавчий акт, що містить спеціальні норми, які мають пріоритет по відношенню до норм загальних щодо регулювання порядку провадження у справах про банкрутство, відновлення платоспроможності боржника, визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, укладення мирової угоди між боржником та кредиторами, задоволення вимог кредиторів тощо.

Тому господарський суд приходить до висновку, що заява Новоархангельського районного центру зайнятості про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника - сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Нерубайське” підписана особою, яка не має права її підписувати, що відповідно до ст. 4-1, п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України, ч. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є підставою для повернення цієї заяви без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Враховуючи викладене, керуючись ч. 1 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 4-1, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -


УХВАЛИВ:


Заяву № 17-3404 від 12.11.2007 року (вх. № 5809/369 від 13.11.2007 року) Новоархангельського районного центру зайнятості про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Нерубайське" та додані до неї документи повернути без розгляду.


Суддя Н.М. Коваленко