Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 10/216б

Дата ухвалення рішення:
12.11.2007
Зареєстровано:
26.11.2007
Cуддя:
Перлов Д.Ю.
Оприлюднено:
27.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Луганський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2

_________


ПОСТАНОВА

Іменем України


12.11.2007 року Справа № 10/216б

Луганський апеляційний господарський суд колегією суддів у складі :

головуючого: Перлова Д.Ю.,

суддів Бородіної Л.І.,

Якушенко Р.Є.,

при секретарі

судового засідання Шабадаш Д.С.,


за участю

представників сторін:

від кредитора Кочегарової Г.С., дов. від 01.11.07 № 16/87-07, юрисконсульта Луганської філії НАК „Украгролізинг",

від боржника Бугулян О.А., пасп. серії ЕМ № 078529

від 23.12.1998 року, ліквідатора,


представники кредиторів: Ленінської МДПІ м. Луганська, ВАТ "Луганський облагротехсервіс" і учасника по справі - Луганського обласного відділу з питань банкрутства в судове засідання не прибули,


розглянувши

апеляційну скаргу Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»

в особі Луганської філії, м. Луганськ

на ухвалу

господарського суду Луганської області

від 20.09.07

у справі № 10/216б (суддя Кірпа Т.С.)


за заявою кредитора Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»

в особі Луганської філії, м. Луганськ


до банкрута Луганської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції,

м. Луганськ, с. Тепличне Луганської області


про банкрутство

ВСТАНОВИВ:


Суддя –доповідач –Д.Ю. Перлов.


Ухвалою господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б продовжено термін ліквідаційної процедури банкрута, Луганської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції, м. Луганськ, с. Тепличне Луганської області та повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Бугулян О.А. на три місяці, до 01.02.08. Пунктом 2 затвердив оплату послуг арбітражному керуючому Бугулян О.А. за виконання нею повноважень ліквідатора банкрута у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених чинним законодавством України, щомісячно, за рахунок коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, починаючи з 25.07.07 –з дня постановлення рішення зборами комітету кредиторів щодо джерела оплати послуг ліквідатора. Зобов’язано ліквідатора Бугулян О.А. у термін до 25.01.08 надати суду уточнений реєстр вимог кредиторів, звіт та ліквідаційний баланс банкрута відповідно до ст. 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Ухвалено комітету кредиторів у термін до 25.01.08 надати суду протокол зборів комітету щодо розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута та можливості їх затвердження.

Ухвала мотивована наступним.

Господарським процесуальним кодексом України не передбачено скасування судом власних рішень, окрім випадків, встановлених ст. 114 зазначеного кодексу, ухвала господарського суду Луганської області від 24.05.07 у справі № 10/216б не була скасована. Суд задовольнив частково клопотання кредитора, Луганської філії НАК "Украгролізинг" та затвердив оплату послуг арбітражному керуючому Бугулян О.А. за виконання нею повноважень ліквідатора банкрута у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених чинним законодавством України, щомісячно, за рахунок коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, починаючи з 25.07.07 (дата постановлення рішення зборами комітету кредиторів).


Кредитор –НАК «Украгролізинг»в особі Луганської філії, не погодившись з винесеною ухвалою звернувся до Луганського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою від 24.10.07 № 705, якою просить ухвалу господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б скасувати в частині пункту 2, та винести нову ухвалу, якою затвердити оплату послуг арбітражному керуючому Бугулян О.А. за виконання нею повноважень ліквідатора банкрута у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених чинним законодавством України, щомісячно, за рахунок коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, починаючи з 12.03.07.

Апеляційна скарга мотивована наступним.

20.09.07 господарським судом Луганської області було винесено ухвалу у справі № 10/216б, якою рішення кредиторів було задоволено частково. Судом не було звернуто увагу на те, що рішення комітету від 23.05.07 було скасоване, а за новим рішенням комітету кредиторів оплата послуг арбітражному керуючому здійснюється за рахунок коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, починаючи з 12.03.07.


Розпорядженням першого заступника голови Луганського апеляційного господарського суду від 26.10.07 для розгляду апеляційної скарги ВАТ Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»в особі Луганської філії від 24.10.07 на ухвалу господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б, у відповідності до ст. 28 Закону України „Про судоустрій України” призначено судову колегію у складі: Перлов Д.Ю. – суддя –головуючий, Бородіна Л.І. –суддя, Якушенко Р.Є. –суддя.


Ліквідатор –арбітражний керуючий Бугулян О.А. відзивом від 08.11.07 відхилив доводи апеляційної скарги НАК „Украгролізинг” в особі Луганської філії та вважає ухвалу суду, що оскаржується, законною та обґрунтованою.


Члени комітету кредиторів –Ленінська МДПІ м. Луганська та ВАТ „Луганський облагротехсервіс” відзивів на апеляційну скаргу НАК „Украгролізинг” в особі Луганської філії не надали, їх повноважні та компетентні представники у судове засідання не прибули хоча про час та місце розгляду справи Луганським апеляційним господарським судом були повідомлені належним чином.Згідно ч.2 ст. 99 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.

Відповідно до ст.101 Господарського процесуального кодексу України в процесі розгляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково наданими доказами повторно розглядає справу.


Апеляційний суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність та обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.Заслухавши представників сторін, розглянувши матеріали справи, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом при винесенні ухвали норм матеріального та процесуального права, судова колегія дійшла висновку, що апеляційну скаргу від 24.10.07 № 705 Національної акціонерної компанії „Украгролізинг” в особі Луганської філії слід залишити без задоволення, ухвалу господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б слід залишити без змін з наступних підстав.


Згідно п. 10, 12 ст. 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 14 травня 1992 року № 2343-XII оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.


Ухвалою господарського суду Луганської області від 24.05.07 у справі № 10/216б продовжено термін ліквідаційної процедури банкрута, Луганської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції та повноваження ліквідатора Бугулян О.А. на шість місяців, до 01.11.07. Затверджено оплату послуг арбітражного керуючого Бугулян О.А. за виконання нею повноважень ліквідатора банкрута, за період, починаючи з 12.03.07, у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених чинним законодавством України щомісячно, за рахунок коштів ініціюючого кредитора, НАК „Украгролізінг” в особі Луганської філії, м. Луганськ. Вирішено інші питання, щодо подальшого руху провадження у справі. Зазначене рішення постановлено судом на підставі рішення зборів комітету кредиторів від 23.05.07 та у відповідності до вимог ч. ч. 10,12 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".


Ухвалою Луганського апеляційного господарського суду від 16.07.07 припинено провадження у справі № 10/216б, порушене по апеляційній скарзі від 08.06.07 № 360 Національної акціонерної компанії „Украгролізінг” в особі Луганської філії на ухвалу господарського суду Луганської області від 24.05.07 у справі № 10/216б, оскільки зазначена ухвала лише забезпечує рух судового процесу, а також тільки затверджує рішення комітету кредиторів, викладене у протоколі від 23.05.07 зборів комітету кредиторів Луганської державної машинно-технологічної станції, тобто не підлягає оскарженню. В цій ухвалі між іншим було зазначено, що комітету кредиторів Луганської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції ніщо не заважає ще раз на своїх зборах повернутися до вирішення питання по суті щодо розміру оплати послуг арбітражного керуючого, за виконання повноважень ліквідатора.


25.07.07 на зборах комітету кредиторів Луганської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції (протокол від 25.07.07, а.с. 41-44, т. 4) більшістю голосів було прийняте рішення відмінити рішення комітету кредиторів від 23.05.07 в частині джерела оплати послуг ліквідатора за рахунок коштів ініціюючого кредитора НАК „Украгролізинг” та затверджено джерело оплати послуг ліквідатора з 12.03.07 за рахунок коштів, отриманих від реалізації майна.


Проте колегія суддів вважає, що комітет кредиторів невірно витлумачив зазначене в ухвалі Луганського апеляційного господарського суду від 16.07.07, та повернувся на своїх зборах до вирішення питання по суті щодо джерела оплати послуг арбітражного керуючого, за виконання повноважень ліквідатора у минулому, а не на майбутнє. Такі дії суперечать діючому законодавству оскільки Господарським процесуальним кодексом України не передбачено скасування судом власних рішень, окрім випадків, встановлених ст. 114 зазначеного кодексу.

Враховуючи викладене суд першої інстанції обґрунтовано затвердив оплату послуг арбітражному керуючому Бугулян О.А. за виконання нею повноважень ліквідатора банкрута у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених чинним законодавством України, щомісячно, за рахунок коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, починаючи з 25.07.07 (дата постановлення рішення зборами комітету кредиторів).

На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку про те, що доводи заявника апеляційної скарги спростовуються наявними в матеріалах справи доказами, ухвала господарського суду відповідає чинному законодавству і скасуванню не підлягає.


За згодою представників сторін у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.Керуючись ст.ст. 43, 99, 101, п. 1 ст. 103, ст. 105, 106 Господарського процесуального кодексу України, Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів, -


П О С Т А Н О В И В:


1. Апеляційну скаргу від 24.10.07 № 705 Національної акціонерної компанії „Украгролізинг” в особі Луганської філії на ухвалу господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б залишити без задоволення.


2. Ухвалу господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б залишити без змін.


Відповідно ч. 3, ч. 5 ст. 105 Господарського процесуального кодексу України постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку.

Головуючий Д.Ю. ПерловСуддя

Л.І. Бородіна

Суддя Р.Є. ЯкушенкоСудовий реєстр по справі 10/216б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1629583 Ухвала 21.04.2008 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
1629582 Ухвала 03.04.2008 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
1417472 Ухвала 18.02.2008 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
1370889 Ухвала 24.01.2008 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
1288537 Ухвала 03.12.2007 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
1138013 Постанова 12.11.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
1090572 Ухвала 26.10.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
1089756 Ухвала 15.10.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
1006339 Ухвала 20.09.2007 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
834478 Ухвала 16.07.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
794257 Ухвала 09.07.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
745719 Ухвала 14.06.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
690871 Ухвала 24.05.2007 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
523749 Ухвала 12.03.2007 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
334115 Ухвала 27.12.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
333384 Ухвала 11.12.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
251138 Ухвала 06.11.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
121751 Ухвала 11.09.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
69024 Ухвала 03.08.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
42982 Ухвала 13.07.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське