Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 42/74б

Дата ухвалення рішення:
14.11.2007
Зареєстровано:
26.11.2007
Cуддя:
Запорощенко М.Д.
Оприлюднено:
27.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Донецький апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України


14.11.2007 р. справа № 42/74б

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:

суддів


за участю

представників сторін:

від кредитора:

Карпенко І.В., дов. № 2467/06 від 14.05.07р.

від боржника:

від прокуратури:

від територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області:

не з"явився

Гармашова І.В., посвідчення №1004 від 15.08.96р.
Олейник З.Д., дов. № 07/7926 від 30.07.07р.


розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу

Донецького Державного науково-дослідного інституту чорної металургії м.Донецьк


на ухвалу господарського суду


Донецької області

від

29.08.07 року

у справі

№ 42/74б

за заявою кредитора

Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі м.Донецьк

до боржника


Донецького Державного науково-дослідного інституту чорної металургії м.Донецьк

про

визнання банкрутом.


арбітражний керуючий

Бережний І.І.


за участю

Прокуратури Донецької області

Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області


В С Т А Н О В И В:Ухвалою господарського суду Донецької області від 29.08.07р. у справі про банкрутство № 42/74Б скасовані вжиті ухвалою господарського суду від 13.08.07р. заходи щодо забезпечення вимог кредиторів , а саме:

- заборону посадовим особам боржника або власнику майна боржника чи уповноваженому ним органу або іншим особам вчиняти дії щодо відчуження майнових активів ( основних засобів виробництва) боржника , а також передачу у безоплатне користування , володіння чи на баланс іншим особам нерухомого майна що належить боржнику на праві господарського віддання;

- заборону боржнику , власнику майна боржника або уповноваженому ним органу без згоди розпорядника майна укладати будь-які угоди ( в тому числі додаткові до вже існуючих) відносно нерухомого майна боржника що передбачають його поліпшення, реконструкцію та можливість , внаслідок цього , його передачу іншим особам, стосовно частини майна Донецького державного науково-дослідного інституту чорної металургії м.Донецьк –площі корпусу № 3 та актового залу ( 5-й поверх 4-го корпусу) , що розташовані за адресою м.Донецьк , б.Шевченка , 26.


Ухвала суду мотивована тим , що рішення про передачу майна Донецького державного науково-дослідного інституту чорної металургії м.Донецьк прийнято компетентними органами та пов’язано із функціонуванням Донецького апеляційного адміністративного суду.


Не погоджуючись з винесеною ухвалою боржник, Донецький Державний науково-дослідний інститут чорної металургії м.Донецьк, звернувся з апеляційною скаргою про скасування ухвали господарського суду Донецької області від 29.08.07р. по справі № 42/74б, оскільки вважає , що вона прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального законодавства України.


В обґрунтування заявлених вимог скаржник посилається на те , що Територіальне управління державної судової адміністрації в Донецькій області , за результатами розгляду заяви якої винесено оскаржувану ухвалу, не є стороною або учасником , а також зацікавленою особою , визнаною судом по даній справі. Крім того , звертає увагу суду на те , що в господарських питаннях органи Державної судової адміністрації виступають як звичайні юридичні особи бюджетної сфери діяльності. Таким чином , скаржник вважає , що прийняв до розгляду заяву вищевказаного органу , суд першої інстанції вийшов за межи своєї компетенції. До того ж , зазначив , що наказ № 472 від 15.08.07р. оскаржений боржником у судовому порядку.


Територіальне управління державної судової адміністрації в Донецькій області у відзиві на апеляційну скаргу та його представник в судовому засіданні , проти апеляційної скарги заперечує, вважає ухвалу суду обґрунтованою та законною. При цьому вважає , що повідомлення апелянта про те , що наказ № 472 від 15.08.07р. оскаржено в судовому порядку є недоречним , до справи це не має жодного відношення і сумніви представника інституту щодо незаконності даного наказу не є предметом розгляду даної справи. Посилання скаржника на те , що судове засідання 29.08.07р. відбулось без участі його представника , управління вважає необґрунтованим , оскільки сторони були сповіщені про дату судового засідання належним чином. Крім того , посилається на те , що боржник та розпорядник майна будь-яких заперечень щодо поданої заяви суду не надали.

Окрім зазначеного , управління вважає , що скасування запобіжних заходів , вжитих ухвалою господарського суду від 13.08.07р. обумовлюється термінами, встановленими наказом Міністерства промислової політики України , Постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1998р. № 1482 «Про передачу об’єктів права державної власності та комунальної власності»та необхідністю якомога скорішого та повноцінного функціонування Донецького апеляційного адміністративного суду в даному приміщенні, що буде відповідати державним стандартам відправлення правосуддя.


Кредитор , Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі м.Донецька , у відзиві на апеляційну скаргу та представник кредитора в судовому засіданні вважає ухвалу суду про призначення до розгляду від 27.08.07р. по справі № 42/74б та ухвалу від 29.08.07р. , яка оскаржується та постановлена судом за результатами розгляду заяви Управління, такими , що винесені з порушенням норм матеріального та процесуального права.


Відповідно до Повідомлення № 05/1-04-42/74б від 12.11.07р. , з урахуванням того , що питання банкрутства державного підприємства і оренда державного майна в ході його банкрутства безпосередньо зачіпають інтереси держави , до участі у справі вступив прокурор.


У нинішньому судовому засіданні представник прокуратури проти апеляційної скарги заперечує частково , вважає правомірним звернення Територіального управління державної судової адміністрації в Донецькій області з заявою про скасування заходів забезпечення вимог кредиторів.


Боржник, Донецький Державний науково-дослідний інститут чорної металургії м.Донецьк , та арбітражний керуючий в нинішнє судове засідання не з’явився, поважних причин нез’явлення суду не повідомлено . Про час та місце розгляду апеляційної скарги сторони були сповіщені належним чином.


14.11.07р. до суду від Донецького Державного науково-дослідного інституту чорної металургії м.Донецьк надійшло клопотання № 01-1/671-юр від 07.11.07р. про зупинення апеляційного провадження у справі № 42/74б до розгляду по суті адміністративної справи № 3/83 Окружним адміністративним судом м.Київа, посилаючись на те , що дані справи пов’язані одним предметом спору.


Дане клопотання судовою колегією відхилено , як необґрунтоване , оскільки заявником не було надано доказів розгляду по суті справи № 3/83 Окружним адміністративним судом м.Київа, а саме процесуального документу за результатами попереднього розгляду означеної справи , що також було витребувано від боржника за ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 24.10.07р. у справі № 42/74б.


Зважаючи на неповідомлення боржником та арбітражним керуючим поважних причин нез'явлення їх представників до суду, достатність наданих сторонами доказів та керуючись ст.75 Господарського процесуального кодексу України - справа розглядається за наявними в ній матеріалами.


Згідно зі ст. 101 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв‘язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність та обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.


Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача , що був присутній в засіданні суду , судова колегія встановила наступне.

Господарським судом Донецької області за заявою Управління Пенсійного фонду Україні в Калінінському районі порушена справа про банкрутство Донецького державного науково-дослідного інституту чорної металургії м.Донецьк внаслідок його фінансової неспроможності.


Ухвалою суду від 17.10.2006р. введена процедура розпорядження майном боржника та призначений розпорядник майна - арбітражний керуючий Бережний І.І.


Ухвалою суду від 20.07.2007р. строк процедури розпорядження майном Донецького державного науково-дослідного інституту чорної металургії та повноваження розпорядника майна - арбітражного керуючого Бережного І.І. продовжено до 17.10.2007р.


Ухвалою господарського суду від 13.08.07р. вжиті заходи щодо забезпечення вимог кредиторів, а саме: заборонено посадовим особам боржника або власнику майна боржника чи уповноваженому ним органу або іншим особам вчиняти дії щодо відчуження майнових активів (основних засобів виробництва) боржника, а також передачу у безоплатне користування, володіння чи на баланс іншим особам нерухомого майна що належить боржнику на праві господарського відання; заборонено боржнику, власнику майна боржника або уповноваженому ним органу без згоди розпорядника майна укладати будь-які угоди (в тому числі додаткові до вже існуючих) відносно нерухомого майна боржника що передбачають його поліпшення , реконструкцію та можливість , внаслідок цього , його передачу іншим особам; заборонено власнику майна боржника або уповноваженому ним органу вчиняти дії щодо ліквідації чи реорганізації юридичної особи боржника.

22.08.07р. до господарського суду надійшла заява Територіального управління державної судової адміністрації в Донецькій області №06/8554 від 22.08.2007р. про скасування заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, застосованих ухвалою господарського суду Донецької області від 13.08.2007р.


Ухвалою господарського суду Донецької області від 29.08.07р. у справі про банкрутство № 42/74Б скасовані вжиті ухвалою господарського суду від 13.08.07р. заходи щодо вимог кредиторів , а саме:

- заборону посадовим особам боржника або власнику майна боржника чи уповноваженому ним органу або іншим особам вчиняти дії щодо відчуження майнових активів ( основних засобів виробництва) боржника , а також передачу у безоплатне користування , володіння чи на баланс іншим особам нерухомого майна що належить боржнику на праві господарського віддання;

- заборону боржнику , власнику майна боржника або уповноваженому ним органу без згоди розпорядника майна укладати будь-які угоди ( в тому числі додаткові до вже існуючих) відносно нерухомого майна боржника що передбачають його поліпшення, реконструкцію та можливість , внаслідок цього , його передачу іншим особам, стосовно частини майна Донецького державного науково-дослідного інституту чорної металургії м.Донецьк –площі корпусу № 3 та актового залу ( 5-й поверх 4-го корпусу) , що розташовані за адресою м.Донецьк , б.Шевченка , 26.


Перевіривши повноту встановлених судом першої інстанції обставин справи та правильність їх юридичної оцінки, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, що були присутні в судовому засіданні , колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду дійшла висновку про не обґрунтованість апеляційної скарги, та відповідність оскарженого судового акта зі справи вимогам чинного законодавства з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи , до заяви Територіального управління державної судової адміністрації в Донецькій області №06/8554 від 22.08.2007р. про скасування заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, застосованих ухвалою господарського суду Донецької області від 13.08.2007р. були додані копії наказу Міністра промислової політики України "Про передачу площ" №472 від 15.08.07р., погодженого Міністром економіки України, Головою Фонду державного майна України, Першим заступником Міністра фінансів України та начальником територіального управління державної судової адміністрації в Донецькій області.

Згідно пункту 1 наказу Міністра промислової політики України "Про передачу площ" №472 від 15.08.07р. з балансу Донецького державного науково-дослідного інституту чорної металургії на баланс Територіального управління державної судової адміністрації в Донецькій області передані площі корпусу №3 та актового залу (5-й поверх 4-го корпусу), що розташовані за адресою: м.Донецьк, б.Шевченка, 26.

Матеріалами справи підтверджується що вищевказане майно є державною власністю.

Державні органи, уповноважені управляти державним майном, зокрема, здійснюють контроль за ефективністю використання і схоронністю довіреного їм державного майна та інші правомочності відповідно до законодавчих актів України.

Таким чином , державою в особі Міністерства промислової політики України , як власника зазначеного майна , було прийнято рішення про передачу даного майна на баланс територіального управління державної судової адміністрації в Донецькій області.

Відповідно до п.3 ст.12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд має право скасувати або змінити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією, або до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до затвердження господарським судом мирової угоди, або до дня винесення ухвали про відмову у визнанні боржника банкрутом, про що виноситься ухвала.

На підставі вищевикладеного та з врахуванням того, що рішення про передачу майна Донецького державного науково-дослідного інституту чорної металургії м. Донецьк прийнято компетентними органами та пов'язано із функціонуванням Донецького апеляційного адміністративного суду, судова колегія вважає правомірним , в даному випадку , часткове скасування заходів щодо забезпечення вимог кредиторів стосовно майна Донецького державного науково-дослідного інституту чорної металургії м. Донецьк - площі корпусу №3 та актового залу (5-й поверх 4-го корпусу), що розташовані за адресою м.Донецьк, б.Шевченка, 26.

Враховуючи викладене, судова колегія дійшла висновку, що ухвала господарського суду по даній справі відповідає чинному законодавству, прийнята з дотриманням норм процесуального права, а мотиви, з яких надана заява про перевірку ухвали не є підставою для її скасування.


Керуючись п.3 ст.12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 91, 99 , 101,103, 106 Господарського процесуального кодексу України , суд

ПОСТАНОВИВ:


Апеляційну скаргу Донецького Державного науково-дослідного інституту чорної металургії м.Донецьк на ухвалу господарського суду Донецької області від 29.08.2007р. у справі № 42/74б –залишити без задоволення .


Ухвалу господарського суду Донецької області від 29.08.2007р. у справі № 42/74б –без змін.


Справу передати до Господарського суду Донецької області для подальшого розгляду.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.


Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через апеляційний господарський суд.

Результати розгляду апеляційної скарги оголошені в судовому засіданні.


Повний текст постанови підписаний 14.11.07р.


Головуючий


Судді:
Судовий реєстр по справі 42/74б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
20745091 Ухвала 10.01.2012 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
19878252 Ухвала 08.12.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
19875282 Ухвала 24.11.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
19158778 Ухвала 07.11.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
19158803 Ухвала 07.11.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
18891017 Ухвала 27.10.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
16485646 Ухвала 23.06.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
16485709 Ухвала 23.06.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
16175334 Ухвала 14.06.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
16107548 Ухвала 06.06.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
16175340 Ухвала 04.06.2011 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
13381852 Ухвала 22.12.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
12454749 Ухвала 24.11.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
12051647 Ухвала 03.11.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
11794786 Ухвала 18.10.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
11794849 Ухвала 18.10.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
10009104 Ухвала 16.06.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
10002416 Постанова 14.06.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
10474928 Ухвала 31.05.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
10607255 Ухвала 29.04.2010 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
6770553 Ухвала 10.11.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
6459518 Ухвала 22.10.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
6459558 Ухвала 20.10.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
4224548 Постанова 20.07.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
4025257 Ухвала 03.07.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
3938930 Ухвала 19.06.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
3437594 Ухвала 16.04.2009 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2552949 Ухвала 09.12.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2367102 Ухвала 10.11.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
2024806 Ухвала 09.09.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1917955 Постанова 11.08.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1908891 Ухвала 05.08.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1872260 Ухвала 28.07.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1846531 Ухвала 21.07.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1752465 Ухвала 09.06.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1670976 Ухвала 22.05.2008 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
1263325 Ухвала 08.01.2008 Тарапата С.С. Господарський суд Донецької області Господарське
1137662 Постанова 14.11.2007 Запорощенко М.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
1079371 Ухвала 24.10.2007 Запорощенко М.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
964832 Ухвала 06.09.2007 Запорощенко М.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
964824 Ухвала 04.09.2007 Запорощенко М.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
869316 Постанова 15.08.2007 Ткаченко Н.Г. Вищий господарський суд України Господарське
772020 Ухвала 27.06.2007 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
648447 Постанова 07.05.2007 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
597261 Ухвала 24.04.2007 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
558507 Ухвала 05.04.2007 Скакун О.А. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
425604 Постанова 02.02.2007 Геза Т.Д. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
339234 Ухвала 02.01.2007 Акулова Н.В. Донецький апеляційний господарський суд Господарське
1263324 Ухвала 26.12.2006 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське
287399 Ухвала 17.10.2006 Попов О.В. Господарський суд Донецької області Господарське