Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа

Дата ухвалення рішення:
26.04.2010
Зареєстровано:
29.09.2010
Cуддя:
Грабован Л.І.
Оприлюднено:
30.09.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____

УХВАЛА

про повернення заяви про порушення провадження

у справі про банкрутство

"26" квітня 2010 р. № 32/431-10

Суддя Грабован Л.І., розглянувши заяву: Любашівської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області;

до боржника: Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; код ЄДРПОУ НОМЕР_1);

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Любашівська міжрайонна державна податкова інспекція Одеської області звернулась до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 у порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, посилаючись на наявність заборгованості перед бюджетом у сумі 775,15 грн.

Згідно ч.2 ст. 41 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч.1 ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Стаття 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»визначає, що неплатоспроможність –це неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.

Відповідно до ч. 10 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.

З матеріалів, доданих до заяви про порушення справи, вбачається, що 05.05.2009р. Любашівською МДПІ прийнято рішення №20/2400 від 05.05.2009р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу згідно із положеннями Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Однак, заявник доказів вжиття заходів до отримання заборгованості за рахунок належних боржнику майнових активів до заяви не додав, хоча довідка Любашівського РБТІ №248 від 14.04.2009р. та довідка РЕВ №12 при ВДАІ ГУ МВС України в Одеській області №426 від 24.04.2009р. свідчать про наявність у боржника права власності на нерухоме майно та автотранспорт.

Таким чином, заявник не надав докази, які підтверджують неспроможність боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредитором.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає, що викладені у заяві про порушення справи обставини не підтверджуються доданими до заяви документами та не обґрунтовують заявлену вимогу.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтуються вимоги, доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини.

Згідно п. 5 ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

З огляду на викладене, суд повертає заяву Любашівської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області про порушення провадження у справі про визнання банкрутом Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 на підставі п.3 ч.1 ст.63 ГПК України.

Господарський суд зазначає, що відповідно до ч.3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

Керуючись, п. 5 ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.3 ч.1 ст.63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Заяву Любашівської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області про порушення провадження у справі про визнання банкрутом Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; код ЄДРПОУ НОМЕР_1) повернути заявнику без розгляду.

Додаток: заява про порушення справи про банкрутство на 2-х арк. з додатком на 19-ти арк.

Суддя