Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 7/80-10-1112

Дата ухвалення рішення:
25.03.2010
Зареєстровано:
29.09.2010
Cуддя:
Лепеха Г.А.
Оприлюднено:
30.09.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

про визнання банкрутом відсутнього боржника"25" березня 2010 р. Справа № 7/80-10-1112


За заявою кредитора: ФОП ОСОБА_1, м.Одеса

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю „Продсервістранзит”, м.Одеса

про визнання банкрутом

Суддя Лепеха Г.А.

Представники:

від кредитора –ОСОБА_1

від боржника –не з’явився.

СУТЬ СПОРУ: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі –Кредитор) звернулась до господарського суду з заявою про визнання товариства з обмеженою відповідальністю „Продсервістранзит” (стара назва –ТОВ „Азот-Транс ЛТД”, далі –Боржник) банкрутом в порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки останнє неспроможне сплатити заборгованість після настання встановленого строку у сумі 48 000,00 грн.

Представник кредитора заяву підтримує, наполягає на своїх вимогах.

Представник боржника у судове засідання не з’явився, відзив на заяву не надав.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву та матеріали справи, заслухавши представника кредитора, суд встановив –заява кредитора про наявність і безспірність боргу та неплатоспроможність боржника обгрунтована і підтверджена матеріалами справи:

01.10.2009р. між Кредитором та Боржником було укладено договір про надання консультативних послуг, відповідно до якого Кредитор (виконавець) надав, а Боржник (замовник) прийняв послуги на загальну суму 48 000,00 грн., що підтверджується актом здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 29.12.2009р.

Відповідно до умов зазначеного договору боржник зобов’язався сплатити вартість за надані послуги протягом трьох днів з моменту підписання акту здачі-прийняття робіт (надання послуг).

Незважаючи на зазначене, Боржник умови даного договору стосовно оплати за надані послуги не виконав.

Кредитором були здійснені заходи по одержанню заборгованості з Боржника у встановленому законодавством порядку –були направлені претензії на адресу боржника.

В подальшому, в ході перевірки щодо знаходження ТОВ „Продсервістранзит” за юридичною адресою було встановлено, що боржник та його керівні органи за юридичною адресою не знаходяться, фактичне місцезнаходження не виявлено, про що Кредитором було складено відповідні акти.

Відповідно до пункту 1 статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань.

Згідно пункту 2 статті 52 зазначеного Закону господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Таким чином, суд вважає за можливе визнати ТОВ „Продсервістранзит” банкрутом як відсутнього боржника та відкрити ліквідаційну процедуру.

Враховуючи клопотання ініціюючого кредитора про призначення його ліквідатором банкрута, суд вважає, що відповідно до п.2 ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю „Продсервістранзит” слід призначити ФОП ОСОБА_1.

Господарський суд наголошує та привертає увагу сторін, усіх зацікавлених та посадових осіб, що застосований ним Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” –є спеціальним, одним з основних принципів якого є пріоритет цього Закону над іншими нормативними актами.

Отже, прийнята судом на підставі положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дана постанова превалює над будь-якими ухвалами, рішеннями, постановами та розпорядженнями інших установ та організацій, а невиконання пунктів її резолютивної частини тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством України.

Керуючись ст.ст. 22-25, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.68 ГПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю „Продсервістранзит” (м.Одеса, пр. Адміральський, 33-А, к. 312. Код ЄДРПОУ 24770211).

2. Відкрити відносно товариства з обмеженою відповідальністю „Продсервістранзит” ліквідаційну процедуру.

3. Ліквідатором банкрута призначити ініціюючого кредитора у справі –фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (ід. код НОМЕР_1).

4. Зобов’язати ліквідатора письмово повідомити про визнання товариства з обмеженою відповідальністю „Продсервістранзит” банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, здійснити інші заходи, передбачені ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, та надати суду звіт.

5. Скасувати арешт, накладений на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Заборонити накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном ТОВ „Продсервістранзит”.

6. Призначити засідання суду на „27” квітня 2010р. об 11:40. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м.Одеса, пр. Шевченка, 29, зал №14, тел. (0482) 307-965).

7. Зобов’язати представити:

ліквідатора банкрута –відомості про хід ліквідаційної процедури.

8. Визнати явку у судове засідання обов’язковою.

Примірник постанови надіслати: кредитору (ліквідатору банкрута), Першій ДВС Київського району м.Одеси, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців м.Одеси.

Суддя


Судовий реєстр по справі 7/80-10-1112

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
11165179 Постанова 08.09.2010 Яценко О.В. Вищий господарський суд України Господарське
10069679 Постанова 10.06.2010 Єрмілов Г.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
10069291 Ухвала 31.05.2010 Єрмілов Г.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
9423900 Ухвала 11.05.2010 Єрмілов Г.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
10629386 Ухвала 29.04.2010 Єрмілов Г.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
11367316 Постанова 25.03.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11365161 Ухвала 12.03.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське