Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 7/81-10-1113

Дата ухвалення рішення:
25.03.2010
Зареєстровано:
29.09.2010
Cуддя:
Лепеха Г.А.
Оприлюднено:
30.09.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

про визнання банкрутом відсутнього боржника


"25" березня 2010 р. Справа № 7/81-10-1113


За заявою кредитора: ФОП ОСОБА_1, м.Іллічівськ

до боржника: Підприємства „Старт” у вигляді ТОВ, м.Одеса

про визнання банкрутом

Суддя Лепеха Г.А.

Представники:

від кредитора –Конопльова Р.У., за довіреністю.

від боржника –не з’явився.

СУТЬ СПОРУ: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до господарського суду з заявою про визнання підприємства „Старт” у вигляді товариства з обмежено відповідальністю банкрутом в порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки останнє неспроможне сплатити заборгованість після настання встановленого строку у сумі 83 200,00 грн.

Представник кредитора заяву підтримує, наполягає на своїх вимогах.

Представник боржника у судове засідання не з’явився, відзив на заяву не надав.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву та матеріали справи, заслухавши представника кредитора, суд встановив –заява кредитора про наявність і безспірність боргу та неплатоспроможність боржника обгрунтована і підтверджена матеріалами справи:

25.06.2009р. між ФОП ОСОБА_1 та підприємством „Старт” у вигляді ТОВ було укладено договір поставки №21 (далі - Договір), за умовами якого ФОП ОСОБА_1 поставило, а підприємство „Старт” у вигляді ТОВ отримало товар на загальну суму 83 200,00 грн., що підтверджується накладними № 21\01\07 від 1.07.2009р. та 21\20\08 від 20.08.2009р.

Відповідно до умов Договору підприємство „Старт” у вигляді ТОВ зобов’язалось сплатити вартість поставленого товару не пізніше 20-ти днів від дати виписки накладної.

Незважаючи на зазначене, підприємство „Старт” у вигляді ТОВ умови Договору стосовно оплати за поставлений товар не виконало.

Кредитором були здійснені заходи по одержанню заборгованості з боржника у встановленому законодавством порядку –були направлені претензії на адресу боржника від 28.09.2009р. та 20.01.2010р.

Як вбачається з відповіді підприємства „Старт” у вигляді ТОВ грошові вимоги кредитора у сумі 83 200,00 грн. визнані у повному обсязі, проте у зв’язку з відсутністю коштів не задоволені.

В подальшому, в ході перевірки щодо знаходження підприємства „Старт” у вигляді ТОВ за юридичною адресою було встановлено, що боржник та його керівні органи за юридичною адресою не знаходяться, фактичне місцезнаходження не виявлено, про що 25.02.2010р. був складений відповідний акт.

Відповідно до пункту 1 статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань.

Згідно пункту 2 статті 52 зазначеного Закону господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Отже, суд вважає за можливе визнати підприємство „Старт” у вигляді ТОВ банкрутом як відсутнього боржника та відкрити ліквідаційну процедуру.

Враховуючи клопотання ініціюючого кредитора про призначення його ліквідатором банкрута, суд вважає, що відповідно до п.2 ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатором підприємства „Старт” у вигляді ТОВ слід призначити ФОП ОСОБА_1

Господарський суд наголошує та привертає увагу сторін, усіх зацікавлених та посадових осіб, що застосований ним Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” –є спеціальним, одним з основних принципів якого є пріоритет цього Закону над іншими нормативними актами.

Отже, прийнята судом на підставі положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дана постанова превалює над будь-якими ухвалами, рішеннями, постановами та розпорядженнями інших установ та організацій, а невиконання пунктів її резолютивної частини тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством України.

Керуючись ст.ст. 22-25, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.68 ГПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Визнати банкрутом підприємство „Старт” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (м.Одеса, вул. Болгарська, буд. 25. Код ЄДРПОУ 22455557).

2. Відкрити відносно підприємства „Старт” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю ліквідаційну процедуру.

3. Ліквідатором банкрута призначити ініціюючого кредитора у справі –фізичну особу-підприємця ОСОБА_1.

4. Зобов’язати ліквідатора письмово повідомити про визнання підприємства „Старт” у вигляді ТОВ (Код ЄДРПОУ 22455557) банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, здійснити інші заходи, передбачені ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, та надати суду звіт.

5. Скасувати арешт, накладений на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Заборонити накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном підприємства „Старт” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю.

6. Призначити засідання суду на „11” травня 2010р. о 10:30. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м.Одеса, пр. Шевченка, 29, зал №14, тел. (0482) 307-965).

7. Зобов’язати представити:

ліквідатора банкрута –відомості про хід ліквідаційної процедури.

8. Визнати явку у судове засідання обов’язковою.

Примірник постанови надіслати: кредитору (ліквідатору банкрута), Другій ДВС Малиновського району м.Одеси, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців м.Одеси.


СуддяСудовий реєстр по справі 7/81-10-1113

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
11373857 Ухвала 11.05.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11367236 Постанова 25.03.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11365050 Ухвала 12.03.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське