Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 7/51-10-758

Дата ухвалення рішення:
16.03.2010
Зареєстровано:
29.09.2010
Cуддя:
Лепеха Г.А.
Оприлюднено:
29.09.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

про визнання банкрутом


"16" березня 2010 р. Справа № 7/51-10-758


За заявою боржника: ПП „Шаркон-КР”, м.Одеса

про визнання банкрутом

Суддя Лепеха Г.А.

Представники:

Від боржника –Пенчук І.В., голова ліквідаційної комісії.

СУТЬ СПОРУ: Голова ліквідаційної комісії приватного підприємства „Шаркон-КР” звернувся до господарського суду з заявою про визнання останнього банкрутом у зв’язку з неспроможністю сплатити заборгованість перед кредитором в сумі 25 810,00 грн. та недостатністю майна та грошових коштів для повного задоволення вимог кредиторів у порядку ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою від 17.02.2010р. порушено провадження у справі про банкрутство ПП „Шаркон-КР”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника боржника, суд встановив:

Згідно до рішення керівництва ПП „Шаркон-КР” діяльність підприємства не носить прибутковий характер, не укладаються угоди згідно статних завдань підприємства, які б сприяли виведенню зі скрутного матеріального становища, у зв’язку з чим діяльність підприємства завдає власникам лише збитки, вирішено ліквідувати ПП „Шаркон-КР”, затверджено склад ліквідаційної комісії, вирішено провести інвентаризацію та доручити проведення інвентаризації, виявлення боржників та кредиторів підприємства ліквідаційній комісії, після проведення інвентаризації визначитися з подальшою процедурою ліквідації.

За результатами проведеної ліквідаційною комісією інвентаризації, як вбачається із заяви та доданих до неї документів, встановлено, що підприємство не в змозі погасити борг перед кредитором (ТОВ „Технологія Будівництва”) у розмірі 25 810,00 грн.

Із заяви вбачається, що на дату проведення інвентаризації активи ПП „Шаркон-КР” для повного погашення кредиторської заборгованості відсутні.

Відповідно до ч.1 ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якщо вартості майна боржника –юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом.

Частиною 2 ст.51 вищевказаного Закону передбачено, що за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.

Приймаючи до уваги, що судом встановлено, що майна боржника недостатньо для задоволення наявних боргів, ліквідаційна комісія з дотриманням положень ч.1 статті 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” звернулась до суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника, оскільки при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі, суд вважає за можливе визнати ПП „Шаркон-КР” банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

Відповідно до положень ч.1 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, серед іншого: строк виконання всіх грошових зобов’язань банкрута та зобов’язання щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) вважається таким, що настав; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута; вимоги за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред’являтись тільки в межах ліквідаційної процедури.

Частиною 2 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв’язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.

При цьому, суд припиняє повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, зобов’язує ліквідатора опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п’ятиденний строк з дня прийняття постанови відповідно до п.п. 3, 5 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, докази опублікування надати суду.

Згідно частини 3 статті 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня публікації оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

Керуючись ст.ст. 22-25, ч.ч. 1, 2 ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Визнати банкрутом приватне підприємство „Шаркон-КР” (АДРЕСА_1. Код ЄДРПОУ 35230540).

2. Відкрити відносно приватного підприємства „Шаркон-КР” ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії Пенчука Ігоря Вікторовича.

3. Припинити повноваження органів управління приватного підприємства „Шаркон-КР” щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

4. Зобов’язати ліквідатора банкрута в п’ятиденний строк подати оголошення про визнання приватного підприємства „Шаркон-КР” банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у офіційному друкованому органі (газети „Голос України” чи „Урядовий кур’єр”) з метою виявлення всіх кредиторів, докази подачі оголошення надати суду. Оголошення повинно містити відомості, вказані у ч.5 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

5. Зобов’язати ліквідатора провести ліквідаційні заходи, передбачені ст.ст. 25-31, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, та надати суду звіт.

6. Призначити засідання для розгляду справи на „27” квітня 2010р. о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м.Одеса, пр. Шевченка, 29, зал № 14, тел. (0482) 307-965).

7. Зобов’язати представити:

Ліквідатора банкрута –докази надання оголошення; відомості про хід ліквідаційної процедури.

8. Визнати явку у судове засідання обов’язковою.


Примірник постанови надіслати: ліквідатору банкрута, Першій ДВС Київського району м.Одеси, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців м.Одеси.

СуддяСудовий реєстр по справі 7/51-10-758

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
11371904 Ухвала 27.04.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11365844 Постанова 16.03.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11360151 Ухвала 17.02.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське