Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 7/66-10-918

Дата ухвалення рішення:
11.03.2010
Зареєстровано:
29.09.2010
Cуддя:
Лепеха Г.А.
Оприлюднено:
29.09.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

про визнання банкрутом відсутнього боржника"11" березня 2010 р. Справа № 7/66-10-918


За заявою кредитора: ТОВ „Південна будівнича компанія”, м.Одеса

до боржника: ПП „Ю.Т.Д-Агропрофіль”, м.Одеса

про визнання банкрутом

Суддя Лепеха Г.А.

Представники:

від кредитора –ОСОБА_1, директор.

від боржника –не з’явився.

СУТЬ СПОРУ: Товариство з обмеженою відповідальністю „Південна будівнича компанія” звернулось до господарського суду з заявою про визнання приватного підприємства „Ю.Т.Д-Агропрофіль” банкрутом в порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки останнє неспроможне сплатити заборгованість після настання встановленого строку у сумі 4 021,92 грн.

Представник кредитора заяву підтримує, наполягає на своїх вимогах.

Представник боржника у судове засідання не з’явився, відзив на заяву не надав.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву та матеріали справи, заслухавши представника кредитора, суд встановив –заява кредитора про наявність і безспірність боргу та неплатоспроможність боржника обгрунтована і підтверджена матеріалами справи:

05.11.2009р. між ТОВ „Південна будівнича компанія” та ПП „Ю.Т.Д-Агропрофіль” було укладено договір купівлі-продажу (далі - Договір), за умовами якого ТОВ „Південна будівнича компанія” поставило будівельні матеріали, а ПП „Ю.Т.Д-Агропрофіль” отримало товар на загальну суму 4 021,92 грн., що підтверджується податковою накладною № 115 від 05.11.2009р.

Відповідно до умов Договору ПП „Ю.Т.Д-Агропрофіль” зобов’язалось сплатити вартість поставлених будівельних матеріалів не пізніше двох днів з моменту відвантаження товару.

Незважаючи на зазначене, ПП „Ю.Т.Д-Агропрофіль” умови Договору стосовно оплати за поставлений товар не виконало.

Кредитором були здійснені заходи по одержанню заборгованості з боржника у встановленому законодавством порядку –були направлені претензії на адресу боржника від 08.12.2009р. та 08.02.2010р.

Як вбачається з відповіді ПП „Ю.Т.Д-Агропрофіль” грошові вимоги кредитора у сумі 4 021,92 грн. визнані у повному обсязі, проте у зв’язку з відсутністю коштів не задоволені.

В подальшому, в ході перевірки щодо знаходження ПП „Ю.Т.Д-Агропрофіль” за юридичною адресою було встановлено, що боржник та його керівні органи за юридичною адресою не знаходяться, фактичне місцезнаходження не виявлено, про що 01.03.2010р. був складений відповідний акт.

Відповідно до пункту 1 статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань.

Згідно пункту 2 статті 52 зазначеного Закону господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Отже, суд вважає за можливе визнати ПП „Ю.Т.Д-Агропрофіль” банкрутом як відсутнього боржника та відкрити ліквідаційну процедуру.

Враховуючи клопотання ініціюючого кредитора про призначення його ліквідатором банкрута, суд вважає, що відповідно до п.2 ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатором ПП „Ю.Т.Д-Агропрофіль” слід призначити ТОВ „Південна будівнича компанія”.

Господарський суд наголошує та привертає увагу сторін, усіх зацікавлених та посадових осіб, що застосований ним Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” –є спеціальним, одним з основних принципів якого є пріоритет цього Закону над іншими нормативними актами.

Отже, прийнята судом на підставі положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дана постанова превалює над будь-якими ухвалами, рішеннями, постановами та розпорядженнями інших установ та організацій, а невиконання пунктів її резолютивної частини тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством України.

Керуючись ст.ст. 22-25, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.68 ГПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Визнати банкрутом приватне підприємство „Ю.Т.Д-Агропрофіль” (м.Одеса, вул. Торгова, 26. Код ЄДРПОУ 35930302).

2. Відкрити відносно приватного підприємства „Ю.Т.Д-Агропрофіль” ліквідаційну процедуру.

3. Ліквідатором банкрута призначити ініціюючого кредитора у справі –товариство з обмеженою відповідальністю „Південна будівнича компанія”.

4. Зобов’язати ліквідатора письмово повідомити про визнання ПП „Ю.Т.Д-Агропрофіль” (Код ЄДРПОУ 35930302) банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, здійснити інші заходи, передбачені ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, та надати суду звіт.

5. Скасувати арешт, накладений на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Заборонити накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном приватного підприємства „Ю.Т.Д-Агропрофіль”.

6. Призначити засідання суду на „22” квітня 2010р. о 09:40. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м.Одеса, пр. Шевченка, 29, зал №14, тел. (0482) 307-965).

7. Зобов’язати представити:

ліквідатора банкрута –відомості про хід ліквідаційної процедури.

8. Визнати явку у судове засідання обов’язковою.

Примірник постанови надіслати: кредитору (ліквідатору банкрута), Першій ДВС Приморського району м.Одеси, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців м.Одеси.


СуддяСудовий реєстр по справі 7/66-10-918

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
11371350 Ухвала 22.04.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11365264 Постанова 11.03.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське
11362121 Ухвала 27.02.2010 Лепеха Г.А. Господарський суд Одеської області Господарське