Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 1/43-10-742

Дата ухвалення рішення:
03.03.2010
Зареєстровано:
29.09.2010
Cуддя:
Найфлейш В.Д.
Оприлюднено:
29.09.2010
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

________

УХВАЛА

підготовчого засідання

"03" березня 2010 р. Справа № 1/43-10-742

За заявою: Закритого акціонерного товариства „Мтек”, м. Київ

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю „Хай-Рейз Констракшнз”, Одеська область, м. Іллічівськ

про визнання банкрутом

Суддя Найфлейш В.Д.

Представники сторін:

Від кредитора: Алишева В.М. (довіреність)

Від боржника: Цинєв А.О. (довіреність)

В засіданні суду присутня:

Від ДПІ у м. Іллічівськ: Рабович І.О. (довіреність)

Суть спору: про визнання банкрутом

Закрите акціонерне товариство „Мтек”" звернулось до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „Хай-Рейз Констракшнз”, посилаючись на неспроможність боржника погасити заборгованість в сумі 750 212, 00 грн.

Ухвалою суду від 16.02.2010р. порушено провадження у справі №1/43-10-742 про визнання банкрутом ТОВ „Хай-Рейз Констракшнз”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, розгляд справи призначено в підготовчому засіданні суду на 03.03.2010 р.

Боржник надав відзив на заяву про порушення справи про банкрутство, згідно якого просить суд припинити провадження у справі про банкрутство у зв'язку з відсутністю доказів неможливості задоволення вимог кредитора протягом трьох місяців після встановленого дляїх погашення строку.

Відзив на заяву про порушення справи про банкрутство з підтверджуючими документами відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на вимогу ухвали суду від 16.02.2010 р. боржник не надав. Згідно ч. 12 ст. 11 Закону відсутність відзиву боржника не зупиняє провадження у справі.

Розглянув матеріали справи у підготовчому засіданні, заслухав пояснення представників сторін, суд встановив

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 25.06.2009 у справі №22/5-09-116 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Хай-Рейз Констракшнз»на користь Закритого акціонерного товариства «МТЕК»заборгованість в загальній сумі 750 212,00 грн., з них: заборгованість зі сплати лізингових платежів в сумі 484 408,49 грн.; пеня за несвоєчасну сплату лізингових платежів в сумі 18 473,65 грн.; заборгованість з оплати додаткової винагороди та податку на додану вартість сумі 247330,00 грн.; а також стягнуто державне мито за подання позову у сумі 7 502,12 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 118 грн.

На виконання постанови господарським судом Одеської області видано наказ від 07.07.2009 р.

Постановою підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області від 07.08.2009р. відкрито виконавче провадження з примусового виконання наказу суду від 07.07.2009р., а також надано боржнику семиденний строк для добровільного виконання постанови суду.

Станом на дату подання заяви про порушення справи про банкрутство заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Хай-Рейз Констракшнз»перед ЗАТ «МТЕК»складає 750 212,00 грн., яку не було погашено протягом трьох місяців після настання встановленого строку її сплати та яка перевищує суму в триста мінімальних розмірів заробітної плати.

Згідно довідки підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області від 10.02.2010 р. на розрахункові рахунки боржника накладено арешт, кошти на арештованих рахунках боржника відсутні. За результатами проведення заходів щодо примусового виконання зведеного виконавчого провадження державним виконавцем виявлено майно боржника, на яке може бути звернено стягнення, а саме: офісна техніка, вартість якого за результатами експертної оцінки становить 2 682,72 грн. Іншого майна боржника, на яке може бути звернено стягнення, державним виконавцем не виявлено.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” безспірні грошові вимоги кредиторів – вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Згідно з п. 3 ст. 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Клопотання боржника про припинення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з відсутністю доказів неможливості задоволення вимог кредитора господарським судом відхиляється, оскільки відповідно до п. 26 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство" відповідно до визначення терміна "неплатоспроможність", що міститься в абзаці другому статті 1 Закону, для порушення справи про банкрутство боржника не вимагається встановлення данних про перевищення сумарного розміру його заборгованості над вартістю всіх майнових активів боржника за данними бухгалтерського обліку чи фінансової звітності.

Приймаючи до уваги, що грошові вимоги ЗАТ "Мтек" до ТОВ „Хай-Рейз Констракшнз” є безспірними, оскільки підтверджені виконавчими документами, і складають більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, а також враховуючи, що боржник доказів спростування наявності заборгованості та доказів оплати боргу суду не надав, господарський суд в підготовчому засіданні визнає ЗАТ „Мтек” кредитором ТОВ „Хай-Рейз Констракшнз” з грошовими вимогами до боржника в сумі 750 212 грн., зобов’язує кредитора подати до офіційних друкованих органів оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, визначає наступні дати у справі.

17.02.2010 р. арбітражний керуючий Ільєнок Л.С. (АДРЕСА_1) звернувся до суду з заявою про призначення його розпорядником майна боржника в порядку ст. 3 –1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Враховуючи, що кандидатура арбітражного керуючого Ільєнок Л.С. відповідає вимогам Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки згідно наданих документів він не є заінтересованою особою стосовно боржника і кредиторів, не здійснював раніше управління боржником, не має судимості за вчинення корисливих злочинів, йому не заборонено займатись цим видом діяльності, і місцем постійного проживання арбітражного керуючого є Одеська область, м. Іллічівськ, що надає можливість арбітражному керуючому виконувати належним чином свої обов’язки за місцезнаходженням боржника, господарський суд не вбачає перешкод у виконанні вказаним арбітражним керуючим обов’язків розпорядника майна боржника, у зв’язку з чим призначає розпорядником майна ТОВ „Хай-Рейз Констракшнз” арбітражного керуючого Ільєнок Л.С.

Керуючись ст.ст. 1, 3, 6, 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, 86 ГПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

1.Визнати закрите акціонерне товариство „Мтек” кредитором товариства з обмеженою відповідальністю „Хай-Рейз Констракшнз” з грошовими вимогами до боржника на суму 750212, 00 грн.

2.Зобов’язати закрите акціонерне товариство „Мтек” подати в десятиденний строк оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю „Хай-Рейз Констракшнз” у офіційний друкований орган (газети “Голос України” чи “Урядовий кур`єр”) з метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів. Оголошення повинно відповідати вимогам п. 5 ст. 11 Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Докази опублікування оголошення надати суду.

3. Ввести процедуру розпорядження майном боржника.

4. Розпорядником майна призначити арбітражного керуючого Ільєнок Людмилу Сергіївну (ліцензія серії АБ № 176275 від 05.10.2005р., АДРЕСА_1).

5. Призначити розгляд справи в попередньому засіданні суду на "14" квітня 2010 р. о 14:30. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м. Одеса, пр. Шевченка, 29, зал №3, тел. (0482) 307-990).

6. Зобов’язати сторони надати:

Боржника: відзив на заяву про порушення справи про банкрутство в порядку ч. 3 ст. 11 Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Розпорядника майна боржника –реєстр вимог кредиторів, докази розгляду разом з боржником заяв про визнання грошових вимог в порядку ч. 3 ст. 14 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, докази повідомлення заявників про результати розгляду їх вимог, докази виконання своїх повноважень згідно законодавства.

7 . Визначити наступні дати у даній справі:

- дата попереднього засідання суду –не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання ;

- дата скликання перших загальних зборів кредиторів –за визначенням самих кредиторів, але не пізніше трьох місяців і десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду;

- дата засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство –не пізніше шести місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

- дата складання та надання суду розпорядником майна реєстру вимог кредиторів не пізніше двох місяців і десяти днів з дня проведення підготовчого засідання суду.

Примірник ухвали надіслати сторонам, розпоряднику майна.


Суддя
Судовий реєстр по справі 1/43-10-742

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
10737003 Ухвала 09.08.2010 Міщенко П.K. Вищий господарський суд України Господарське
10010361 Ухвала 15.06.2010 Міщенко П.K. Вищий господарський суд України Господарське
8653921 Постанова 23.03.2010 Єрмілов Г.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
8274445 Ухвала 09.03.2010 Єрмілов Г.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
11363480 Ухвала 03.03.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське
11359988 Ухвала 16.02.2010 Найфлейш В.Д. Господарський суд Одеської області Господарське