Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 04-05/45-25-9б

Дата ухвалення рішення:
01.11.2007
Зареєстровано:
09.11.2007
Cуддя:
Плотніцький Б.Д.
Оприлюднено:
12.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

  83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

 У Х В А Л А 

ПРО  ПОВЕРНЕННЯ  ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

 

01.11.07р.   № 04-05/45-25-9б

за заявою кредитора (заявника) Жовтневої міжрайонної Державної податкової інспекції м.Маріуполя, м.Маріуполь

до боржника Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м.Маріуполь (код НОМЕР_1)

про банкрутство

Суддя Б.Д.Плотніцький

Представники:

Від заявника: 

Від боржника:

В засіданні брали участь:

До господарського суду 30.10.2007р. надійшла Жовтневої міжрайонної Державної податкової інспекції м.Маріуполя, м.Маріуполь про порушення справи про банкрутство Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м.Маріуполь (код НОМЕР_1) як відсутнього боржника у відповідності з вимогами ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

В заяві про порушення справи про банкрутство кредитор посилається на наявність заборгованості боржника перед бюджетом у сумі 1 700 грн. 00 коп.

Розглянувши матеріали заяви та додані до неї документи, господарським судом встановлено наступне:

Жовтневою міжрайонною Державною податковою інспекцією м.Маріуполя, м.Маріуполь подана заява про порушення справи про банкрутство Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи в порядку ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” як відсутнього боржника.

Пунктом 1 статті 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Зі змісту поданої заяви, податкова інспекція не посилається на жоден із зазначених обставин.

Крім цього, господарський суд зазначає, що заявником не надано жодних доказів відсутності боржника за юридичною адресою, відсутності підприємницької діяльності та надання податкової звітності боржником.

При цьому, господарським судом не приймається до уваги акт податкової інспекції №485 від 17.04.2005р., в якому зазначено, що боржник не звітує з 1 кв.2002р., оскільки до заяви не додані акти щодо надання боржником звітності до податкових органів на день подання заяви.

З огляду на вищевказане, суд вважає що заявником не доведена наявність ознак відсутнього боржника, необхідних для порушення справи про банкрутство на підставі ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

В силу п.7 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство повинна містити докази обґрунтованості вимог кредитора та інші обставини, на яких ґрунтується заява кредитора.

Згідно п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, якщо в заяві не вказані відомості, перелічені в статті 7 цього Закону та з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України з врахуванням вимог цього Закону.

Відповідно до п. 3 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується вимога та доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини.

Враховуючи викладене, заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до п.2 ст.9 вказаного закону повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись п.7 ст.7, п.1 ст.9, ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.3 ст.63, ст.86 ГПК України  господарський суд

У Х В А Л И В:

Заяву Жовтневої міжрайонної Державної податкової інспекції м.Маріуполя, м.Маріуполь про порушення справи про банкрутство Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м.Маріуполь повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.

Додаток: заява з доданими документами на 24 аркушах, в тому числі оригінал  фіскального чеку №0223 від 23.10.2007р.

 

Суддя   Плотніцький Б.Д.

І.О.А.  

Вик.   тел.

Надруковано примірників - : 

  - господарському суду Донецької області, 

 - сторонам,

 

 

 

 


Судовий реєстр по справі 04-05/45-25-9б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
10669739 Ухвала 05.08.2010 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
1109089 Ухвала 01.11.2007 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське