Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 49/126-б

Дата ухвалення рішення:
18.10.2007
Зареєстровано:
12.11.2007
Cуддя:
Верховець А.А.
Оприлюднено:
12.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Київський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01025, м.Київ, пров. Рильський, 8 т. (044) 278-46-14


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


18.10.2007 № 49/126-б

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Отрюха Б.В.

суддів:

За участю представників:

від скаржника – Куракін Ю.В. – старший податковий інспектор,

від ініціюючого кредитора – Очеретяний О.В. – юрист,

від банкрута – Несторенко С.С. – ліквідатор,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державна податкова інспекція у Печерському районі м.Києва

на постанову Господарського суду м.Києва від 12.07.2007

у справі № 49/126-б

за заявою Приватне підприємство "Сучасна дистрибуція"

до Приватне підприємство "Витоки"

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою Господарського суду м. Києва від 12.07.2007 у справі № 49/126-б визнано банкрутом Приватне підприємство «Витоки» (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 28/2-А, Н/П43, код 32981820), припинено процедуру розпорядження майном, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута - арбітражного керуючого Нестеренка Сергія Сергійовича зобов’язано ліквідатора у п’ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури з метою виявлення, встановлення кредиторів відсутнього боржника та повідомлення їх (кредиторів) про визнання відсутнього боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію), зобов’язано ліквідатора надати суду докази публікації оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети), зобов’язано ліквідатора письмово повідомити про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута, зобов’язано ліквідатора у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд, підприємницьку діяльність банкрута завершено, строк виконання всіх грошових зобов’язань визнано таким, що настав з 12.07.2007р., припинено нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 12.07.2007р., припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 12.07.2007р., зобов’язано ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 12.07.2008.

Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва, не погоджуючись з винесеною постановою, звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить її скасувати з підстав порушення норм матеріального права.

Зокрема, скаржник стверджує, що судом були порушені вимоги ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» щодо обов’язку господарського суду забезпечити належне виявлення всіх кредиторів, шляхом зобов’язання заявника подати на стадії підготовчого засідання оголошення в офіційні друковані засоби масової інформації, внаслідок чого скаржник не міг дізнатись про порушення справи про банкрутство та, відповідно, подати заяву про визнання його кредитором.

Розглянувши апеляційну скаргу, матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне:

Приватне підприємство "Сучасна дистрибуція" звернулось до Господарського суду міста Києва з заявою про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства «Витоки» у зв’язку з тим, що останній неспроможний сплатити борг.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.06.2007 було порушено провадження у справі № 49/126-б за особливостями, передбаченими статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Суд першої інстанції дослідивши подані заявником документи, визнав заявлені вимоги обґрунтованими та визнав боржника банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру.

Колегія суддів погоджується з такою позицією місцевого господарського суду та вважає, що він обґрунтовано та на законних підставах визнав боржника банкрутом. До такого висновку суд апеляційної інстанції дійшов, враховуючи наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо громадянин - підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язань.

Частиною 5 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» в Єдиному державному реєстрі містяться також відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.

В матеріалах справи наявний оригінал витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців серії АБ № 283214 станом на 12.07.2007р., у якому значиться, що статус відомостей про юридичну особу не підтверджено.

Крім того, направлена Господарським судом міста Києва ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство № 49/126-б від 27.06.2007 на адресу боржника: вул. Грушевського 28/2-А, н/п 43, м. Київ, була повернута поштовим відділенням до суду з позначкою: «за зазначеною адресою не значиться».

Таким чином, є всі підстави для визнання відсутнього боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Слід зазначити, що дії суду по призначенню ліквідатором відсутнього боржника - арбітражного керуючого Нестеренка Сергія Сергійовича (07400, м. Бровари, вул. Гагаріна,27, кв. 193, ліцензія Міністерства економіки України серії АБ № 271546, дата прийняття та номер рішення про видачу ліцензії 04.11.2005 № 23-44/3995) правомірні та відповідають вимогам ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

В апеляційній скарзі ДПІ у Печерському районі м. Києва зазначає, що суд порушив вимоги ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» щодо обов’язку господарського суду забезпечити належне виявлення всіх кредиторів, шляхом зобов’язання заявника подати на стадії підготовчого засідання оголошення в офіційні друковані засоби масової інформації.

Однак, з таким твердженням колегія суддів погодитись не може, оскільки посилання скаржника на ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» невірне, оскільки ця стаття регулює загальний порядок порушення провадження у справі про банкрутство, в даному випадку має місце особлива процедура визнання відсутнього боржника банкрутом, що врегульована ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка є спрощеною, відповідно до якої оголошення у офіційних друкованих органах про визнання боржника банкрутом подається ліквідатором після винесення постанови про визнання відсутнього боржника банкрутом на стадії ліквідаційної процедури.

Після надрукування такого оголошення в засобах масової інформації («Голос України», «Урядовий кур’єр») ДПІ у Печерському районі м. Києва, скаржник у справі, не позбавлений права, у строки передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», подати заяву про визнання грошових вимог до банкрута.

Таким чином, визнання Приватного підприємства "Витоки" банкрутом, в порядку передбаченому ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», не порушує права та законні інтереси ДПІ у Печерському районі м. Києва.

За таких обставин апеляційна скарга залишається без задоволення, а постанова місцевого господарського суду – без змін.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 99, 101, 103 – 105 Господарського процесуального кодексу України суд –


ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва залишити без задоволення, постанову Господарського суду м. Києва від 12.07.2007 у справі № 49/126-б – без змін.

2. Матеріали справи № 49/126-б повернути до Господарського суду м. Києва.

Головуючий суддя


Судді23.10.07 (відправлено)Судовий реєстр по справі 49/126-б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
27989083 Постанова 06.12.2012 Удовиченко О. С. Вищий господарський суд України Господарське
27761108 Ухвала 28.11.2012 Удовиченко О. С. Вищий господарський суд України Господарське
27761146 Ухвала 28.11.2012 Удовиченко О. С. Вищий господарський суд України Господарське
26534638 Постанова 22.10.2012 Шипко В.В. Київський апеляційний господарський суд Господарське
28214909 Ухвала 07.08.2012 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
24269633 Ухвала 22.05.2012 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
21778593 Ухвала 22.02.2012 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
21434028 Ухвала 06.02.2012 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
20499428 Постанова 22.12.2011 Міщенко П.K. Вищий господарський суд України Господарське
19938041 Ухвала 01.12.2011 Міщенко П.K. Вищий господарський суд України Господарське
18535161 Постанова 28.09.2011 Пантелієнко В.О. Київський апеляційний господарський суд Господарське
17908248 Ухвала 08.08.2011 Митрохіна А.В. Господарський суд м. Києва Господарське
17871872 Ухвала 25.07.2011 Пасько М.В. Господарський суд м. Києва Господарське
17301008 Ухвала 21.06.2011 Митрохіна А.В. Господарський суд м. Києва Господарське
15928611 Ухвала 25.05.2011 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
14885512 Ухвала 11.04.2011 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
12210702 Ухвала 12.10.2010 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
11011789 Ухвала 30.08.2010 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
11011782 Ухвала 19.08.2010 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
48230261 Ухвала 19.08.2010 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
10759918 Ухвала 09.08.2010 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
10759924 Ухвала 09.08.2010 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
10017375 Ухвала 08.06.2010 Хоменко М.Г. Господарський суд м. Києва Господарське
9557865 Ухвала 20.05.2010 Удовиченко О. С. Вищий господарський суд України Господарське
9336582 Постанова 27.04.2010 Удовиченко О. С. Вищий господарський суд України Господарське
8981797 Ухвала 13.04.2010 Удовиченко О. С. Вищий господарський суд України Господарське
8461562 Ухвала 19.03.2010 Удовиченко О. С. Вищий господарський суд України Господарське
7427625 Постанова 21.12.2009 Верховець А.А. Київський апеляційний господарський суд Господарське
7427628 Постанова 21.12.2009 Верховець А.А. Київський апеляційний господарський суд Господарське
7427630 Постанова 21.12.2009 Верховець А.А. Київський апеляційний господарський суд Господарське
7493183 Постанова 21.12.2009 Верховець А.А. Київський апеляційний господарський суд Господарське
5860086 Ухвала 10.08.2009 Митрохіна А.В. Господарський суд м. Києва Господарське
1106453 Постанова 18.10.2007 Верховець А.А. Київський апеляційний господарський суд Господарське