Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 01/1562

Дата ухвалення рішення:
29.01.2007
Зареєстровано:
12.11.2007
Cуддя:
Яковлєв М.Л.
Оприлюднено:
12.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

Київський міжобласний апеляційний господарський суд

__

01033, м. Київ, вул. Жилянська, 58-б


УХВАЛА

29.01.07 р. № 01/1562


Колегія суддів Київського міжобластного апеляційного господарського суду у складі:

Головуючого Яковлева М, Л,

Суддів:

Тарасенко К. В.

Шкурдова Л. М.


розглянувши апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Ліптос», м. Київ на ухвалу (постанову) господарського суду Черкаської області від 26.10.2006 року


по справі № 01/1562 (суддя Чевгуз О.В.)


за заявою Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції,

м. Христинівка, Черкаська область


до фермерського господарства «Богачівське», с. Богачівка, Христинівського

району, Черкаської області


про визнання банкрутом


в с т а н о в и в :


Господарський суд Черкаської області ухвалою від 17.03.2006 року порушив справу про банкрутство фермерського господарства «Богачівське», с. Богачівка на підставі заяви Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції, м. Христинівка, керуючись ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Постановою місцевого суду від 04.04.2006 року фермерське господарство «Богачівське» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців.

Ухвалою від 26.10.2006 року суд першої інстанції затвердив звіт та ліквідаційний баланс ліквідатора, ліквідував ФГ «Богачівське»як юридичну особу в зв’язку з банкрутством та припинив провадження у справі.

Не погоджуючись з ухвалою (постановою) місцевого суду від 26.10.2006 року, ТОВ «Ліптос»подало на останню апеляційну скаргу, з проханням скасувати постанову господарського суду Черкаської області від 26.10.2006 року та провадження по справі фіктивного банкрутства –закрити.

Разом з тим в апеляційній скарзі заявляє клопотання про відновлення пропущеного строку подання апеляційного скарги на ухвалу (постанову) від 26.10.2006 року.

Перевіривши матеріали справи апеляційний господарський суд зазначає наступне.

Згідно ст. 5 ч. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом (далі –ГПК) України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно ст. 106 ГПК України в апеляційному порядку у випадках передбачених цим Кодексом та Законом можуть бути оскаржені ухвали місцевого господарського суду. Даною статтею передбачено, що ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена в порядку, встановленому для оскарження судових рішень.

Між тим, відповідно до ст. 91 ГПК України право на звернення з апеляційною скаргою або апеляційним поданням (далі - апеляційна скарга) мають відповідно сторони зі справи і прокурор.

Стаття 1 Закону про банкрутство зазначає, що сторонами у справі про банкрутство є кредитори (комітет кредиторів) та боржник (банкрут). Кредитор –це, відповідно до законодавства, юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов»язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків та зборів.

Як вбачається з матеріалів справи, скаржник не був залучений до участі у справі місцевим господарським судом.

Особи, що не були залучені до участі у справі місцевим господарським судом, не мають права на подання апеляційної скарги навіть у випадках, якщо цей суд прийняв рішення про їх права та обов'язки. Однак відповідні особи мають право подати касаційну скаргу на підставі статті 107 ГПК України (Роз’яснення Президії ВГСУ № 04-5/366 від 28.03.2002 року зі змінами і доповненнями «Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України»).

Крім того, апеляційний господарський суд рекомендує скаржнику ознайомитися з положеннями розділу ХІІІ ГПК України.

Таким чином, у разі подання апеляційної скарги особою, яка не має права на її подання, виключають перегляд судових актів місцевого господарського суду в апеляційному порядку. У таких випадках апеляційний господарський суд повинен відмовити у прийнятті апеляційної скарги.

Також зазначаємо, що скаржнику слід визначитись, який саме процесуальний документ ним оскаржується, оскільки 26.10.2006 року була винесена ухвала про затвердження звіту та ліквідаційного балансу ліквідатора, ліквідацію ФГ «Богачівське»як юридичну особу в зв’язку з банкрутством та припинення провадження у справі, а не постанова, про яку зазначає заявник.

Враховуючи викладене, апеляційний господарський суд відмовляє в прийнятті апеляційної скарги ТОВ «Ліптос».

Керуючись ст.ст. 86, 106 ГПК України, апеляційний господарський суд


у х в а л и в :


1. В прийнятті апеляційної скарги ТОВ «Ліптос»на ухвалу (постанову) господарського суду Черкаської області від 26.10.2006 року – відмовити.

2. Апеляційну скаргу ТОВ «Ліптос»на ухвалу (постанову) господарського суду Черкаської області від 26.10.2006 року по справі № 01/1562 та додані до неї документи повернути скаржнику.

3. Матеріали справи № 01/1562 повернути до господарського суду Черкаської області.


Головуючий суддя Яковлєв М. Л.

Судді

Тарасенко К. В.


Шкурдова Л. М.
Судовий реєстр по справі 01/1562

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1105918 Ухвала 29.01.2007 Яковлєв М.Л. Київський міжобласний апеляційний господарський суд Господарське
244426 Ухвала 26.10.2006 Чевгуз О.В Господарський суд Черкаської області Господарське