Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 10/5352

Дата ухвалення рішення:
10.01.2007
Зареєстровано:
12.11.2007
Cуддя:
Яковлєв М.Л.
Оприлюднено:
12.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Київський міжобласний апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське


КИЇВСЬКИЙ МІЖОБЛАСНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

____

01033, м.Київ, вул.Жилянська 58-б тел. 284-37-31


Іменем України

П О С Т А Н О В А


10.01.07 р. № 10/5352

Київський міжобласний апеляційний господарський суд у складі колегії:


Головуючий Яковлєв М. Л.

Судді

Міщенко П. К.

Шкурдова Л. М.
При секретарі судового засіданні – Швидаку С.І.


за участю представників сторін: згідно протоколу судового засідання від 10.01.1007 року у справі № 10/5352


розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Маньківському районі Черкаської області, смт. Маньківка Черкаської області на ухвалу господарського суду Черкаської області від 23.11.2006 року,


по справі № 10/5352 (суддя Шумко В.В.)


за заявою Управління Пенсійного фонду України в Маньківському районі Черкаської

області, смт. Маньківка, Черкаська область


до комунального підприємства Маньківське виробниче управління житлово-

комунального господарства, смт. Маньківка, Черкаська область

про визнання банкрутом,В С Т А Н О В И В:


Ухвалою господарського суду Черкаської області від 30.10.2006 року порушено провадження у справі № 10/5352 про банкрутство комунального підприємства Маньківське виробниче управління житлово-комунального господарства, смт. Маньківка, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, накладено арешт на все майно боржника.

23.11.2006 року місцевий господарський суд виніс ухвалу, якою скасував накладений на боржника ухвалою від 30.10.2006 року арешт та припинив провадження у справі про банкрутство комунального підприємства Маньківське виробниче управління житлово-комунального господарства, смт. Маньківка.

Не погоджуючись із ухвалою господарського суду Черкаської області ініціюючий кредитор Управління Пенсійного фонду України в Маньківському районі, звернувся з апеляційною скаргою до Київського міжобласного апеляційного господарського суду, в якій просить скасувати ухвалу від 23.11.2006 року та передати справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду.

Відповідно до розпорядження Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 09.01.2007 року у зв’язку з виробничою необхідністю здійснено заміну у складі колегії суддів, відповідно до якого перегляд рішення здійснюється головуючим суддею – Яковлєвим М.Л., суддями –Міщенком П.К., Шкурдовою Л.М.

Боржником заперечення на апеляційну скаргу не подано, що не перешкоджає перегляду ухвали місцевого господарського суду

Заслухавши доповідь судді –доповідача, виступ представників сторін, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, проаналізувавши застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а ухвала місцевого суду залишається без змін.

Згідно ст. 5 ч. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі –Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом (далі –ГПК) України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до частини 2 ст. 106 ГПК України апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого суду.

Крім того, відповідно до ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство в порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.

Господарським судом Черкаської області порушено провадження про банкрутство комунального підприємства Маньківське виробниче управління житлово-комунального господарства, смт. Маньківка за заявою Управління Пенсійного фонду України в Маньківському районі.

Ухвалою від 23.11.2006 року місцевий суд припинив провадження у справі про банкрутство комунального підприємства Маньківське виробниче управління житлово-комунального господарства, оскільки щодо останнього прийнято рішення про незастосування положення Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до п. 8 ст. 5 Закону про банкрутство положення цього Закону не застосовуються до юридичних осіб - підприємств, що є об’єктами комунальної власності, якщо стосовно них виключно на пленарному засіданні відповідної ради органів місцевого самоврядування прийняті рішення щодо цього.

Як вбачається з матеріалів справи, щодо боржника Маньківською селищною радою на пленарному засіданні 29 04.2005 року було прийнято рішення № 23-26/ІУ про незастосування до Маньківського ВУ ЖКГ положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання йог банкрутом».

Таким чином, прийняття вказаного вище рішення виключає застосування до божника Закону про банкрутство, а провадження у справі підлягає припиненню.

Інші доводи апеляційної скарги не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки вони є необґрунтовані та безпідставні.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів Київського міжобласного апеляційного господарського суду дійшла висновку, що підстави для задоволення апеляційної скарги ініціюючого кредитора Управління Пенсійного фонду в Маньківському районі відсутні.

З урахуванням викладеного, ухвала господарського суду Черкаської області відповідає фактичним обставинам справи та не суперечить чинному законодавству України, в зв’язку з чим підстав для її скасування немає.

Беручи до уваги всі наведені обставини в їх сукупності, керуючись ст. ст. 99, 101-106 ГПК України, Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, Київський міжобласний апеляційний господарський суд,

П О С Т А Н О В И В:


1. Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Маньківському районі на ухвалу господарського суду Черкаської області від 23.11.2006 року у справі № 10/5352 залишити без задоволення.

2. Ухвалу господарського суду Черкаської області 23.11.2006 року у справі № 10/5352 залишити без змін.

3. Матеріали справи № 10/5352 повернути до господарського суду Черкаської області.
Головуючий Яковлєв М. Л.

Судді

Міщенко П. К.

Шкурдова Л. М.Судовий реєстр по справі 10/5352

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
586226 Постанова 10.04.2007 Яценко О.В. Вищий господарський суд України Господарське
1105149 Постанова 10.01.2007 Яковлєв М.Л. Київський міжобласний апеляційний господарський суд Господарське
291750 Ухвала 23.11.2006 Шумко В.В. Господарський суд Черкаської області Господарське