Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-07/437

Дата ухвалення рішення:
05.11.2007
Зареєстровано:
09.11.2007
Cуддя:
Коваленко Н.М.
Оприлюднено:
10.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області

У Х В А Л А

05.11.07 р. № 02-07/437


Суддя господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М., розглянувши заяву

кредитора - Світловодської об'єднаної державної податкової інспекції, 27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Леніна, 14,

до боржника – приватного підприємства “Лотос-М” (далі – ПП “Лотос-М”), 28113, Кіровоградська область, Онуфріївський район, с. Камбурліївка, вул. Гагаріна, 2,

про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника ,-


ВСТАНОВИВ:


Відповідно до частини 1 статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана у разі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

У заяві Світловодської ОДПІ про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 52 Закону щодо ПП “Лотос-М” не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність ПП “Лотос-М” ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення справи про банкрутство.

У заяві про порушення провадження у справі про банкрутство ініціюючий кредитор в якості доказів відсутності підприємницької діяльності наводить встановлені факти відсутності реєстрації за боржником майна, що підтверджується довідками реєструючих органів (БТІ, ДАІ, інспекції Держтехнагляду) при цьому довідки датовані 21.07.2006 року, 02.11.2006 року, 11.08.2006 року.

Крім того, в заяві зазначено, що остання звітність по податку на прибуток подана до ДПІ 12.07.2007 року, а по податку на додану вартість 11.09.2007 року, але з ІІІ кварталу та з травня 2006 року така звітність подається підприємством з нульовими показниками. В зв'язку з чим кредитором зроблено висновок про фактичне припинення боржником підприємницької діяльності.

Суддя вважає, що відсутність майна у ПП “Лотос-М”, до того ж станом на 2006 рік, не є достатнім доказом наявності у боржника ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення провадження у справі, оскільки підприємницька діяльність може здійснюватись і з використанням орендованого майна, більше того, вказані обставини, а саме подання звітності, підтверджують факт наявності керівних органів боржника-юридичної особи та своєчасність подання боржником до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності.

Подання звітності з нульовими показниками з травня та ІІІ кварталі 2006 року не є достатнім доказом відсутності підприємницької діяльності боржника.

Інші докази та обставини, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника кредитором не вказані.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу за наявності підстав передбачених статтею 63 ГПК України, з урахуванням вимог Закону.

Тому на підставі ч. 1 ст. 52 Закону, ст. 4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України заява кредитора і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 4-1, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя ,-


УХВАЛИВ:


Заяву № 9066 від 25.05.2007 року Світловодської ОДПІ про порушення справи про банкрутство щодо ПП “Лотос-М” та додані до неї документи повернути без розгляду.


Суддя Н.М. Коваленко