Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-07/435

Дата ухвалення рішення:
05.11.2007
Зареєстровано:
09.11.2007
Cуддя:
Жак В.В.
Оприлюднено:
09.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області

У Х В А Л А

05.11.07 р. № 02-07/435


Суддя господарського суду Кіровоградської області Жак В. В., розглянувши заяву

кредитора Маловисківської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Мала Виска Кіровоградської області,

до боржника – сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Козацьке” (далі – СТОВ „Козацьке”), с. Якимівка Маловисківського району Кіровоградської області,

про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника ,-


ВСТАНОВИВ:


Відповідно до частини 1 статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана у разі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

У заяві Маловисківської МДПІ про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 52 Закону щодо СТОВ „Козацьке ” не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність у СТОВ „Козацьке” ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення справи про банкрутство.

У заяві зазначено, що боржник за своєю юридичною адресою відсутній, що підтверджується актом обстеження від 15.10.2007 р.

Акт обстеження місцезнаходження юридичної особи не є достатнім доказом відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” (далі – Закон про державну реєстрацію) від 15.05.2003 р., який набрав чинності з 01.07.2004 р., відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження про юридичну особу мають міститися в Єдиному державному реєстрі. Запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу вноситься державним реєстратором до Єдиного державного реєстру в порядку, визначеному ч. 6 ст. 19 вказаного Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону про державну реєстрацію якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою

Отже, відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням має бути підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру.

Зазначена у заяві кредитора та доданих до неї документах інформація про те, що боржник з 01.01.2007 р. не звітує перед органами державної податкової служби, не може бути підставою для порушення справи про банкрутство, оскільки з дати неподання звітності до ДПІ і до дати подання заяви до суду (31.10.2007 р.) минуло менше одного року.

Довідки місцевих підрозділів ДАІ, інспекції Держтехнагляду про відсутність реєстрації за боржником автотранспорту та сільськогосподарської техніки не є достатнім доказом відсутності у боржника підприємницької діяльності, оскільки підприємницька діяльність може здійснюватися і з використанням орендованого майна.

Інші докази відсутності підприємницької діяльності (відсутність руху коштів по банківських рахунках боржника протягом року та ін.) у заяві прокурора не вказані і до заяви не додані.

Тому на підставі ч. 1 ст. 52 Закону, ст.4-1, п.3 ч.1 ст.63 ГПК України заява кредитора і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.4-1, 63,86 Господарського процесуального кодексу України, суддя ,-


УХВАЛИВ:


Заяву кредитора Маловисківської МДПІ № 2032/10 від 22.10.2007 р. про порушення справи про банкрутство щодо СТОВ „Козацьке” та додані до неї документи повернути без розгляду.


Суддя В.В. Жак