Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 02-07/434

Дата ухвалення рішення:
05.11.2007
Зареєстровано:
09.11.2007
Cуддя:
Жак В.В.
Оприлюднено:
09.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області

У Х В А Л А

05.11.07 р. № 02-07/434


Суддя господарського суду Кіровоградської області Жак В. В., розглянувши заяву

кредитора - Управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі, м. Бобринець Кіровоградської області,

до боржника – сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Сугокліївське” (СТОВ „Сугокліївське”), с. Сугокліївка Бобринецького району Кіровоградської області,

про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника ,-


ВСТАНОВИВ:


Відповідно до частини 1 статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана у разі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

У заяві Управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 52 Закону щодо СТОВ „Сугокліївське” не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність у СТОВ „Сугокліївське” ознак відсутнього боржника, достатніх для порушення справи про банкрутство.

У заяві зазначено, що боржник, його керівні органи відсутні за його юридичною адресою. За даними Бобринецької МДПІ до ЄДР стосовно боржника внесено запис про рішення щодо припинення юридичної особи. Докази відсутності керівних органів підприємства-боржника за його місцезнаходженням у заяві ініціюючого кредитора не зазначені і до заяви не додані.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” (далі – Закон про державну реєстрацію) від 15.05.2003 р., який набрав чинності з 01.07.2004 р., відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження про юридичну особу мають міститися в Єдиному державному реєстрі. Запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу вноситься державним реєстратором до Єдиного державного реєстру в порядку, визначеному ч. 6 ст. 19 вказаного Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону про державну реєстрацію якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою

Отже, відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням має бути підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру.

Докази відсутності реєстрації за боржником майна на праві власності не є достатнім доказом відсутності підприємницької діяльності, оскільки підприємницька діяльність може здійснюватися з використанням орендованого майна.

Інші докази відсутності підприємницької діяльності (ненадання боржником протягом року до податкових органів податкових декларацій, бухгалтерської звітності, відсутність руху коштів по банківських рахунках боржника) у заяві ініціюючого кредитора не вказані і до заяви не додані.

Знаходження підприємства-боржника в процесі самоліквідації не є достатнім доказом наявності у СТОВ „Сугокліївське” ознак відсутнього боржника.

Тому на підставі ч. 1 ст. 52 Закону, ст.4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України заява кредитора і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст.4-1, 63,86 Господарського процесуального кодексу України, суддя ,-


УХВАЛИВ:


Заяву Управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі № 1347/07-39 від 26.10.2007 р. про порушення справи про банкрутство щодо СТОВ „Сугокліївське” та додані до неї документи повернути без розгляду.


Суддя В.В. Жак