Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 10/Б-975     

Дата ухвалення рішення:
05.11.2007
Зареєстровано:
09.11.2007
Cуддя:
Півторак М.Є.
Оприлюднено:
09.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Тернопільської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ"05" листопада 2007 р.

Справа № 10/Б-975

Іменем України

Постанова

За заявою кредитора: Державної податкової інспекції у Теребовлянському районі, м. Теребовля вул. Шевченка 26 Тернопільської області

До боржника: Приватного агропромислового підприємства „Хлібороб“, с. Романівка Теребовлянського району Тернопільської області

За участю представників:

Кредитора: Вітківського Т.А. – начальника відділу погашення прострочених зобов’язань ДПІ, довіреність № 28/10 від 29.10.2007 року;

Боржника: не прибув.

Представнику кредитора роз’яснено його процесуальні права та обов’язки відповідно до статті 22 Господарського процесуального кодексу України.

Суть справи: Кредитор: Державна податкова інспекція у Теребовлянському районі, м. Теребовля звернулася до господарського суду Тернопільської області з заявою № 8985/10-014 від 19.10.2007 року про порушення справи про банкрутство Приватного агропромислового підприємства „Хлібороб”, с. Романівка Теребовлянського району Тернопільської області в порядку статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“, стверджуючи, що останнє неспроможне погасити заборгованість по податках в загальній сумі 3 084,26 грн.

Заявлені вимоги кредитор обґрунтовує непогашенням заборгованості перед державним бюджетом України по сплаті обов’язкових платежів, припиненням господарської діяльності; відсутності у боржника майна та неподанням звітності до податкового органу більше року.

Боржник не надав суду заперечень щодо заявлених грошових вимог кредитора, його представник не прибув у судове засідання, хоча про судове слухання був повідомлений відповідно до статті 64 ГПК України, а тому суд розглядає заяву за наявними в ній документами.

Представник кредитора в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав повністю.


Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, суд встановив наступне:


Приватне агропромислове підприємство „Хлібороб”, місцезнаходження якого с. Романівка Теребовлянського району Тернопільської області, зареєстроване як юридична особа Теребовлянською районною державною адміністрацією 15 березня 2000 року і включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 30828255, що підтверджується Довідкою Головного управління статистики у Тернопільській області № 31-652 від 05.10.2007 року.

Статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ встановлено, що у разі, якщо громадянин –підприємець або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов’язання.

Господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.

Боржник: ПАП „ Хлібороб”, с. Романівка Теребовлянського району заборгувало перед ДПІ у Теребовлянському районі по податках та обов’язкових платежах 3 084,26 грн., зокрема: по земельному податку з юридичних осіб 589,74 грн. та по фіксованому сільськогосподарському податку 2494,52 грн. що підтверджується розрахунками заборгованості по платежах; податковими вимогами, рішенням ДПІ, належним чином завірені копії яких знаходяться у матеріалах справи.

На виконання приписів Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами“ боржнику направлялися перша податкова вимога 02.01.2002 року № 1/193 та друга податкова вимога № 2/428 від 04.02.2002 року.

Майно та земельна ділянка у боржника відсутні, що підтверджується Довідкою № 136/2 від 05.10.2007 року Теребовлянського районного БТІ; Довідкою Чортківського МРВ в Тернопільській області; Довідкою Інспекції Держтехнагляду ОДА по Теребовлянському районі № 274 від 05.10.2007 року; Довідкою Теребовлянського районного відділу земельних ресурсів № 80 від 17.09.2007 року.

Останню податкову звітність боржник подав до податкового органу 07.02. 2005 року № 659 Розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку на 2005 рік , що підтверджується Довідкою ДПІ у Теребовлянському районі № 8961 від 18 жовтня 2007 року.

Доказів , які б свідчили про погашення заборгованості перед кредитором боржник по справі : Приватне агропромислове підприємство „ Хлібороб”, с. Романівка Теребовлянського району суду не представило, а тому у відповідності до статті 33 ГПК України суд вважає, що на час розгляду заяви в суді борг не сплачений і грошові вимоги в сумі 3 084,26 грн. підлягають до задоволення як обґрунтовано заявлені.

Отже, у судовому засіданні знайшло підтвердження, що боржник не погашає заборгованість по сплаті обов’язкових платежів до бюджету, припинив господарську діяльність, а також те, що боржник не подає до податкового органу звітність більше року.

З огляду на наведене, вимоги кредитора: ДПІ у Теребовлянському районі, м. Теребовля про винесення постанови про визнання банкрутом Приватного агропромислового підприємства „Хлібороб”, с. Романівка Теребовлянського району Тернопільської області та відкриття ліквідаційної процедури в порядку статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ - є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

ДПІ у Теребовлянському районі заявила клопотання про призначення ліквідатором банкрута в порядку статті 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” Губіцьку Наталію Романівну, жительку м. Теребовля вул. Грушевського 4. Клопотання підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, керуючись статтями 23, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“, господарський суд, -


ПОСТАНОВИВ:

1.Боржника: Приватне агропромислове підприємство „Хлібороб”, с. Романівка Теребовлянського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 30828255 – визнати банкрутом.

2.Визнати грошові вимоги Державної податкової інспекції у Теребовлянському районі м. Теребовля вул. Шевченка 26 відносно боржника: Приватного агропромислового підприємства „ Хлібороб”, с. Романівка Теребовлянського району Тернопільської області в сумі 3 084 грн. 26 коп.

3.Відкрити ліквідаційну процедуру банкрута: Приватного агропромислового підприємства “Хлібороб“, с. Романівка Теребовлянського району Тернопільської області.

4.Встановити строк ліквідаційної процедури банкрута –12 місяців з дня винесення постанови.

5.Призначити ліквідатором банкрута Губіцьку Наталію Романівну, жительку м. Теребовля вул. Грушевського 4, Ліцензія серії АА № 630042 від 20.11.2003 року.

Покласти на ліквідатора Губіцьку Н.Р., жительку м. Теребовля обов’язки, передбачені статтею 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“.

6.Припинити повноваження органів управління банкрута та власників його майна щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

7.Постанову надіслати банкруту, кредитору, Державному Реєстратору Теребовлянської районної державної адміністрації, м. Теребовля; Державній виконавчій службі у Теребовлянському районі м. Теребовля; Управлінню Пенсійного Фонду України у Теребовлянському районі м. Теребовля; Тернопільському обласному сектору з питань банкрутства м. Тернопіль вул. Київська 3а.


Суддя
Судовий реєстр по справі 10/Б-975     

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1506403 Ухвала 17.03.2008 Півторак М.Є. Господарський суд Тернопільської області Господарське
1102098 Постанова 05.11.2007 Півторак М.Є. Господарський суд Тернопільської області Господарське