Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 9/218

Дата ухвалення рішення:
01.11.2007
Зареєстровано:
09.11.2007
Cуддя:
Коваленко Н.М.
Оприлюднено:
09.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Кіровоградської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д

Кіровоградської області

У Х В А Л А


01.11.07 р. Справа № 9/218


Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М. розглянув справу № 9/218 від 29.11.2005 року

за заявою кредиторів:

- Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції, Кіровоградська обл., м. Олександрія, вул. Пролетарська, 17 та

- управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії, Кіровоградська область, м. Олександрія, пл. Леніна, 8,

до боржника - дочірнього підприємства спеціалізованого ремонтно-будівельного управління відкритого акціонерного товариства “Укрліфт” “Олександріяліфт” (далі - ДП СРБУ ВАТ “Укрліфт” “Олександріяліфт”), Кіровоградська обл., м. Олександрія, пр. Леніна, 109А,

про визнання банкрутом,

та скаргу № 1148/07-21 від 02.07.2007 року управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія на бездіяльність ліквідатора, арбітражного керуючого Воловика М.В., -


ПРЕДСТАВНИКИ:


від кредитора – не з'явилися;

від банкрута – ліквідатор, арбітражний керуючий Воловик М.В.;

В засіданні суду 31.10.2007 року оголошено перерву до 11 год. 30 хв. 01.11.2007 року.

Розглянувши матеріали справи, скаргу кредитора, заслухавши ліквідатора, господарський суд ,-


ВСТАНОВИВ:


Постановою від 25.05.2006 року господарський суд визнав ДП СРБУ ВАТ “Укрліфт” “Олександріяліфт” банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута, призначив ліквідатором банкрута–арбітражного керуючого Воловика М.В., зобов'язав ліквідатора подати господарському суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута, що відповідають вимогам статті 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого, затверджений рішенням комітету кредиторів.

До господарського суду 05.07.2007 року надійшла скарга № 1148/07-21 від 02.07.2007 року управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія на бездіяльність ліквідатора ДП СРБУ ВАТ “Укрліфт” “Олександріяліфт”, арбітражного керуючого Воловика М.В., з вимогою зобов'язати ліквідатора вчинити дії, направлені на виконання заходів щодо погашення кредиторської заборгованості.

Ухвалою від 08.10.2007 року господарський суд призначив розгляд скарги в засіданні суду на 31.10.2007 року, зобов'язав ліквідатора, арбітражного керуючого Воловика М.В. не пізніше 29.10.2007 року подати господарському суду відзив на скаргу з документальними доказами на його обґрунтування; звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, що відповідає вимогам ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого, затверджений рішенням комітету кредиторів.

При необхідності продовження строку ліквідаційної процедури арбітражний керуючий-ліквідатор зобов’язаний подати господарському суду обґрунтоване клопотання, до якого мають бути додані копії документів, що свідчать про виконану ліквідатором роботу в ході ліквідаційної процедури та підтверджують необхідність продовження строку ліквідаційної процедури.

Явку представника кредитора - управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія та ліквідатора, арбітражного керуючого Воловика М.В. у засідання суду визнав обов’язковою.

До господарського суду 30.10.2007 року, за підписом представника кредитора, надійшло клопотання управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія від 30.10.2007 року про розгляд скарги за відсутності повноважного представника кредитора, з зазначенням того, що на численні звернення кредитора до ліквідатора підприємства – банкрута з проханням надати інформацію про стан справ, щодо задоволення кредиторських вимог управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія, звіт на адресу кредитора від ліквідатора надійшов лише 27.09.2007 року. В даному звіті жодним чином не викладаються перспективи погашення кредиторських вимог та не йде мова про збори ліквідаційної комісії (комітету кредиторів).

Ліквідатором, арбітражним керуючим Воловиком М.В. до господарського суду 31.10.2007 року подано клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута, оскільки в даний час ліквідатором проводиться робота по виявленню та поверненню дебіторської заборгованості банкрута. Зазначене клопотання містить детальний звіт про проведення ліквідатором заходів щодо формування ліквідаційної маси банкрута за період з дати визнання боржника банкрутом по даний час.

Крім того, в засіданні суду 01.11.2007 року ліквідатором, арбітражним керуючим Воловиком М.В. подано пояснення з якого вбачається, що комітету кредиторів ДП СРБУ ВАТ “Укрліфт” “Олександріяліфт” своєчасно надавалися звіти про хід проведення ліквідаційної процедури банкрута та про заходи спрямовані на повернення дебіторської заборгованості на користь банкрута. Кошти, які були одержані від продажу майна банкрута, повернення дебіторської заборгованості за період проведення ліквідаційної процедури знаходяться на ліквідаційному рахунку ДП СРБУ ВАТ “Укрліфт” “Олександріяліфт”. Станом на 01.11.2007 року розрахунки з кредиторами, вимоги яких визнані господарським судом, не проводилися.

До пояснення ліквідатора додані копії звітів, які направлялися на адресу управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія від 04.08.2006 року, 20.09.2006 року, 17.10.2006 року, 21.12.2006 року, 18.04.2007 року, 21.09.2007 року.

Дослідивши матеріали справи, доводи викладені у скарзі № 1148/07-21 від 02.07.2007 року кредитора, клопотанні кредитора від 30.10.2007 року, а також в клопотанні ліквідатора, арбітражного керуючого Воловика М.В. б/н від 31.10.2007 року та в його поясненні б/н від 01.11.2007 року господарський суд прийшов до висновку про необґрунтованість скарги кредитора виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 11 ст. 30 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатор не рідше одного разу на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Як свідчать пояснення ліквідатора, арбітражного керуючого Воловик М.М. і як зазначалося раніше, ліквідатор періодично звітував перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрія, як головою комітету кредиторів ДП СРБУ ВАТ “Укрліфт” “Олександріяліфт”, про свою діяльність, надавав інформацію про фінансове становище і майно боржника. Деякі з зазначених звітів ліквідатора направлялися на адресу управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрія поштою, а звіт від 21.12.2006 року вручено під розписку, особі, яка станом на 21.12.2006 року, була повноважним представником кредитора, а саме гр. Булаховій Л.І.

Дані факти спростовують твердження скаржника в частині ненадання звітності ліквідатором комітету кредиторів.

Стосовно поставленого кредитором питання про відсутність ініціативи з боку ліквідатора щодо проведення зборів комітету кредиторів та ліквідаційної комісії банкрута, то в даному випадку голова комітету кредиторів та член ліквідаційної комісії - управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрія, як і ліквідатор, мають рівні права стосовно ініціювання зборів як комітету кредиторів так і ліквідаційної комісії, оскільки Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не містить з цього приводу будь-яких обмежень і спеціальних умов.

Відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та інші норми чинного законодавства не визначають періодичності задоволення вимог кредиторів, то відповідно задоволення вимог кредиторів може проводитися в межах ліквідаційної процедури підприємства – банкрута, протягом всього строку такої процедури.

Тому господарський суд позбавлений правових підстав зобов'язання ліквідатора повідомити про перспективи задоволення кредиторських вимог або задовольнити вимоги кредитора до певної календарної дати.

Враховуючи викладені обставини, господарський суд прийшов до висновку, що кредитором - управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрія не надано жодного документального доказу бездіяльності арбітражного керуючого Воловика О.В. при виконання повноважень ліквідатора підприємства – банкрута, чи неналежного виконання покладених на нього обов'язків. Ліквідатором ДП СРБУ ВАТ “Укрліфт” “Олександріяліфт” , арбітражним керуючим Воловиком М.В., належним чином виконуються повноваження визначені ст. 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, в його діях відсутні порушення вимог чинного законодавства.

Крім того, господарський суд вважає клопотання ліквідатора, арбітражного керуючого Воловика О.В. про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута обґрунтованим та таким, що відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 3-1, 5, 22, 24, 25, 30, 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 4-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -


УХВАЛИВ:


1. Скаргу № 1148/07-21 від 02.07.2007 року кредитора управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія на дії арбітражного керуючого Воловика М.В. при виконанні повноважень ліквідатора ДП СРБУ ВАТ “Укрліфт” “Олександріяліфт” визнати необґрунтованою.

2. Продовжити строк ліквідаційної процедури по справі про банкрутство ДП СРБУ ВАТ “Укрліфт” “Олександріяліфт” на строк до 25.11.2007 року.

3. Зобов’язати ліквідатора, арбітражного керуючого Воловика М.В. не пізніше 25.11.2007 року подати господарському суду звіт про свою діяльність, ліквідаційний баланс банкрута, що відповідають вимогам ст. 32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання йог банкрутом”.

4. Копію ухвали направити кредиторам (ухвала від 03.05.2006 року), банкруту, арбітражному керуючому Воловику М.В., Кіровоградському обласному сектору з питань банкрутства.

Суддя Н.М. Коваленко


Судовий реєстр по справі 9/218

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
2323865 Ухвала 07.11.2008 Джихур О.В. Дніпропетровський апеляційний господарський суд Господарське
2304669 Ухвала 04.11.2008 Данко Л.С. Господарський суд Львівської області Господарське
2225261 Ухвала 31.10.2008 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2200487 Ухвала 14.10.2008 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2108488 Ухвала 23.09.2008 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
2002887 Ухвала 02.09.2008 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1944211 Ухвала 06.08.2008 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1417734 Ухвала 18.02.2008 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1354685 Постанова 05.02.2008 Чорногуз М.Г. Господарський суд Чернівецької області Господарське
1354686 Ухвала 01.02.2008 Чорногуз М.Г. Господарський суд Чернівецької області Господарське
1341526 Ухвала 29.01.2008 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1228720 Постанова 05.12.2007 Бобрик Г.Б. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1154840 Ухвала 22.11.2007 Бобрик Г.Б. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1154837 Ухвала 13.11.2007 Бобрик Г.Б. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1100158 Ухвала 01.11.2007 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1019230 Ухвала 08.10.2007 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
1019231 Ухвала 08.10.2007 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
984014 Рішення 13.09.2007 Марченко О.А. Господарський суд Донецької області Господарське
949599 Ухвала 12.09.2007 Жирнов С.М. Господарський суд м. Києва Господарське
969130 Рішення 12.09.2007 Жирнов С.М. Господарський суд м. Києва Господарське
897570 Ухвала 25.07.2007 Марченко О.А. Господарський суд Донецької області Господарське
768395 Постанова 26.06.2007 Шевчук О.Б. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
693491 Ухвала 04.06.2007 Шевчук О.Б. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
681394 Ухвала 22.05.2007 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
642257 Ухвала 17.04.2007 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
390715 Постанова 24.01.2007 Мурська Х.В. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
316518 Ухвала 18.12.2006 Шевчук О.Б. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
289373 Ухвала 07.12.2006 Шевчук О.Б. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
289374 Ухвала 07.12.2006 Шевчук О.Б. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
298248 Рішення 01.12.2006 Миронюк С.О. Господарський суд Чернівецької області Господарське
287017 Ухвала 30.11.2006 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
288003 Ухвала 24.11.2006 Миронюк С.О. Господарський суд Чернівецької області Господарське
281504 Ухвала 17.11.2006 Шевчук О.Б. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
281505 Ухвала 17.11.2006 Шевчук О.Б. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
212141 Ухвала 26.10.2006 Шевчук О.Б. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
212142 Ухвала 26.10.2006 Шевчук О.Б. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
191547 Ухвала 16.10.2006 Чорногуз М.Г. Господарський суд Чернівецької області Господарське
288002 Ухвала 03.10.2006 Миронюк С.О. Господарський суд Чернівецької області Господарське
164504 Постанова 28.09.2006 Бобрик Г.Б. Господарський суд Закарпатської області Господарське
153771 Ухвала 19.09.2006 Шевчук О.Б. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
127201 Ухвала 15.09.2006 Бобрик Г.Б. Господарський суд Закарпатської області Господарське
131735 Ухвала 14.09.2006 Гоголь Т.Г. Вищий господарський суд України Господарське
71487 Ухвала 14.08.2006 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
71488 Ухвала 14.08.2006 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
71489 Ухвала 14.08.2006 Коваленко Н.М. Господарський суд Кіровоградської області Господарське
97255 Судовий наказ 14.08.2006 Марченко О.А. Господарський суд Донецької області Господарське
97254 Рішення 01.08.2006 Марченко О.А. Господарський суд Донецької області Господарське
88830 Ухвала 12.07.2006 Марченко О.А. Господарський суд Донецької області Господарське
247246 Судовий наказ 07.07.2006 Подобед І.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське
247103 Рішення 20.06.2006 Подобед І.М. Господарський суд Дніпропетровської області Господарське