Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 12/68

Дата ухвалення рішення:
25.10.2007
Зареєстровано:
02.11.2007
Cуддя:
Карбань І.С.
Оприлюднено:
07.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Харківський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

Україна

Харківський апеляційний господарський суд

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня  2007 року   Справа № 12/68

Харківський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді   Карбань І.С., судді  Погребняка В.Я., судді Шутенко І.А.,

при секретарі -Щербак Н.Б.,

за участю представників сторін:

кредитора -не прибув,  

боржника -не прибув,

розпорядника майна - ОСОБА_1 за ліцензією НОМЕР_1., представника ОСОБА_1- ОСОБА_2  за довіреністю № 718546 від 23.10.07р.,

  розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу  (вх. № 2952С/2-4 )  керівника боржника ДП «Попівський експериментальний завод»  в.о. директора ОСОБА_3  на ухвалу господарського суду Сумської області від  18.07.2007  р.  по справі №  12/68,

за заявою  ТОВ «Сумигаззбут», м. Суми

до Державне підприємство «Попівський експериментальний завод», с. Попівка, Конотопський район, Сумська область,

про визнання банкрутом, -

встановила:

Ухвалою Господарського суду Сумської області № 12/68 від 06.06.2003 р. було порушено провадження у справі про банкрутство ДП «Попівського експериментального заводу», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

До господарського суду 18.07.2007р надійшло клопотання комітету кредиторів боржника - ДП «Попівський експериментальний завод», подане представником кредитора - ВАТ«Сумиобленерго»Довганюком Р.М. про припинення повноважень керівника ДП «Попівський експериментальний завод»в.о. директора ОСОБА_3 та покладення виконання його обов'язків на розпорядника майна -  арбітражного керуючого ОСОБА_1

 Також 18.07.2007 р. від ТОВ «Сумигаззбут»надійшло клопотання про відсторонення керівника ДП «Попівський експериментальний завод»в.о. директора ОСОБА_3 від посади та покладення виконання його обов'язків на розпорядника майна -  арбітражного керуючого ОСОБА_1, а також зобов'язання в.о. директора ОСОБА_3 чи іншу особу, що виконуватиме обов'язки директора, протягом трьох днів передати розпоряднику майна ОСОБА_1 статутні документи боржника, бухгалтерську га іншу документацію, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності, заборонити керівництву боржника в.о. директора ОСОБА_3 чи іншій особі, що виконуватиме обов'язки директора, розпоряджатися майном, майновими та немайновими правами, пінними паперами, що належать на праві власності боржнику, здійснювати розпорядження грошовими коштами боржника на рахунках в національній та іноземній валюті та касі, вчиняти будь-які угоди та інші повноваження, передбачені ртутними документами.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 18.07.2007р. по справі № 12/68 (суддя Кіяшко В.І.) припинено повноваження  керівника ДП «Попівський експериментальний завод»в.о. директора ОСОБА_3 Покладено виконання обов'язків керівника боржника на розпорядника майна - арбітражного керуючого ОСОБА_1  Зобов'язано ОСОБА_3протягом трьох днів  з  дня  винесення ухвали суду передати розпоряднику майна ОСОБА_1  статутні документи боржника, бухгалтерську та іншу документацію, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності. Заборонено  керівництву  ДП «Попівський експериментальний завод»в.о. директора ОСОБА_3  чи іншій  особі, що виконуватиме  обов'язки директора, окрім розпорядника майна ОСОБА_1 розпоряджатися майном, майновими та немайновими правами, цінними паперами, що належать на  праві  власності  боржнику, здійснювати розпорядження грошовими коштами боржника на рахунках в національній та іноземній валюті та касі, вчиняти будь-які угоди та інші повноваження, передбачені статутними документами.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 27.08.2007р. по даній справі (суддя Кіяшко В.І.) поновлено на посаді виконуючого  обов'язки директора ДП «Попівський експериментальний завод»ОСОБА_3 з 27.08.2007 р.

Керівник боржника ДП «Попівський експериментальний завод»  в.о. директора ОСОБА_3, з ухвалою господарського суду Сумської області від 18.07.2007р. по справі № 12/68  не погодився 27.08.2007 р. подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати  вказану ухвалу, посилаючись на порушення норм  чинного законодавства. Апелянт вказував, що під час його керівництва на посаді в.о. директора ДП «Попівський експериментальний завод»ним була проведена інвентаризація майна,  все майно збережено.

На думку апелянта його відсторонення з посади в.о. керівника ДП «Попівський експериментальний завод»є безпідставним та не обґрунтованим,  оскільки ТОВ «Сумигаззбут»не надало конкретних  доказів щодо невиконання або неналежного виконання керівником боржника посадових обов'язків. Також ОСОБА_3  у листі від 24.10.2007р. повідом, що у зв'язку зі знаходження на лікарняному з 19.10.2007р., не зможе бути присутнім в судовому засіданні.

Розпорядник майна боржника ДП  «Попівський експериментальний завод»ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав вимоги апеляційної скарги та просив скасувати ухвалу суду першої інстанції, оскільки за час перебування ОСОБА_3 на посаді В.О. директора  ДП  «Попівський експериментальний завод»була проведена  велика робота щодо запуску підприємства.

Представники кредиторів  та боржника в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду належним чином були повідомлені, про що свідчать відповідні поштові повідомлення. Про причини неприбуття представники кредиторів та боржника в судове засідання суд не повідомили. Враховуючи, що неприбуття  представників кредиторів та боржника у судове засідання не перешкоджає судовому розгляду справи, справа розглядається за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення розпорядника майна, дослідивши доводи апеляційної скарги, перевіривши  правильність  застосування норм процесуального та матеріального  права, колегією суддів встановлено,  що  відповідно до наказу № 73-к від 24.05.2007р.  Міністерства аграрної політики України ОСОБА_3 призначено з 24.05.2007р. виконуючим обов'язки  директора  ДП «Попівський експериментальний завод»  до укладання контракту з директором.

Згідно  протоколу зборів комітету кредиторів ДП «Попівський експериментальний завод»   від 17.07.2007р. на якому були присутні  ВАТ «Сумиобленерго»- 424,2 голосів, ТОВ «Сумигаззбут»- 197,4 голосів та ТОВ «Горобина»- 652,5 голосів, було постановлено звернутися до господарського суду Сумської області з клопотанням про припинення повноважень в.о. директора ДП «Попівський експериментальний завод» ОСОБА_3 та покладення його обов'язків на розпорядника майна ОСОБА_1 (т. 11 а.с. 73), будь-яких документів в обґрунтування такого рішення комітету кредиторів надано не було.

Відповідно до п. 2 ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»у процедурі розпорядження майном  за  клопотанням  сторін, учасників  провадження у справі про банкрутство,  або розпорядника майна,  що містить відомості про перешкоджання керівником боржника діям розпорядника майна,  а також про вчинення керівником боржника дій, що порушують права та законні інтереси боржника і кредиторів, господарський  суд  має  право відсторонити керівника боржника від посади та  покласти  виконання  його  обов'язків  на  розпорядника майна.  Про  усунення  керівника боржника від посади господарський суд виносить ухвалу, яка може бути оскаржена керівником боржника у встановленому порядку.

Відповідно до п.16 ст. 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»повноваження керівника боржника можуть бути припинені лише в у разі, якщо ним не вживаються заходи щодо забезпечення  збереження майна боржника, створюються  перешкоди діям розпорядника майна чи допускаються інші порушення законодавства.

Представник кредитора - ВАТ«Сумиобленерго» Довганюк Р.М. та ініціюючий кредитор - ТОВ «Сумигаззбут»звертаючись з клопотанням про припинення повноважень керівника боржника - ДП «Попівський експериментальний завод»  в.о. ОСОБА_3 та  відсторонення  керівника боржника - ДП «Попівський експериментальний завод» в.о. ОСОБА_3  від посади  і покладення виконання його обов'язків на розпорядника майна -арбітражного керуючого,  не надали доказів на підтвердження відомостей про перешкоджання керівником боржника діям розпорядника майна, про вчинення  керівником боржника дій, що порушують права та законні інтереси боржника і кредиторів,  а також  доказів, що керівником боржника не вживалися заходи щодо забезпечення збереження майна боржника чи допускалися інші порушення законодавства.

Відповідно до протоколу комітету кредиторів ДП «Попівський експериментальний завод»№ 17  02.08.2007 р. було постановлено вважати задовільною роботу в.о. директора ОСОБА_3 та клопотати до господарського суду про поновлення його повноважень керівника боржника ДП  «Попівський експериментальний завод»

Розпорядник майна боржника ДП  «Попівський експериментальний завод»ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що керівником боржника - ДП «Попівський експериментальний завод»  в.о. директора ОСОБА_3 порушень, передбачений п. 2 ст. 12 та п. 16 ст. 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»не допускалося.

На підставі викладеного, колегія суддів зазначає, що господарський суд в порушення норм Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» безпідставно припинив повноваження керівника ДП «Попівський експериментальний завод»в.о. директора ОСОБА_3

За таких обставин, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду дійшла висновку, що ухвала господарський суд Сумської області від 18.07.2007  р.  по справі №  12/68  прийнята з порушенням норм чинного законодавства, у зв'язку  з чим ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню, а апеляційна скарга задоволенню.

Керуючись ст. 99, ст.101, п. 2 ст.103,  п. 4 ч. 1 ст. 104, ст.  105, ст. 106 ГПК України, судова колегія , -

постановила:

Апеляційну скаргу задовольнити.

Ухвалу господарського суду Сумської області від 18.07.2007  р.  по справі №  12/68 скасувати.

Залишити без задоволення клопотання комітету кредиторів ДП «Попівський експериментальний завод», поданого представником кредитора - ТОВ «Сумобленерго»Довганюком Р.М.  та клопотання ТОВ «Сумигаззбут»про відсторонення керівника боржника - ДП «Попівський експериментальний завод»в.о. директора ОСОБА_3 від посади. 

Справу повернути до господарського суду Сумської області для подальшого розгляду.

  Головуючий суддя І.С. Карбань.

  Суддя В.Я. Погребняк.

Суддя І.А. Шутенко.


Судовий реєстр по справі 12/68

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1917764 Ухвала 21.07.2008 Юрченко Я.О. Львівський апеляційний господарський суд Господарське
2056931 Ухвала 07.07.2008 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
1793086 Рішення 01.07.2008 Крейбух О.Г. Господарський суд Рівненської області Господарське
1996657 Ухвала 12.06.2008 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
1852751 Рішення 06.05.2008 Тисянчин В.М. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1859326 Ухвала 22.04.2008 Гушилик С.М. Господарський суд Чернівецької області Господарське
1712490 Ухвала 14.04.2008 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
1704759 Ухвала 09.04.2008 Тисянчин В.М. Господарський суд Закарпатської області Господарське
1635187 Рішення 08.04.2008 Прокопенко Л.В. Господарський суд м. Києва Господарське
1693263 Постанова 04.04.2008 Гончар Т.В. Харківський апеляційний господарський суд Господарське
1656415 Ухвала 24.03.2008 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
1424100 Ухвала 26.02.2008 Лавриненко Л.М. Господарський суд Чернігівської області Господарське
1375198 Ухвала 13.02.2008 Лавриненко Л.М. Господарський суд Чернігівської області Господарське
1386776 Ухвала 11.02.2008 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
1378068 Ухвала 04.02.2008 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
1339036 Ухвала 23.01.2008 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
1339037 Ухвала 23.01.2008 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
1267677 Ухвала 25.12.2007 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
1216189 Ухвала 27.11.2007 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
1093711 Постанова 25.10.2007 Карбань І.С. Харківський апеляційний господарський суд Господарське
1093712 Постанова 25.10.2007 Карбань І.С. Харківський апеляційний господарський суд Господарське
996750 Ухвала 21.09.2007 Бабакова Л.М. Харківський апеляційний господарський суд Господарське
917395 Ухвала 28.08.2007 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
882981 Ухвала 27.08.2007 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
868872 Ухвала 15.08.2007 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
882979 Ухвала 15.08.2007 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
882980 Ухвала 15.08.2007 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
817104 Ухвала 18.07.2007 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
817103 Ухвала 12.07.2007 Гордієнко М.І. Господарський суд Сумської області Господарське
814399 Постанова 15.06.2007 Бутирський А.А. Господарський суд Чернівецької області Господарське
644042 Рішення 16.05.2007 Тисянчин В.М. Господарський суд Закарпатської області Господарське
621500 Ухвала 07.05.2007 Тисянчин В.М. Господарський суд Закарпатської області Господарське
587675 Ухвала 20.04.2007 Бутирський А.А. Господарський суд Чернівецької області Господарське
597107 Рішення 18.04.2007 Склярук О.І. Господарський суд Донецької області Господарське
587676 Ухвала 23.03.2007 Бутирський А.А. Господарський суд Чернівецької області Господарське
508179 Ухвала 22.03.2007 Склярук О.І. Господарський суд Донецької області Господарське
480298 Постанова 06.03.2007 Крейбух О.Г. Господарський суд Рівненської області Господарське
466230 Ухвала 27.02.2007 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
452956 Рішення 16.02.2007 Лавриненко Л.М. Господарський суд Чернігівської області Господарське
365053 Ухвала 16.01.2007 Панова I.Ю. Вищий господарський суд України Господарське
348684 Ухвала 11.12.2006 Костенко Л.А. Господарський суд Сумської області Господарське
317092 Постанова 20.11.2006 Погребняк В.Я. Харківський апеляційний господарський суд Господарське
253549 Ухвала 14.11.2006 Костенко Л.А. Господарський суд Сумської області Господарське
231368 Ухвала 03.11.2006 Костенко Л.А. Господарський суд Сумської області Господарське
99862 Ухвала 28.08.2006 Костенко Л.А. Господарський суд Сумської області Господарське
91705 Ухвала 18.08.2006 Костенко Л.А. Господарський суд Сумської області Господарське
309198 Постанова 11.08.2006 Погребняк В.Я. Харківський апеляційний господарський суд Господарське
72242 Ухвала 07.08.2006 Костенко Л.А. Господарський суд Сумської області Господарське
49618 Ухвала 20.07.2006 Матуляк П.Я. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське
647 Ухвала 05.06.2006 Матуляк П.Я. Господарський суд Івано-Франківської області Господарське