Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2/188-06-6436

Дата ухвалення рішення:
23.10.2007
Зареєстровано:
02.11.2007
Cуддя:
Єрмілов Г.А.
Оприлюднено:
07.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Одеський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Господарське

  ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД _________

П О С Т А Н О В А ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"23" жовтня 2007 р.

Справа № 2/188-06-6436

Колегія суддів Одеського апеляційного господарського  суду у складі:

Головуючого Єрмілова Г.А.

Суддів :   Воронюка О.Л.

  Лашина В.В.

при секретарі Кіценко В.С.

за участю представників сторін та учасників провадження в судовому засіданні:

від кредитора (УПФУ в Малиновському районі м.Одеси) -  Франчука В.С., довіреність  № 8576/11 від 10.07.07; Селецького О.В., довіреність №11742/13 від 22.10.07; 

від кредитора (КП "Міжнародний аеропорт Одеса") -  Кочмаря О.П., довіреність  № 01-19-1648 від 20.09.07; 

від боржника (ВАТ "Авіакомпанія "Одеські авіалінії") -  Гурмача А.Б., довіреність  № б/н,  від 02.10.07; 

арбітражного керуючого - ОСОБА_1, паспорт серія  НОМЕР_1,  дата видачі : 03.02.98;

Представники інших учасників провадження у справі про банкрутство в судове засідання не з'явились. Про час і місце його проведення повідомлені належним чином. 

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси

на ухвалу господарського суду Одеської області від 06.09.2007 р.

по справі №2/188-06-6436

за заявою кредитора: Відкритого акціонерного товариства  - лізингової компанії “Укртранслізінг”

до боржника: Відкритого акціонерного товариства “Авіакомпанія ”Одеські авіалінії”

розпорядник майна арбітражний керуючий ОСОБА_1

про банкрутство     

 

  Відповідно до ст.77 ГПК України розгляд справи відкладався на 23.10.07р.

За клопотанням представників сторін фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалась.

В С Т А Н О В И Л А:

  Ухвалою господарського суду  Одеської області від 06.09.07р. (суддя Бахарєв Б.О.) за результатами попереднього засідання затверджено реєстр вимог кредиторів ВАТ  “Авіакомпанія ”Одеські авіалінії”, включаючи вимоги УПФУ в Малиновському районі м.Одеси у розмірі 785 641,04грн; зобов'язано розпорядника майна боржника провести збори кредиторів, створити комітет кредиторів, на засіданні якого вирішити питання стосовно подальшого розгляду справи.

  Не погоджуючись з вказаною ухвалою, до Одеського апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою звернулось УПФУ в Малиновському районі м.Одеси, в якій, з урахуванням уточнень, просить ухвалу скасувати та "прийняти нове рішення, яким визнати кредиторські вимоги УПФУ в Малиновському районі м.Одеси в сумі 5 572 355,53грн.", посилаючись на порушення господарським судом норм матеріального та процесуального права. 

  В апеляційній скарзі управління доводить, що загальна сума боргу ВАТ "Авіакомпанія "Одеські авіалінії" становить саме 5 572 355,53грн., з яких 802 528,95грн. - заборгованість по страховим внескам, 6 180,86грн. - заборгованість по штрафним санкціям, 1 473,29грн. - заборгованість по пені, 63 422,24грн. - заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, та 4 698 750,19грн. - заборгованість по фактичним витратам на виплату та доставку пенсій, призначених працівникам із числа осіб льотних екіпажів повітряних судів цивільної авіації, яка підтверджена у належний спосіб. 

  У відзиві на апеляційну скаргу ВАТ "Авіакомпанія "Одеські авіалінії" просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу господарського суду, як законну та обґрунтовану, - без змін.

Відзивів на апеляційну скаргу від інших учасників провадження у справі про банкрутство ВАТ "Авіакомпанія "Одеські авіалінії" до Одеського апеляційного господарського суду не надходило.

  Заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи на предмет їх юридичної оцінки господарським судом Одеської області, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга УПФУ в Малиновському районі м.Одеси не підлягає задоволенню з огляду на таке.

  Відповідно до статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

  Під час провадження у справі про банкрутство господарським судом виносяться не тільки ухвали, які спрямовані на забезпечення судового процесу (наприклад, про призначення судового засідання, відкладення розгляду справи, витребування необхідних документів від сторін та учасників провадження тощо) але й ухвали, які визначають майнові права та обов'язки сторін, інших учасників провадження у справі про банкрутство, як то ухвали про визнання чи відхилення кредиторських вимог.

  Сама лише відсутність у Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом" та ГПК України прямих вказівок на можливість оскарження ухвал, які суттєво впливають на права та обов'язки учасників провадження та введення тих чи інших процедур банкрутства, не може бути підставою для повернення чи відмови у прийнятті апеляційних та касаційних скарг, які оформлені відповідно до вимог господарського процесуального законодавства, при відсутності прямої заборони в Законі на їх оскарження.

  Таким чином, незважаючи на те, що приписи статті 15 зазначеного закону, якою визначається порядок оформлення результатів попереднього судового засідання господарського суду у справі про банкрутство, не містять прямої заборони для оскарження такої ухвали, правова природа ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду у справах про банкрутство дає підстави для висновку про те, що така ухвала може бути предметом оскарження в судах апеляційної та касаційної інстанцій.

  Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Одеської області від 30.06.2006 р. за заявою ВАТ - лізингової компанії "Укртранслізинг" порушено провадження у справі про банкрутство ВАТ „Авіакомпанія „Одеські авіалінії”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

  Ухвалою від 10.10.2006 р. за результатами підготовчого засідання господарським судом визнані грошові вимоги кредитора ВАТ -лізингової компанії „Укртранслізінг” у сумі 6085486,90 грн.,  його зобов'язано подати оголошення до офіційних друкованих органів: газет „Голос України” або „Урядовий кур'єр”, введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2.

  Оголошення про порушення провадження у цій справі опубліковано в газеті „Голос України” 25.10.06р.

  09.08.06р. до господарського суду надійшла заява від УПФУ в Малиновському районі м.Одеси про визнання його кредитором ВАТ "Авіакомпанія "Одеські авіалінії" із грошовими вимогами у розмірі 5 505 264,36грн.

  В подальшому управління неодноразово уточнювало суму кредиторських вимог до боржника, а в судовому засіданні 21.06.07р. заявник зменшив суму грошових вимог до 785 641,04грн., посилаючись на те, що зазначена сума заборгованості була узгоджена з боржником з ході проведеної сумісної перевірки сум заборгованості.

  Кредитор, уточнюючи розмір кредиторських вимог, насамперед, враховував рішення господарського суду Одеської області від 30.05.07р.  по справі №15/285-05-7843 та ухвалу цього ж суду від 18.05.07р. по справі №25/199-04-4256, що набрали законної сили, якими встановлено, що вимоги УПФУ в Малиновському районі м.Одеси про стягнення з ВАТ "Авіакомпанія "Одеські авіалінії" коштів для покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених працівникам з числа осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації, які працювали на ВАТ "Авіакомпанія "Одеські авіалінії" і з якого вони вийшли на пенсію, є незаконними та такими, що ґрунтуються на нормативно - правовому акті, який визнано судом недійсним, а також залишено без розгляду на підставі п. 5 ст. 81 ГПК України позов УПФУ в Малиновському районі м. Одеси до ДАК „Одеські авіалінії” (правонаступником якої є боржник) про стягнення 4 698 751 грн.

  Ухвалою від 21.06.2007 р. УПФУ в Малиновському районі м. Одеси визнано кредитором ВАТ „Авіакомпанія „Одеські авіалінії” з грошовими вимогами до боржника на суму 785 641, 04 грн.

  Зазначена ухвала оскаржена кредитором у встановленому законом порядку не була, і є чинною на теперішній час.

  Відповідно до ст.124 Конституції України та ст.11 Закону України „Про судоустрій”, ст.115 ГПК України судові рішення, які набрали законної сили, є обов'язковими для виконання на всій території України.

  Судова колегія доходить висновку, що суд І інстанції при розгляді даної справи обґрунтовано, відповідно до приписів ст.35 ГПК України, врахував встановлені судовими рішеннями господарського суду Одеської області факти, та підставно включив до реєстру вимог кредиторів ВАТ "Авіакомпанія "Одеські авіалінії" грошові вимоги УПФУ в Малиновському районі м. Одеси саме у розмірі 785 641,04грн.  

  Згідно ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

  УПФУ в Малиновському районі м. Одеси в апеляційній скарзі посилається на порушення судом І інстанції норм матеріального та процесуального права при винесенні оскаржуваної ухвали, але в порушення ст. 33 ГПК України,  кредитор  не надав  суду належних доказів, які б об'єктивно  підтверджували б його доводи.

  Апеляційна інстанція окремо відзначає, що вимога апеляційної скарги про винесення рішення за результатами апеляційного перегляду ухвали господарського суду Одеської області від 06.09.07р. не відповідає вимогам ст.105 ГПК України, оскільки за наслідками розгляду апеляційної скарги апеляційний господарський суд приймає постанову.

  Враховуючи викладене, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують правильних висновків господарського суду, а тому підстав для її задоволення не вбачається.

Керуючись ст.ст.85,86,103,105,106 ГПК України, колегія суддів

Постановила:

  Апеляційну скаргу  УПФУ в Малиновсьеому районі м. Одеси залишити без задоволення.

  Ухвалу господарського суду Одеської області від 06.09.07р. по справі №2/188-06-6436 -без змін.

Головуючий суддя Г.А. Єрмілов

 

  Суддя   О.Л. Воронюк  

 

Суддя   В.В. Лашин

Постанова підписана ______


Судовий реєстр по справі 2/188-06-6436

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
31135298 Ухвала 13.05.2013 Єрмілов Г.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське
30822139 Ухвала 09.04.2013 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
30144771 Ухвала 21.03.2013 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
29659244 Ухвала 19.02.2013 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
29001460 Ухвала 15.01.2013 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
28128876 Ухвала 18.12.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
27842144 Ухвала 22.11.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
27376236 Ухвала 08.11.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
26418647 Ухвала 11.10.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
26022017 Ухвала 11.09.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
25583007 Ухвала 07.08.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
25128057 Ухвала 05.07.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
24598828 Ухвала 07.06.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
23798380 Ухвала 26.04.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
22358429 Ухвала 29.03.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
21839303 Ухвала 06.03.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
21438425 Ухвала 16.02.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
21342939 Ухвала 02.02.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
21018064 Ухвала 19.01.2012 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
20359085 Ухвала 20.12.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
19951022 Ухвала 17.11.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
19221231 Ухвала 08.11.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
18783442 Ухвала 20.10.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
18782771 Ухвала 13.10.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
18621122 Ухвала 22.09.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
17663958 Ухвала 09.08.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
16531303 Ухвала 23.06.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
15560107 Ухвала 12.05.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
14427039 Ухвала 24.03.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
14049732 Ухвала 24.02.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
13548297 Ухвала 20.01.2011 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
12695511 Ухвала 30.11.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
12695516 Ухвала 30.11.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11811191 Ухвала 12.10.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11549237 Ухвала 21.09.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11448707 Ухвала 26.08.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11376945 Ухвала 27.07.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11351969 Ухвала 01.07.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11371207 Ухвала 15.04.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11371209 Ухвала 15.04.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11371212 Ухвала 15.04.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11365808 Ухвала 11.03.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
11361974 Ухвала 16.02.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
9033228 Ухвала 21.01.2010 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
8080522 Ухвала 01.12.2009 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
6785583 Ухвала 10.11.2009 Бахарєв Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
6006242 Ухвала 14.09.2009 Бахарев Б.О. Господарський суд Одеської області Господарське
1516275 Постанова 13.02.2008 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
1205620 Ухвала 05.12.2007 Катеринчук Л.Й. Вищий господарський суд України Господарське
1093697 Постанова 23.10.2007 Єрмілов Г.А. Одеський апеляційний господарський суд Господарське