Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 04-05/45-19-9б

Дата ухвалення рішення:
26.10.2007
Зареєстровано:
06.11.2007
Cуддя:
Плотніцький Б.Д.
Оприлюднено:
07.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Господарський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

26.10.07р. № 04-05/45-19-9б

Суддя Б.Д.Плотніцький

розглянувши матеріали за заявою Відкритогоакціонерного товариства „Донбасгеологія”, м.Артемівськ (ЄДРПОУ 01432227)

до боржника Дочірнього підприємства Відкритого акціонерного товариства „Донбасгеологія” „Слов’янська геологорозвідувальна партія”, м.Миколаївка (ЄДРПОУ 34009252)

про банкрутство


Представники:

Від заявника:

Від боржника:

В засіданні брали участь:


До господарського суду 22.10.2007р. надійшла заява Відкритого акціонерного товариства „Донбасгеологія”, м.Артемівськ про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства Відкритого акціонерного товариства „Донбасгеологія” „Слов’янська геологорозвідувальна партія”, м.Миколаївка на підставі ст.ст.6,7,11,51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на наявність у боржника заборгованості у сумі 592 098 грн. 80 коп.. яка не погашена протягом трьох місяців, а також на те, що враховуючи значну заборгованість Дочірнього підприємства по загальнообов’язковим державним внескам Апарат управління Відкритого акціонерного товариства „Донбасгеологія”, м.Артемівськ вважає нерентабельним та неприбутковимм подальше фінансування Дочірнього підприємства Відкритого акціонерного товариства „Донбасгеологія” „Слов’янська геологорозвідувальна партія”, м.Миколаївка


Розглянувши матеріали заяви та додані до неї документи, господарським судом встановлено наступне:

Стаття 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.

При цьому, в дані статті встановлений ряд умов, зокрема:

Якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

У разі виявлення обставин, зазначених у абзаці першому цієї частини, після прийняття рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора) заява про порушення справи про банкрутство подається власником майна боржника (уповноваженою ним особою).

У разі, якщо справу про банкрутство порушено за заявою власника майна боржника (уповноваженої ним особи), яка подана до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора), розгляд справи про банкрутство здійснюється без урахування особливостей, передбачених цією статтею.


Відповідно до п.1 ст.60 Господарського кодексу України ліквідація суб’єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб’єкта господарювання чи його (їх) представниками або іншим органом, визначеним законом.

В силу п.3 ст. 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви боржника додаються рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення боржника до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.


В поданій заяві Відкрите акціонерне товариство „Донбасгеологія”, м.Артемівськ посилається на те, що він є власником Дочірнього підприємства Відкритого акціонерного товариства „Донбасгеологія” „Слов’янська геологорозвідувальна партія”, м.Слов’янськ.

Проте, до заяви не додані ні рішення про ліквідацію Дочірнього підприємства, ні протокол засідання учасників, на якому вирішувалась дане питання, рішення про створення ліквідаційної комісії, рішення про звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство тощо.


З огляду на вищевикладене суд вважає, що заява Відкритого акціонерного товариства „Донбасгеологія”, м.Артемівськ про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства Відкритого акціонерного товариства „Донбасгеологія” „Слов’янська геологорозвідувальна партія”, м.Миколаївка підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


Відповідно до п.2 ст.9 вказаного Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.


Керуючись ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України господарський суд


У Х В А Л И В:


Заяву Відкритого акціонерного товариства „Донбасгеологія”, м.Артемівськ про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства Відкритого акціонерного товариства „Донбасгеологія” „Слов’янська геологорозвідувальна партія”, м.Миколаївка повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.


Додаток: заява №235/06 від 18.10.2007р. з доданими документами на 12 аркушах, в тому числі оригінали платіжних доручень №318 та №319 від 16.10.2007р.Суддя Плотніцький Б.Д.


І.О.А.


Вик. тел.

Надруковано примірників - :

- господарському суду Донецької області,

- сторонам,Судовий реєстр по справі 04-05/45-19-9б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
10000016 Ухвала 07.06.2010 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
1453712 Ухвала 11.03.2008 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське
1090102 Ухвала 26.10.2007 Плотніцький Б.Д. Господарський суд Донецької області Господарське