Господарські справи (до 01.01.2019) / Справи про банкрутство / Банкрутство /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 10/216б

Дата ухвалення рішення:
15.10.2007
Зареєстровано:
06.11.2007
Cуддя:
Перлов Д.Ю.
Оприлюднено:
07.11.2007
Категорія справи:
Банкрутство
Суд:
Луганський апеляційний господарський суд
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2

____

У Х В А Л А

ухвала про повернення

15.10.2007 року Справа № 10/216б

Луганський апеляційний господарський суд колегією суддів у складі :

головуючого: Перлова Д.Ю.,

суддів Лазненко Л.Л.,

Медуниці О.Є.,

розглянувши

апеляційну скаргу Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»

в особі Луганської філії, м. Луганськ

на ухвалу

господарського суду Луганської області

від 20.09.07

у справі № 10/216б (суддя Кірпа Т.С.)


за заявою кредитора Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»

в особі Луганської філії, м. Луганськ


до банкрута Луганської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції,

м. Луганськ, с. Тепличне Луганської області


про банкрутство


В С Т А Н О В И В:


Ухвалою господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б продовжено термін ліквідаційної процедури банкрута, Луганської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції, м. Луганськ, с. Тепличне Луганської області та повноваження ліквідатора арбітражного керуючого Бугулян О.А. на три місяці, до 01.02.08. Затверджено оплату послуг арбітражному керуючому Бугулян О.А. за виконання нею повноважень ліквідатора банкрута у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених чинним законодавством України, щомісячно, за рахунок коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, починаючи з 25.07.07 –з дня постановлення рішення зборами комітету кредиторів щодо джерела оплати послуг ліквідатора. Зобов’язано ліквідатора Бугулян О.А. у термін до 25.01.08 надати суду уточнений реєстр вимог кредиторів, звіт та ліквідаційний баланс банкрута відповідно до ст. 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Ухвалено комітету кредиторів у термін до 25.01.08 надати суду протокол зборів комітету щодо розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута та можливості їх затвердження.

Кредитор –НАК «Украгролізинг»в особі Луганської філії, не погодившись з винесеною ухвалою звернувся до Луганського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою від 10.10.07 № 664, якою просить ухвалу господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б скасувати в частині пункту 2, та винести нову ухвалу, якою затвердити оплату послуг арбітражному керуючому Бугулян О.А. за виконання нею повноважень ліквідатора банкрута у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених чинним законодавством України, щомісячно, за рахунок коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, починаючи з 12.03.07.


Розпорядженням голови Луганського апеляційного господарського суду від 15.10.07 для розгляду апеляційної скарги ВАТ Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»в особі Луганської філії від 10.10.07 на ухвалу господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б, у відповідності до ст. 28 Закону України „Про судоустрій України” призначено судову колегію у складі: Перлов Д.Ю. –суддя –головуючий, Лазненко Л.Л. –суддя, Медуниця О.Є. –суддя.


Згідно з вимогами ч. ч. 1, 2 ст. 106 Господарського процесуального кодексу України:

- ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”;

- апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.

У відповідності зі статтею 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається, а апеляційне подання вноситься, протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Згідно з ч. 3 ст. 50, ч. 3 ст. 51 Господарського процесуального кодексу України перебіг процесуального строку, обчислюваного днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок. У випадках, коли останній день строку припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається перший наступний за ним робочий день. Тобто, у даному випадку, перебіг процесуального строку подання до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б почався з 21.09.07 і закінчився –01.10.07.

Апеляційна скарга подана 10.10.07 (згідно власноручного надпису на ній), тобто з пропуском 10 –денного процесуального строку, встановленого для подання апеляційної скарги згідно з ч. 1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.

Заявником у п. 1 резолютивної частини апеляційної скарги заявлено клопотання про відновлення пропущеного ним процесуального строку, встановленого ч. 1 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України для звернення з апеляційною скаргою до апеляційної інстанції, з огляду на те, що оскаржувана ухвала надійшла на його адресу лише 28.09.07, юрисконсульт, який мав відповідне доручення на ведення справи був у службовому відрядженні (наказ додається), що зробило неможливим своєчасне подання апеляційної скарги. Зазначене клопотання буде розглянуто судом у разі повторного звернення заявника з апеляційною скаргою після усунення нижчезазначених недоліків.


Згідно ст. 28 Господарського процесуального кодексу України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.

Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.

Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.

Повноваження сторони або третьої особи від імені юридичної особи може здійснювати її відособлений підрозділ, якщо таке право йому надано установчими або іншими документами.

У відповідності з ч. 2 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга підписується особою, яка подає скаргу або її представником.

Відповідно до п.1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга (подання) не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо апеляційна скарга (подання) підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

У даному випадку апеляційна скарга від імені директора Луганської філії НАК „Украгролізинг” Жулій О.М. підписана невідомою особою, посадове становище якої не зазначено, про що свідчить наявність рисочки біля найменування посади, що унеможливлює встановлення повноважень цієї особи на підписання апеляційної скарги та виключає її прийняття.

Враховуючи викладене, апеляційна скарга не приймається апеляційним господарським судом до розгляду та підлягає поверненню заявникові.


Відповідно до частини 4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, сторона у справі має право повторно подати апеляційну скаргу у загальному порядку.


Окрім того, при повторному зверненні з апеляційною скаргою заявнику слід уточнити її вимоги з урахуванням повноважень наданих апеляційній інстанції ч. 4 ст. 106 Господарського процесуального кодексу України.


Декретом Кабінету міністрів України „Про державне мито”, від 21.01.1993 року № 7-93, п. 2 ст. 3 не передбачена необхідність сплати державного мита із апеляційної скарги на ухвалу.

У відповідності із ст. 8 ч.1 п.2 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 N 7-93 “Про державне мито” слід повернути повністю Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»в особі Луганської філії, м. Луганськ помилково сплачене державне мито в сумі 51 грн. 00 коп., платіжним дорученням від 10.10.07 № 822 за подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного господарського суду.


Враховуючи викладене, керуючись ст. 47, 94, п. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, суд


у х в а л и в :


1. Апеляційну скаргу від 10.10.07 № 664 Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»в особі Луганської філії на ухвалу господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б повернути заявникові без розгляду, а справу № 10/216б – місцевому господарському суду Луганської області.

2. Повернути повністю Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»в особі Луганської філії, м. Луганськ помилково сплачене державне мито в сумі 51 грн. 00 коп. платіжним дорученням від 10.10.07 № 822 за подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного господарського суду.


Повернення державного мита здійснюється на підставі даної ухвали, скріпленої гербовою печаткою суду.


Додаток: (тільки Національної акціонерної компанії «Украгролізинг»в особі Луганської філії) – апеляційна скарга від 10.10.07 № 664 на ухвалу господарського суду Луганської області від 20.09.07 - на 2 аркушах; оригінал платіжного доручення від 10.10.07 № 821 на сплату 118,00 грн. за інформаційно –технічне забезпечення судового процесу –на 1 аркуші; оригінал платіжного доручення від 10.10.07 № 822 на сплату 51,00 грн. державного мита за подання апеляційної скарги –на 1 аркуші; копія ухвали господарського суду Луганської області від 20.09.07 у справі № 10/216б –на 2 аркушах; копія наказу від 27.09.07 № 154 директора Луганської філії НАК «Украгролізинг»про відрядження співробітників до НАК «Украгролізинг»м. Києва –на 1 аркуші; копія протоколу зборів комітету кредиторів Луганської державної машинно –технологічної станції від 25.07.07 –на 4 аркушах; копія довіреності від 19.09.07 № 16/75-07 –на 1 аркуші; копії фіскальних чеків № 116, 117, 118, 114, 115 ЛД УДППЗ „Укрпошта” –на 1 аркуші; копії описів вкладення до рекомендованих листів на ім’я: Ленінської МДПІ , Бугулян О.М., Луганського обласного відділу з питань банкрутства, ВАТ „Луганський облагротехсервіс”, Луганської державної сільськогосподарської машинно-технологічної станції –на 2 аркушах; всього на 15 аркушах.

Головуючий суддя Д.Ю. Перлов


Суддя Л.Л. Лазненко

Суддя О.Є. Медуниця


Судовий реєстр по справі 10/216б

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
1629583 Ухвала 21.04.2008 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
1629582 Ухвала 03.04.2008 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
1417472 Ухвала 18.02.2008 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
1370889 Ухвала 24.01.2008 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
1288537 Ухвала 03.12.2007 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
1138013 Постанова 12.11.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
1090572 Ухвала 26.10.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
1089756 Ухвала 15.10.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
1006339 Ухвала 20.09.2007 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
834478 Ухвала 16.07.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
794257 Ухвала 09.07.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
745719 Ухвала 14.06.2007 Перлов Д.Ю. Луганський апеляційний господарський суд Господарське
690871 Ухвала 24.05.2007 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
523749 Ухвала 12.03.2007 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
334115 Ухвала 27.12.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
333384 Ухвала 11.12.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
251138 Ухвала 06.11.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
121751 Ухвала 11.09.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
69024 Ухвала 03.08.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське
42982 Ухвала 13.07.2006 Кірпа Т.С. Господарський суд Луганської області Господарське