Адміністративні справи (з 01.01.2019) / Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо / здійснення публічних закупівель, з них /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 120/6261/20-а

Дата ухвалення рішення:
11.12.2020
Зареєстровано:
13.12.2020
Cуддя:
Богоніс Михайло Богданович
Оприлюднено:
14.12.2020
Категорія справи:
здійснення публічних закупівель, з них
Суд:
Вінницький окружний адміністративний суд
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
АдміністративнеУХВАЛА


м. Вінниця

11 грудня 2020 р. Справа № 120/6261/20-а


Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Богоноса М.Б., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі за позовом Управління житлово-комунального господарства Жмеринської міської ради Вінницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЛЬ ДОРАДО" до Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування висновку


УСТАНОВИВ


У Вінницький окружний адміністративний суд надійшов адміністративний позов Управління житлово-комунального господарства Жмеринської міської ради Вінницької області до Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку.

Ухвалою від 09.11.2020 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 03.12.2020 о 09:30 год. в залі судового засідання № 1 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14. Також залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЛЬ ДОРАДО".

Крім того ухвалою від 09.11.2020 витребувано за ініціативою суду у відповідача та зобов`язати надати суду у 15-ти денний строк з дня отримання копії ухвали належним чином засвідчений висновок про результати моніторингу закупівлі UA-2020-08-18-004783-c та інші документи, що враховувалися у процесі моніторингу.

30.11.2020 та 01.12.2020 на адресу суду надійшли клопотання відповідача про заміну неналежного відповідача Державної аудиторської служби України на належного Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області.

У підготовчому судовому засіданні 03.12.2020 усною ухвалою занесеною до протоколу судового засідання, задоволено клопотання відповідача та замінено неналежного відповідача Державну аудиторську службу України на належного - Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області та відкладено підготовче засідання на 12.01.2021.

10.12.2020 на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про здійснення розгляду справи призначеної на 12.01.2021 о 09:30 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи «EasyCon».

Вирішуючи подане клопотання, суд керується такими мотивами.

Відповідно до ч. 3 ст.195 КАС України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Частиною 4 ст. 195 КАС України передбачено, що під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Державна судова адміністрація України наказом № 196 від 23.04.2020 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).

Пунктом 2 Розділу 1 Порядку передбачено, що учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Відповідно до пункту 5 Розділу 1 Порядку ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Згідно з пунктом 2 Розділу 2 Порядку система відеоконференцзв`язку - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України https://vkz.court.gov.ua - «EasyCon»), що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.

Відтак, з метою забезпечення участі представника відповідача при розгляді цієї справи, суд вбачає підстави для задоволення клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв`язку "EasyCon".

Керуючись ст. 195, 248, 256 КАС України, суд


УХВАЛИВ


Клопотання представника Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" – задовольнити.

Роз`яснити представнику відповідача, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх справність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Відеоконференція проводитиметься за допомогою програмного забезпечення "EasyCon", яке може бути встановлене за веб-посиланням https://easycon.com.ua.


Ухвала суду першої інстанції оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання її суддею.


Суддя Богоніс Михайло Богданович
Судовий реєстр по справі 120/6261/20-а

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
94322139 Ухвала 21.01.2021 Богоніс Михайло Богданович Вінницький окружний адміністративний суд Адміністративне
93466543 Ухвала 11.12.2020 Богоніс Михайло Богданович Вінницький окружний адміністративний суд Адміністративне
92705349 Ухвала 09.11.2020 Богоніс Михайло Богданович Вінницький окружний адміністративний суд Адміністративне